Alienware m17x R2 Nowa Bateria i Ram

Mam problem z laptopem Alienware m17x R2 z 2010 roku, gwarancja skończyła się w 2013 w grudniu, który zakupiłem z drugiej ręki. Urządzenie pochodzi z Belgi, kupiłem go od pośrednika w Rzeszowie, Nawiasem dają dobre ceny, ale informacje w ofercie mijają się z prawdą, Laptop jest bez baterii, Stąd problem, Znalazłem oferty na ebay, i amazon, ale informacja zwłaszcza na Amazon jest jednoznaczna tzn. bateria która oferują wygląda tak samo, ale nie pasuje do R2, a jest do R3, R4.
Ma ktoś doświadczenie jak to jest na prawdę. Nie będę kupował na allegro za 400 zł, bo na głowę nie upadłem i nie pasują.
Ceny na ebaju są z przesyłka około 200 UsD. W Anglii 200 Pfunts

Dodatkowe pytanie jak ktoś się zna czy mogę zmienić RAM na 16 Gb DDR3 ( 2 x 8 Gb ), jest aktualnie 8 Gb 1333 Mhz. czy 1600 Mhz będzie pracować. Znalazłem sprzeczne informacje na rożnych forach.

Dziś odebrałem z serwisu, okazało się, że firma sprzedająca nie ma pojęcia o konserwacji takiego sprzętu,
wentylatory były zalane i trzeba je wymienić na szczęście tylko dwa.
W ofercie był po konserwacji. Na razie poszło 180 zł, jeszcze drugie tyle za dwa nowe wentylatory z wymianą mnie czeka.
Okazuje się, że pociągnie 2 x 8 Gb 1600 Mhz, ale to 360 zł jeszcze poczekam.
Radiatory wyły, bo były dokładnie zabite “sianem”.
Uważajcie na laptopy Rzeszów firma na "Sklep Intelekt IT"
Wszystkie dane mijały się z prawdą. zaczepy w klapie porozrywane, o czym nie było w ogłoszeniu.
Ekran rozchodzi się przy podnoszeniu z obudową. Jeszcze klawiatura szwankuje. Brak ramki na dysk systemowy.
Poza takimi prozaicznymi faktami jak dysk miał być 256 Gb SSD - jest 240 SSD
Drugi miał być 1 Tb, a jest 750 Gb
Jak ktoś zainteresowany to mam zdjęcia jak wygląda zakonserwowany według nich laptop.
Ostrzegam żeby inni się nie nadziali.

256 GB - około 238,4 GiB (chyba że masz 240 GB i system zagospodruje do 223,5 GiB).

1 TB to raczej też nie dziwne; mój przenośny WD ma chyba właśnie około 750 GiB nawet po próbie z świeżymi partycjami.

Jak rozumiem, męczysz się z nim na własne życzenie, zamiast oddać grata do sklepu jako niezgodny z umową.

1 polubienie

Freshmeat dobrze Ci radzi. Sprzęt nie dość, że uszkodzony, to jeszcze niezgodny z umową. Za same koszty naprawy dostałbyś pewnie już “pół” normalnej, nowej 17 na i8130U, wydajnościowo to różnicy nie ma…ta i7 jest stara i mało wydajna :wink:

1 polubienie

Ta za konserwacje to kto mi zwróci, Z przyjemnością opisze firmę na wszystkich forach i w całym internecie, ja korzyści nie będę miał, ale oni strąca więcej niż parę tysięcy.

…niepotrzebnie w nią wchodziłeś, a na poważnie: możesz zainwestować więcej, ale straty mogą być też większe. Weź pod uwagę, że sprzęt ma lata, a taki np. zimny lut w grafice lub procku to kolejne 300zł.

Tak krawiec kraje na ile materii staje też bym może chciał łapka za 20 tyś. Kiedyś takie sekretarkom kupowałem, to teraz nie mam. Widać nie zasługiwały. A to już nie chodzi o tego laptopa ale o ostrzeżenie przed niewiarygodna firmą. Jeśli tak według nich wygląda zakonserwowany laptop. To proszę spojrzeć na zdjęcia

… tylko ten laptop nie jest wart inwestowania w nowe wentylatory, nową baterię, serwis itp.
Serio 17 mogłeś kupić za 2-2,5 tysiąca, a tak po "okazyjnym zakupie (pomijam firmę, bo syf większy lub mniejszy można mieć w każdej używce) pakujesz grube pieniaze w coś co potencjalnie mmoże paśc od ręki :wink:

Druga sprawa, to te zdjęcia bym raczej razem z ofertą/opisem pchnął do rzecznika konsumentów, może przynajmniej “dadzą upust” za naprawy, lub policję. Takie pisanie, okej napsujesz im krwi, nic nie da-zmienia nazwe najwyżej i wsio :wink:

