Alien Isolation na DX10?

Witam. Czytałem w sieci, że wymagania gry Alien Isolation to m.in.: DX11. Czy jest jakaś mozliwośc, żeby taka gra działała optymalnie na DX10?

Nie ma takiej opcji.

Czyli pozostaje tylko wymiana karty specjalnie pod grę? :frowning:

No nie tylko pod tę grę, bo coraz więcej tytułów działa tylko pod DX11. Powiem jedno- jeżeli jesteś fanem universum i Aliena to imo tytuł obowiązkowy, gra jest mega klimatyczna a Alien mega Obcy, paskudny i każdy z nim kontakt czy to wzrokowy czy słuchowy jest bardzo nieprzyjemny :wink:

Jeśli ma klimat Aliens Versus Predator (1999) czy Aliens Versus Predator 2 to faktycznie. niestety ze zmianą karty wiąże się zmiana calego sprzętu. Zdaje się, że moja płyta ma PCI-E 1.0, więc nawet jak będę miał nowszą kartę z DX11 to raczej będzie ona już na PCI-E 2.0 i nie będę miał pełnej wydajności :frowning:

Utraty wydajności mieć nie będziesz na płycie z 1.0 i karcie 2.0

 

Gorzej z resztą sprzętu, bo wnioskuje, że jest on dosyć stary.

Gra jest bardziej zbliżona klimatem do filmu - Obcy - 8 pasażer Nostromo :wink: - jest przepełniona poczuciem bezradności, bezbronności i strachu, jesteś zaszczutą zwierzyną :wink: To nie jest FPS tylko klasyczny survival - w tej grze nie ma parcia na hurra do przodu, w tej grze przesiedzisz w szafkach lub pod łóżkami obgryzając paznokcie, dobre kilka godzin :wink:

 

Aż tak stary nie, ale karta dość stara. Procek: Core 2 Duo E8400 i 4GB RAM. No, ale PCI 1.0 ma wolniejszy przesył danych niż 2.0 i to się może odbić na wydajności…

Nie ma to przełożenia na rzeczywiste działanie karty.

Wzrost wydajności łącza PCI-E 1 > 2 > 3 nie przekłada się na proporcjonalny wzrost wydajności w grach i wykorzystania tej przepustowości przez karty graficzne.

To co faktycnzie daje PCI 2.0 w porownaniu z PCI 1.0? A przede wszystkim czy są kompatybilne wstecz? Jeśli na płycie mam 1.0 to chyba może mi nie wykryć karty.

Oczywiście są różnice w przepustowości, w zarządzaniu energią i pewnie jeszcze parę innych, ale z tego nie wynikają jakieś większe straty w grach - po prostu różnicą może być np parę klatek :wink: .Co do kompatybiności - to tak karta z pci-e 2.0 będzie działać na płycie z pci-e 1.0