Alcohol 120% - A.C.I.D

Co to jest Alcohol A.C.I.D i co robi? :slight_smile:

Jest to dodatek do Alcohola i ma za zadanie wspomaganie napędów wirtualnych-czyli jak zrobisz obraz gry zabezpieczonej SecuRom7 lub SafeDisc 4.7 to wtedy odpalasz ACID i gra działa :stuck_out_tongue: To samo jest do Daemon Tools i nazywa się YASU-ale jak masz ACID to nie potrzebujesz już Daemona Tools(chyba że masz do niego sentyment)

Działa to jako osobny program czy jest od razu “złączony” z Alcoholem? ;]

Jest z alcoholem 1.9.8. i tylko z tą wersją działa!

Alcohol musi być uruchamiany przy starcie systemu żeby zamontować obraz czy zamontowane przez niego obrazy to oddzielny proces i montują się bez uruchamiania Alcohol.exe? (nie mam możliwości sprawdzenia bo nie mam żadnych obrazów :p)

Obrazy w alcoholu montujesz klikając na nie.

Wiem jak się montuje… Gdybym zamontował obraz i np. zrestartował kompa to będę musiał uruchomić Alcohola (i ewentualnie zamontować obraz) czy obraz już będzie zamontowany bez włączania Alcohola? (pytam w sytuacji kiedy opcja “Załaduj Alcohol 120% razem ze startem systemu” będzie odznaczona )

Obraz już będzie-ale zawsze możesz to sobie sprawdzić :stuck_out_tongue:

Jeśli chciałbym zrobić kopię zapasową jakiejś gry (zabezpieczonej) to potrzebuję Alcoholera i…? I czy to wpłynie jakoś na konfiguracje Alcohola (oprócz profili)? Kopii nie zamierzam rozprowadzać i chcę je mieć tylko dla siebie i dodatkowo, jeśli się da, zabezpieczyć te kopie żeby nie mogły być kopiowane i rozpowszechniane (tylko jak?).

Jejciu ale masz problemy :!: Alcohol radzi sobie tylko z niektórymi zabezpieczeniami-jeżeli uda ci się zrobić taką działającą kopię to po co chcesz ją zabezpieczać :?: Chcesz łamać prawo :?: wolno ci zrobić jedną kopię gry czy programu na własny użytek , ale nie możesz tego rozpowszechniać :!: -czyli sprzedawać , pożyczać…więc twoje pytanie mija się z celem(nie stworzyłeś gry,nie masz na nią licencji)

ja mam alcohol 1.9.8. Alcohol to taki program do nagrywania na płytki.

Alcoholer to program do tworzenia profili do Alcohola tylko żeby sworzyć profil to potrzeba jeszcze jednego programu… CloneXXL o ile się nie mylę. Z tymi programami można wszystkie zabezpieczenia złamać. No właśnie, mogę zrobić 1 kopię ale gdyby wpadła w niepowołane ręce to ktoś by ją mógł skopiować i by się zrobił taki “łańcuszek” zresztą czasem nagrywam ważne dokumenty na płytki i przydały by się zabezpieczenia (tak na wszelki wypadek). :stuck_out_tongue: Spytałem się jak robić zabezpieczenia z czystej ciekawości. Po co robić wiele tematów skoro można wszystko omówić w jednym?

O_o

Alcoholer to może i był dobry ale parę lat temu-ostatnia znana mi wersja 4.1-nie jest już wspierana-tak samo jak CloneCd :stuck_out_tongue: Zapewniam Ci że jak na razie najlepszy jest Alcohol 1.9.8 -ale nie każde zabezpieczenie kopiuje :!: Od Alcohola to tylko Deamon Tools Pro Advancet lepiej łamie zabezpieczenia-ale jest płatny,trial działa tylko przez 40 dni a potem to nawet triala nie zainstalujesz jeszcze raz na tym samym kompie.Wiem co mówię :wink: Co do kopii dokumentów to spakuj WinRarem i zabezpiecz chasłem-niektóre nagrywarki obsługują SecureDisc.