Alienware Aurora R4 - pytań kilka

Witam, pisząc tutaj ryzykuje, że nikt mi nie odpowie ale niestety nie bardzo wiem co zrobić bo czat della jest delikatnie mówiąc do kitu, nikt mi nie odpisuje 20minut to wychodzę z czatu po czym dostaje maila, że ktoś tam mi odpisał “Witam Jarku”. No to super. Kontaktu mailowego też nie znalazłem, podejrzewam, że został zastąpiony tym czatem.

Do rzeczy, mam parę pytań co do tego cuda technologicznego. Uprzedzam, że doskonale rozumiem, że jest to przepłacanie za fajną obudowę itd itd. Nie musicie mnie o tym informować :slight_smile:

  1. Zauważyłem przy wyborze procesora, że i7 3960X OC do 4.2Ghz jest sporo droższy od i7 3960X OC do 4.0GHz, czy to tylko udogodnienie dla laików? Na zasadzie zapłacę i OC mam z głowy czy skubańcy blokują funkcję OC w BIOSIE i jak nie zapłacę to się nie pobawię?

  2. DELL podkręca tylko procesor czy RAM i karta też idą w obroty? Nie znalazłem nigdzie takiej informacji

  3. Wybrałem wersje z 690GTX 4GB, dostane do niej mostek, żeby w razie potrzeby dorzucić drugą taką do zestawu?

  4. Tu już pytanie czysto techniczne, SSD czy dysk hybrydowy pod system i aplikacje? Hybrydówka kupiła mnie tym, że jest tańsza o 500dolców przy składaniu a dalej ma przewagę nad tarczówką

Na razie tyle, jak coś sobie przypomnę to napiszę. Z góry dziękuje za pomoc

  1. Nic ci nie zablokują, ew. chłodzenie mogą dawać wydajniejsze.

  2. Podkręcając procesor, podkręcają też raczej RAM. Kartę pewnie nie (sam możesz).

  3. Nie wiem.

  4. SSD zawsze jest znacznie szybszy. Ja osobiście wolę rozwiązanie “SSD na system i aplikacje, HDD na dane”, czyli 2 dyski. Najwydajniejsze.

Jeśli uruchamianie się komputera w czasie mniejszym od 20 sekund nie powoduje u ciebie spazmów i innych drgawek ze szczęścia, to możesz brać hybrydę.

Powiem szczerze, że podkręcanie możesz sobie darować, bo zestaw jest na tyle mocny, że przez następne 3 lata powinien wystarczyć bez OC.

Po co płacić za fabryczne OC tego procesora, jak można to łatwo samemu zrobić, lub nawet nie, płyta może mieć wgrany profil do podkręcania tego procesora (wystarczy ustawić w uefi).

http://pclab.pl/art51888.html

Ten procesor ma odblokowany mnożnik, podkręcając go poprzez zwiększenie mnożnika (w ten sposób będą go podkręcać) taktowanie pamięci się nie zmieni.

Zakładając, że zajmą się tylko mnożnikiem - racja.

Rozumiem, a czy w każdym sprzęcie montowany jest procesor z rewizji E0 czy to czysta loteria?

Loteria, chyba że inaczej twierdzą na stronie.

Ich to nie obchodzi.

A mogłoby za taki hajs :stuck_out_tongue:

E tam, oni zarabiają.

Byle było i7 3960X w nazwie.

A co do ich chłodzenia wodnego, jakbym dorzucał drugą kartę to dostanę bez problemy blok i rurki czy muszę cały zestaw wymieniać? W sensie czy jest jakiś standard tych chłodzeń czy każde jest inne, nigdy nie miałem wodnego

To zależy od zestawu chłodzącego. Różne zestawy mają różne np. średnice węży, itd. Najprawdopodobniej będziesz musiał dorabiać chłodzenie na dodatkową kartę sam.

No dobra, jakoś to będzie, dziękuję