Alcohol był za darmo a teraz nie

Witam.

Jeszcze 2 miesiące temu instalowałem Alcohol52 - było tak że był całkiem za darmo - wyłączyłem mu żeby nie sprawzał czy jest nowsza wersja.

Wczoraj zainstalowałem Windowsa i Alohola ze stronki dobreprogramy.pl - jak się okazało to wersja działa juz tylko 30 dni - a to zonk. Czy w myśl prawa bedzie legalne jak bym używał tamtej wcześniejszej wersji i powiedzmy użył bym Firewala.

Pozdrawiam

Chyba dwie wersję 52 są : trialowa i freeware - sprawdź na stronie producenta.

O ile dobrze widzę Alcohol 52% na stronie DP jest za free. Może przez przypadek ściągnąłeś 120%.

Jeśli ta wersja tobie nie pasuje zawsze możesz powrócić do starszej i nie zgadzać się na aktualizację do nowszej. 8)

52% jest za free a 120% jest płatna

Generalnie to nie ma wersji “za free” - > wystarczy wejść na stronę producenta, żeby się o tym dowiedzieć. 52% jest dostępny w wersji trial (działa chyba 30 dni) oraz w wersji z jakimś tam toolbarem do jakiejś przeglądarki i ta wersja działa bezterminowo.

Są dwie wersje Alcohol 52% -> wersja free oraz trial. I wszystko to można wyczytać na stronie producenta :smiley:

Przecież napisałem to samo! Ale najważniejsza jest ta informacja, że wersja free zawiera:

czyli tak jak wspomniałem ta wersja zawiera toolbar, czyli coś co trzeba zainstalować, więc w rozumieniu licencyjnym byłby już to adware (tylko ten nieszkodliwy, a nie ten “szkodliwy” - tak jak jest opisywanych więcej programów na wortalu).

52% jest za FREEE

FREEEE

FREEE

yeah :stuck_out_tongue:

Wcale nie musisz go instalować, masz możliwość zaznaczenia podczas instalacji, że niechcesz go instalować. Nikt ci nie każe :evil:

PS. Wcale nie napisałeś tego samego bo słowo “generalnie” robi dużą różnicę.