Alcohol52% z DP + virus gratis?

Witam!

Podczas pobierania programu Alcohol 52% z linku: http://www.dobreprogramy.pl/Alcohol-52,Program,Windows,12714.html, mój antivirus, a dokładniej Kaspersky Internet Security 2012, wskazał że ów plik zawiera: not-a-virus.WebToolbar.Win32.InstallCore.zz.

Nie wiem co powinienem teraz zrobić - oczywiście przerwałem pobieranie, ale nie mam pewności czy coś mi nie zostało w systemie…

Proszę o pomoc - a szanownych Adminów DP o sprawdzenie tego linku.

Czy niezbedne jest umieszczenie logów OTL do sprawdzenia? Nadmienię, że właśnie dzisiaj poświęciłem cały dzień na recovery systemu - i nie chciałbym roić tego ponownie :frowning: Bardzo zależy mi na tym, aby system był 100% czysty (korzystam z bankowości on-line).

_oxide_, wykryło ci toolbara zawartego w instalce Alcohola. Zresztą w nazwie tego niby wirusa masz “not-a-virus” więc to nie wirus. Jak podczas instalacji programu odznaczysz opcję instalacji śmieciowego toolbara to nic systemowi nie będzie.

_oxide_ , znajomość języka angielskiego się kłania.

Tu już nawet nie chodzi o znajomość angielskiego ,ale o znajomość polskiego…

Wiem, wiem… :wink: Akurat aby zrozumiec ‘not a virus’ moj poziom jest wystarczajacy. Ale zastanawialo mnie dlaczego Kaspersky wogole o tym informuje skoro to nie virus? Zalezalo mi po prostu na 100% pewności, że system jest czysty. Naprawdę nieczęsto mi się zdaża, że anty-virus wogóle cosik pokazuje [wchodzę tylko na znane strony, zero cracków, nielegalnego softu, instalki tyko z podpisami cyfrowymi itp - w zasadzie to chyba jeszcze nigdy nie złapałem żadnej infekcji, chociaż od czasu do czasu skanuje system tak dla pewności - a na koniec żenujący żart: 99% problemów z PC siedzi przed monitorem :-D]

Może wykazuję trochę paranoiczne zachowanie na punkcie infekcji - gdyby nie to, że korzystam z bankowości on-line na pewno ten post by nie powstał :razz:

W każdym razie DZIEKI za pomoc wszystkim, którzy zabrali głos w tym wątku. PoZdRaWiAm :smiley:

wszystko jest ok :wink: A Kasperek po prostu zareagował - a to przecież do niego należy :smiley:

Te dodatki do instalatora to są przeznaczone dla tych co się śpieszą i nie odhaczają opcji.

To dobry znak że Kasperski ostrzega przed instalacją takich programów.

Później człowiek ma problem w pozbyciu się takiego szkodnika not-a-wirusa.