Alert o nowej wiadomości- Outlook 2013

Witam.

Mam do Was pytanie: czy wiecie jak zrobić, żeby ww. Outlook wyświetlał jakiś monit na pulpicie po nadejściu nowej wiadomości? Żeby nie dostać hejta, od razu mówię, że próbowałem wszystkich sposobów z dodawanie reguł, zaznaczaniem opcji alertu itp. Problem polega na tym, że alert jest wyświetlany tylko wtedy gdy uruchomię program- a to nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby takowy alert pojawiał się nawet jeśli program jest zamknięty. Próbowałem zmienić czas sprawdzania poczty na 1 minutę- brak rezultatu. Dodam jeszcze, że mam Windowsa 8- może ma to jakieś znaczenie.

Dzięki, za jakiekolwiek sugestie :wink:

Odpowiedź jest prosta: nie da się. Klient pocztowy musi być uruchomiony by wyświetlać powiadomienia. Aby osiągnąć to, o co ci chodzi, musisz podeprzeć się jakimś programem (czy jak to się tam teraz w Win8 nazywa) tylko i wyłącznie sprawdzającym nadejście nowych wiadomości.

Dzięki za szybką odpowiedź. A orientujesz się może, jakie programy miałyby takie możliwości o których piszesz?

http://forum.kxp.pl/viewtopic.php?id=348 - ta wersja Kalendarza XP świetnie sobie radzi z powiadamianiem poczty z

Outlook na Windows XP i Windows 7, niestety nie wiem jak się sprawuje na Windows 8, musisz sam sprawdzić.

http://kxp.pl/kalendarzxp_wyglad.html - na zdjęciach ustawienia Kalendarza XP.

W razie instalacji daj znać czy działa na Windows 8.

pozdr.

POP Peeper

http://www.poppeeper.com/download.php

PopTray

http://www.poptray.org/

Ten ostatni nie wiem czy będzie działał pod 8.

dzięki wszystkim za pomoc :wink: sprawdzałem, pop peeper- coś z nim nie tak. sprawdziłem też kalendarz xp, działa na win8, niestety- nie wiem czy to problem z tym, że nie potrafiłem go skonfigurować, czy też nie działa z outlookiem 2013- nie spełniało to swojej roli. Ale i tak dzięki za pomoc. muszę się zadowolić tym co mam :smiley:

Jeśli Kalendarz działa na Windows 8 to z całą pewnością również będzie działać na Outlook 2013 tylko trzeba go odpowiednio skonfigurować.

Uruchamiamy Kalendarz i wchodzimy w zakładkę > Sprawdzanie poczty > klikamy w zielony krzyżyk > Dodaj konto < dodajemy konto lub konta poprawnie wypełniając wszystkie pola > następnie klikamy > Dodaj. Konta zostały dodane teraz trzeba zrobić następny krok - robimy ptaszka w polu > sprawdzaj automatycznie i tu możemy dowolnie według swoich potrzeb ustawić czas sprawdzania poczty.

W następnych okienkach robimy ptaszki jak nam pasuje, ale najważniejsze są okienka > Pokaż powiadomienie - wyskoczy okienko z informacją ile wiadomości i z jakiej poczty > Odtwórz dźwięk - w tym okienku robimy ptaszka to uaktywni się podłużne okno, gdzie wybieramy dźwięk, który nas będzie informował o nadejściu poczty. Klikamy w aktywny znak Folderu przy tym podłużnym oknie i wyszukujemy tego głosowego komunikatu > Dysk “C” > Program Files > Kalendarz > Godziny > i po otwarciu strony zaznaczamy plik > Poczta Mp3 <. Będzie to głosowe powiadomienie o nadejściu poczty. Następnie bardzo ważne okno na samym dole > Program pocztowy <, klikamy w tym podłużnym oknie w > Folder < i tu jak się otworzy okno wyszukujemy > Dysk “C” > Program Files > Microsoft Office > Office 12 > jak pokaże się nowe okno zaznaczamy > Outlook exe < i zatwierdzamy, na samym końcu po skonfigurowaniu całości, żeby Kalendarz zapamiętał ustawienia klikamy na dole po lewej OK. Tak skonfigurowany Kalendarz działa u mnie na Windows 7 i powinien też działać na Outlook 2013.

Dodatkowo, podłużne okno z napisem > Sprawdź pocztę < służy do podejrzenia (bez otwierania Outlooka) co to za poczta do nas przyszła - robimy ptaszka w okienku obok tego podłużnego paska. Klikając obok w znaczek koperty otworzy się okno z wiadomościami, które do nas przyszły. Jeśli to spam to można tą niechcianą wiadomość wywalić prosto z serwera nie otwierając naszego Outlooka. Jeśli jest więcej wiadomości spam to kasujemy zaczynając od dołu. Trzeba jednak uważać, bo jak jest kilka wiadomości reklamowych i między nimi wiadomość ważna to nie próbujmy usuwać spamu bo możemy stracić tą ważną wiadomość, czasami pomimo zaznaczenia spamu niekiedy wywala nam coś innego niż chcieliśmy i lepiej wtedy otworzyć Outlook i stamtąd usunąć spam.

Mam nadzieję, że ta konfiguracja pomoże i na Outlook 2013 będzie działać.

Daj znać czy działa.

pozdr.