Alert dotyczący logowania na Facebooku

Witam. Mam nadzieję, że dobry dział, bo jednak bardziej dotyczy bezpieczeństwa niż systemu Android. Otóż przedwczoraj logując się na Facebook w telefonie z Androidem (pierwszy raz po przywróceniu ustawień fabrycznych), dostałem alert jakoby ktoś zalogował się dokładnie o tej godzinie co ja na moje konto z jakiegoś dziwnego adresu IP z okolic Poznania (ja mieszkam na Śląsku) o treści “Zwykle nie logujesz się z tej aplikacji, dlatego chcieliśmy się upewnić, że to byłeś Ty.”. Dokładniej adres to 31.0.40.55 i dokładna lokalizacja to Wągrowiec. Wszelkie ślady w necie prowadzą do sieci Plus, z której mam telefon, bo na jednej stronie obok tego adresu pojawia się usługodawca dynamic.gprs.plus.pl, a na innej po prostu PLUSNET i Polkomtel Sp. z o.o.

Czy powinienem się martwić, że ktoś faktycznie włamał mi się na konto? Czy możliwe aby sieć Plusa błędnie podała aplikacji Facebook adres IP i lokalizację logowania? No bo chyba mało prawdopodobne, aby ktoś się włamał na moje konto dokładnie o tej godzinie o której ja sam się zalogowałem (+/- 5 minut, bo nie pamiętam, ale patrzę na godziny polubionych przeze mnie postów zaraz po zalogowaniu i jest to dokładnie ta godzina z której dostałem alert na maila)?

A może ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś więcej odnośnie tego IP? Bo wygląda tak dosyć niestandardowo.
Na tej stronie pokazuje nawet lokalizację na mapie: https://www.check-my-ip.net/31.0.40.55-ip-address/ - jak wejdę normalnie w Google Maps, to w tym miejscu jest sklep NC+…

Hasło oczywiście zmieniłem, ale generalnie miałem świeżo nowe ustawione i dosyć skomplikowane, więc się mimo wszystko trochę obawiam. Żadnych aktywności na Fejsie nie było.

Dodam jeszcze, że zrobiłem test i ponownie przywróciłem w telefonie ustawienia fabryczne i po zalogowaniu się na Fejsa już żadnego maila nie dostałem.

Banalny artykuł, ale wiele wyjaśnia:
http://wyborcza.pl/1,155287,19446917,ktos-przejal-mojego-facebooka-nie-to-tylko-sesja-ktora-wygasla.html

No tak, tylko że w przeciwieństwie do przykładu z artykułu, powyższy adres IP nie ma ze mną nic wspólnego oprócz tego, że mam telefon w Plusie. Jednak zarówno mój smartfon ma zupełnie inny adres IP, jak i sieć domowa.