Ale jazda, nie mogę zainstalować Windows 2000!


(Jason X) #1

Witam. Mam mały problem z instalacją Windows 2000. Wszystko zaczęło się po zmianie sprzętu - jakiś czas temu wymeiniłem kartę graficzną, płytę główną, procesor i pamięć. Na poprzednim komputerze bez problemu instalowałem Windwos 2000. Zazwyczaj było tak, że miałem dwa systemy Windows Millennium i Windows 2000. Najpierw oczywiście instalowałem ME, a potem już spod ME Windowsa 2000, żeby nie "bawić się" w dystkietki startowe. Niestety teraz podczas pierwszego restartu w trakcie instalacji wyskakuje mi taki oto komunikat pod DOSem:

STOP: 0x0000007B Inaccessible Boot Device

Sprawdź czy w komputerze nie ma wirusów, usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde lub kontrolery dysków twardych, sprawdź czy dysk jest prawidłowo skonfigurowany i zakończony terminatorem.

Co to może być? Szukałem na ten temat w necie, ale nic konkretnego nie znalalłem, poza tym, żeby wyłączyć antywirusa w BIOSie, ale nie wiem jak to zrobić. Podobno też w przypadku niektorych płyt głównych potrzebna jest jakaś dodatkowa dyskietka startowa...


(Yun58711) #2

a mozesz cos wiecej o plycie glownej powiedziec? model, producent

rozumiem ze HDD IDE, nie SATA?


(Jason X) #3

Płyta głowna to Gigabyte pod Pentium: GA-8I915PL-G a dysk Maxtor 6 Y060Lo. Z tym, że dysk nie ma tu chyba nic do rzeczy, bo dysku nie zmieniałem i wcześniej 2000 działał na nim.

Moja płyta


(Yun58711) #4

ponowiles probe?

ja bym zaproponowal uruchomic kompa z plyty z np Partition Magic 8, ukryc parytcje z W9x, utworzyc nowa dla w2k i wtedy sprobowac zainstalowac normalnie


(JNJN) #5

Z dysku obowiązkowo zdejmij wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS.

Czy nie masz coś kręconego - ustaw na standard.

Wymień taśmę sygnałową dysku - dysk sam na taśmie I kanał IDE dysk ATA.

Sprawdź pamięć:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125


(Maniooo666) #6

Witam,

Hmmm, tu masz co najmniej kilka kroków do wykonania:

http://www.motherboard.windowsreinstall ... oblems.htm