1 polubienie

Sprzedawca od razu po pierwszym moim telefonie usunął ogłoszenie na OLX w to miejsce wstawiając inny laptop na sprzedaż. Ciekawe bylem wczoraj w innym serwisie i bardzo inteligentny młody człowiek doskonale wiedział dlaczego wole 8 latka do modernizacji od najnowszych laptopów
Może ktoś ma doświadczenie w kwestii jego modernizacji

  1. tematu wymiany procesora, to czy są jakieś inne które będą pasować od tych wymienionych - 920XM i 940XM to modele z 2008 roku, obsługują po 24 Gb Ram ale DDR3 800/1066Mhz.
    ten który mam jest wolniejszy - i7 Q840, ale model z 2014 roku. Nie wiadomo dlaczego nagle obsługuje jedynie 8 Gb Ram ale 1333 Mhz, a podobno 1600 Mhz, też pociągnie
    Coś z tego roku - 2014 lub innego jeszcze młodszego, by nie pasowało ?

  2. Jakie karty graficzne, to jeszcze wersja gdzie mam dwie takie same kart Geforce 285M, na co mogę to wymienić ale raczej nie AMD

Sprawdź zgodność płyty głównej wersja , TDP itd., zysk będzie (uprzedzam) żałosny.

Wybacz, ale Ty troszkę chyba nie rozumiesz tematu :wink: Możesz PRÓBOWAĆ wsadzić grafikę, którą wkładano do tych lapków x lat temu. Niestety “wydajność modernizacji” będzie taka, że nadal nie dościgniesz integry z vegą3.

… też bym się cieszył z potencjalnego i stałego klienta - bo merytorycznych argumentów niewiele :wink:
Podsumujmy kupujesz laptopa, którego trzeba wyczyścić, który nie ma baterii, w którym padły wentylatory, w którym chcesz wymienić procesor, zmodernizować grafikę a wszystko to żeby osiągnąć wydajność budżetowego Ryzena 2200U za 2 tysiące złotych. Ja rozumiem, jesteś napalony profesjonalnego lapka, ale elektronika się starzeje wypalenie matrycy, awaria płyty i wszystkie Twoje wydatki pójdą na marne :wink:

Wiecej już nie zniechęcam Ciebie, to Twoje pieniądze.

PS. …przed (większym) zakupem z ALEGRO lub OLX zawsze robię wydruk PDF strony z opisem. Tobie zas radze skontaktować się z administracją OLX, jestem prawie pewien, że mają w bazie poprzednią wersję ogłoszenia i mogą zabezpieczyć lub udostępnić. Szczególnie jeżeli dysponujesz dowodem zakupu i wyjaśnisz, że w celu wyjaśnienia pewnych wątpliwości co do stanu oferowanego przedmiotu.

Przepraszam, ale szukam kogoś kto merytorycznie moze mi coś doradzić.
Proszę zostawić sobie swoje mądre rady, ponieważ mnie one nie interesują

Rada merytoryczna jest taka: idź do Fachowca, który Ci sprzedał, nikt odpowiedzialny NIE znając dokładnego modelu płyty, wersji biosu Ci nie powie. Być może nie wiesz, ale mimo pasującego gniazdka procek nie ruszy jeżeli płyta w lapku nie wspiera lub bezie przegrzanie jeżeli chłdozenie nie ejstz aprojektowane na taki model . To samo dotyczy grafiki - dokładny model lapka/płyty + instrukcja producenta.

Zabierasz się za naprawę od 0 a ściągniecie dokumentacji technicznej ze strony producenta Ciebie przerasta :wink: ?

Cóż, gdybyś słuchał innych, to na 100% ktoś Ci mówił “nie kupuj od faceta z netu”, obecnie efekt masz i pakujesz się w koszty. Powiedziałem Ci gdzie szukać “pasujących” części i uprzedziłem, że zysk bęzie zerowy niemalże. Pomóc Ci jednak nie pomogę bardziej, nie lubie pomagać ludziom robić sobie krzywdę :wink: W mojej ocenie, jak powiedziałem, powinieneś próbować dostać kopie ogłoszenia i próbować odzyskać ile się.

Sprzedawca to firma

Intelekt / Laptopy Rzeszów.

Na początku zaproponowali dopłatę do zamienionego dysku. Potem, że ma im odesłać, bez gwarancji zwrotu pieniędzy. Do dziś nikt nic nie przysłał. Maja bardzo dużą ofertę laptopów. Jak ktoś zainteresowany to ostrzegam jakich i jaki ich jest stosunek do kupującego. Dziś po wymianie wentylatorów i oczyszczeniu z wymiana past laptop działa całkiem przyjemnie na moje potrzeby.
Laptop działa z Ram 1600 Mhz 2 x 8 Gb polecam GOODRAM z dożywotnią gwarancją

Temat można zamknąć.