Al Quiet - Jak to działa?

Sprzęt mam taki jak w podpisie, na jakiej zasadzie działa funkcja Al Quiet? Płyta główna dostosowuje prędkość procka i obrotów wiatraka tak żeby było jak najciszej a w grach robi normalnie czy jak? Chodzi mi o to żeby było jak najciszej, a przy grach wydajność ta sama(przy grach może już troszke hałasować). Pozdr!

np

ASUS AI Quiet (połączenie technologii Intel EIST i ASUS Q-FAN2) dynamicznie kontroluje częstotliwość pracy procesora redukujące przez to temperaturę i generowany hałas szczególnie w chwilach, gdy cisza i spokój są tym, czego potrzebujesz najbardziej. (Uwaga: ASUS AI Quiet wymaga procesorów Intel z serii 600 z funkcją EIST)

Wrzuć sobie problem do googli i poczytaj na stronie Asusa.

W skrócie - gdy nie potrzebujesz pełnej mocy CPU,bios płyty redukuje częstotliwość pracy CPU/inne (zmniejsza się zużycie energii),a tym samym zmienia się jego\innych temperatura i zmniejsza się prędkość obrotowa wentylatorów.

Jak dla kompletnie zielonego przy grach będę miał pełną moc procka a gdy nie będę jej potrzebował będzie ciszej chodził wentylatory i moc procka będzie dostosowana do potrzeby w tej chwili?

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 12:06

Hmm, dasz linka do jakiejś strony gdzie jest to opisane? Ja szukałem w google ale za ciekawych opisów nie znalazłem.

–P.S.–

Włączyłem AI Quiet i Digital Home w biosie(płyta główna - Asus P5W DH Delux), czy jak będe potrzebował pełnej mocy kompa np. do gier to będzie pełna moc procka, a jak puszczam np. ściąganie na noc to będzie dużo ciszej? Pozdr!