Alcohol 120% - A.C.I.D

(Piksel14) #1

Co to jest Alcohol A.C.I.D i co robi? :slight_smile:

(Onimusza666) #2

Jest to dodatek do Alcohola i ma za zadanie wspomaganie nap臋d贸w wirtualnych-czyli jak zrobisz obraz gry zabezpieczonej SecuRom7 lub SafeDisc 4.7 to wtedy odpalasz ACID i gra dzia艂a :stuck_out_tongue: To samo jest do Daemon Tools i nazywa si臋 YASU-ale jak masz ACID to nie potrzebujesz ju偶 Daemona Tools(chyba 偶e masz do niego sentyment)

(Piksel14) #3

Dzia艂a to jako osobny program czy jest od razu "z艂膮czony" z Alcoholem? ;]

(Onimusza666) #4

Jest z alcoholem 1.9.8. i tylko z t膮 wersj膮 dzia艂a!

(Piksel14) #5

Alcohol musi by膰 uruchamiany przy starcie systemu 偶eby zamontowa膰 obraz czy zamontowane przez niego obrazy to oddzielny proces i montuj膮 si臋 bez uruchamiania Alcohol.exe? (nie mam mo偶liwo艣ci sprawdzenia bo nie mam 偶adnych obraz贸w :p)

(Onimusza666) #6

Obrazy w alcoholu montujesz klikaj膮c na nie.

(Piksel14) #7

Wiem jak si臋 montuje... Gdybym zamontowa艂 obraz i np. zrestartowa艂 kompa to b臋d臋 musia艂 uruchomi膰 Alcohola (i ewentualnie zamontowa膰 obraz) czy obraz ju偶 b臋dzie zamontowany bez w艂膮czania Alcohola? (pytam w sytuacji kiedy opcja "Za艂aduj Alcohol 120% razem ze startem systemu" b臋dzie odznaczona )

(Onimusza666) #8

Obraz ju偶 b臋dzie-ale zawsze mo偶esz to sobie sprawdzi膰 :stuck_out_tongue:

(Piksel14) #9

Je艣li chcia艂bym zrobi膰 kopi臋 zapasow膮 jakiej艣 gry (zabezpieczonej) to potrzebuj臋 Alcoholera i...? I czy to wp艂ynie jako艣 na konfiguracje Alcohola (opr贸cz profili)? Kopii nie zamierzam rozprowadza膰 i chc臋 je mie膰 tylko dla siebie i dodatkowo, je艣li si臋 da, zabezpieczy膰 te kopie 偶eby nie mog艂y by膰 kopiowane i rozpowszechniane (tylko jak?).

(Onimusza666) #10

Jejciu ale masz problemy :!: Alcohol radzi sobie tylko z niekt贸rymi zabezpieczeniami-je偶eli uda ci si臋 zrobi膰 tak膮 dzia艂aj膮c膮 kopi臋 to po co chcesz j膮 zabezpiecza膰 :?: Chcesz 艂ama膰 prawo :?: wolno ci zrobi膰 jedn膮 kopi臋 gry czy programu na w艂asny u偶ytek , ale nie mo偶esz tego rozpowszechnia膰 :!: -czyli sprzedawa膰 , po偶ycza膰.....wi臋c twoje pytanie mija si臋 z celem(nie stworzy艂e艣 gry,nie masz na ni膮 licencji)

(Wojtek Net98) #11

ja mam alcohol 1.9.8. Alcohol to taki program do nagrywania na p艂ytki.

(Piksel14) #12

Alcoholer to program do tworzenia profili do Alcohola tylko 偶eby sworzy膰 profil to potrzeba jeszcze jednego programu... CloneXXL o ile si臋 nie myl臋. Z tymi programami mo偶na wszystkie zabezpieczenia z艂ama膰. No w艂a艣nie, mog臋 zrobi膰 1 kopi臋 ale gdyby wpad艂a w niepowo艂ane r臋ce to kto艣 by j膮 m贸g艂 skopiowa膰 i by si臋 zrobi艂 taki "艂a艅cuszek" zreszt膮 czasem nagrywam wa偶ne dokumenty na p艂ytki i przyda艂y by si臋 zabezpieczenia (tak na wszelki wypadek). :stuck_out_tongue: Spyta艂em si臋 jak robi膰 zabezpieczenia z czystej ciekawo艣ci. Po co robi膰 wiele temat贸w skoro mo偶na wszystko om贸wi膰 w jednym?

O_o

(Onimusza666) #13

Alcoholer to mo偶e i by艂 dobry ale par臋 lat temu-ostatnia znana mi wersja 4.1-nie jest ju偶 wspierana-tak samo jak CloneCd :stuck_out_tongue: Zapewniam Ci 偶e jak na razie najlepszy jest Alcohol 1.9.8 -ale nie ka偶de zabezpieczenie kopiuje :!: Od Alcohola to tylko Deamon Tools Pro Advancet lepiej 艂amie zabezpieczenia-ale jest p艂atny,trial dzia艂a tylko przez 40 dni a potem to nawet triala nie zainstalujesz jeszcze raz na tym samym kompie.Wiem co m贸wi臋 :wink: Co do kopii dokument贸w to spakuj WinRarem i zabezpiecz chas艂em-niekt贸re nagrywarki obs艂uguj膮 SecureDisc.