Alior Bank Lokata

Witam na stronie AliorBank zainteresowała mnie taka oferta mają tam do wybory kilka lokat np ta lokata na 10dni oprocentowanie 2% czyli dajmy na to wpłacam 10 000zł i po 10dniach dzieki oprocentowaniu 2% mam juz 200zł na odsetkach dobrze to zrozumiałem czy to jednak inaczej działa.

9abd44e16d7725e3med.jpg

wpłacasz 10 000zł i po 10dniach dzieki oprocentowaniu 2% masz juz ~5,48 zł na odsetkach

Oprocentowanie jest podawane w skali roku, czyli te 2% dzielisz przez 365 dni i mnożysz przez czas lokaty, w tym przypadku 10…

Szkoda że znowu “zapomnieli” dopisać, że to oprocentowanie podawane jest bez odliczenia podatku Belki i wpływu inflacji na złotówkę. Z tych 5% zostanie może 2% (o ile zostanie, nie chce mi się dokładnie liczyć) xD np w ostatnim roku max zysk z lokat wyniósł niecałe 3% :frowning: a niektóre nawet przyniosły straty posiadaczom.

Jeśli chcesz coś wpłacić na krótki czas to wybierz lokatę ale jeśli możesz poczekać na kasę to lepiej zdecyduj się jakiś fundusz inwestycyjny, oprocentowanie min 10% na czysto, jedyny minus to długoterminowość funduszu (minimalny czas to 10 lat).

,Szkoda że znowu “zapomnieli” dopisać, że to oprocentowanie podawane jest bez odliczenia podatku Belki"

Bo akurat tutaj nie ma podatku Belki. Podatek Belki jest naliczany, jeśli wartość odsetek przekracza jakąś tam wartość. Właśnie o to chodzi, że zamiast lokaty na 3 miesiące, możesz zakładać nową co 10 dni i podatku nie płacić.