Albo internet albo przesyłanie plików


(Pyton07) #1

Mam taki problem. Mam podłączone 2 komputery w sieć lokalną przez USB i wszystko jest spoko. Ale gdy tylko włączę drugi komputer to na komputerze na którym mam internet to on od razu przestaje mi działać :confused: a wymiana plików pomiędzy komputerami odbywa się bez problemowo :slight_smile: gdy ten drugi komputer wyłączę momentalnie internet na pierwszym komputerze mi powraca. Co może być tego przyczyną ??

Wspomnę że chciałbym mieć internet na 2 komputerach a tego też nie mam, mimo że uparcie bawię się w konfiguracje TCP/IP według wszystkich prawidłowych zasad to dalej internetu na drugim komputerze nie mam :confused: Wysłucham chętnie wszystkich porad ??


(Maciejboss) #2

a próbowałeś skrętka połączyć te komputery??


(Ferdek31) #3

jeżeli łączysz komputery przez USB to nie możesz konfigurować protokołu TCP/IP bo to połączenie zapewnia tylko wymianę plików między komputerami i nic więcej. Protokół TCP/IP możesz konfigurować łącząc komputery za pomocą skretki albo bezprzewodowo. Co do problemu, instalowaleś jakieś oprogramowanie dostarczane z kablem usb?

poczytaj to: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=


(Pyton07) #4

A tak ogólnie możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z tą skrętką ?? :slight_smile:

Aha i mam ten kabel USB skrosowany


(Kobra10) #5

SKRĘTKA

RJ-45

potrzebne do tego są jeszcze 2 karty sieciowe i masz neta oraz połączenia sieciowe 2 PC


(Maciejboss) #6

to tanio wychodzi na allegro karty sieciowe kupisz za 13zł a kabel RJ-45 za 1zl za metr


(Pyton07) #7

mam i skrętkę i połączone wtykami RJ-45, kabel itd i mam podłączone 2 kompy , wymiana odbywa się normalnie a neta mimo to na drugim kompie nie ma, mimo konfiguracji poprawnej :confused: