Alior vs ING

Pomóżcie mi w wyborze. Mam nieregularne przychody, chcę mieć wszystkie bankomaty bezpłatne i w ogóle żeby opłaty były małe i oczywiście żeby była możliwość PayPass. Co polecacie? Jak macie jakieś propozycje to piszcie.

Getin Online :slight_smile:

Darmowa karta, darmowe wszystkie bankomaty, darmowe prowadzenie, darmo przelewy itd. http://getinonline.pl/

Odradzam ING i Aliora, wybrałeś najgorzej jak się da :slight_smile:

Getin???

a jak nie wydasz kartą 400zł to ściągną Ci 10zł za obsługę karty…

w ING ściągają 7zł jak miesięcznie nie wydasz 100zł kartą - jest różnica???

W mBanku nie ściągają nic ale nie wszystkie bankomaty są darmowe.

wiem, ze takie banki ż. mają fajne nazwy, ale może jakiś polski bank? PKO BP, Bank Spółdzielczy, Bank Pocztowy? :roll:

Dobrze jest wybrać taki bank, w którym miejscu zamieszkania

mamy dostęp do macierzystego wpłatomatu, wypłatomatu itp…

Dzięki temu korzystanie z konta jest łatwe i przyjemne,

dlatego wolę ING, od jakiegoś tam wirtualnego mbanku…

Wirtualny??

A mKioski, mOdzialy?? To co to niby jest??

Dobra chłopie ja nie wiem co to jest mSrutu mTutu, w mojej

okolicy nie ma nic związanego z mbankiem, dlatego

piszę żeby wybierać bank, który ma jakią filie z pełną obsługą…

Uważam że ING jest bardziej rozpowszechnionym bankiem na terenie polski

w porównaniu akurat do mBanku, szczególnie w mniejszych miastach…

Ja mam dostęp do prawie wszystkich banków - wszystkich ich na otwierali w tamtym roku …

Mi się wydaje, że najbardziej rozpowszechniony jest Spółdzielczy (to są banki lokalne, ale zrzeszone w 3 grupy, które mają między sobą podpisane umowy). Gdzie by nie pojechać, Spółdzielczy jest. Banków u mnie ostatnio też sporo się naotwierało (wcześniej był tylko Pekao SA, PKO BP i Spółdzielczy), ale ING nie ma.

Myślę, że to zależy od tego, gdzie kto mieszka.

Dodane 24.02.2011 (Cz) 22:58

Mi się wydaje, że najbardziej rozpowszechniony jest Spółdzielczy (to są banki lokalne, ale zrzeszone w 3 grupy, które mają między sobą podpisane umowy). Gdzie by nie pojechać, Spółdzielczy jest. Banków u mnie ostatnio też sporo się naotwierało (wcześniej był tylko Pekao SA, PKO BP i Spółdzielczy), ale ING nie ma.

Myślę, że to zależy od tego, gdzie kto mieszka.

Kpc21 , i utrzymanie konta to 2 zł.

Spółdzielczy podałem tylko jako przykład, że ING raczej nie jest najpowszechniejszym bankiem.

No dobra, mamy remis w ankiecie… Robimy tak - od teraz bierzemy pod uwagę ing, alior, wz wbk, pko i tyle. I z tego co najbardziej polecacie ?

ING :stuck_out_tongue:

Wybierasz konto bez prezentu w Getinie i jest ono całkowicie darmowe.

Getin Online jest całkowicie polski :slight_smile: czego nie można powiedzieć o Aliorze czy ING.

Jeśli bierzesz jeszcze pod uwagę BZ WBK to mogę je polecić. Miałem tam konto 3 lata i nigdy nie narzekałem, obsługa na 6+.

+1

Używam od roku i nigdy za nic nie płaciłem.

W mBanku płaci się 5 złotych za możliwość dostępu do wszystkich bankomatów bezpłatnych. W ING płaci się 7 zł za utrzymanie karty, ale opłata znika, gdy w ciągu miesiąca zapłaci się przynajmniej 100 zł kartą. Jeśli ktoś robi trochę zakupów i może w danym sklepie płacić kartą, to chyba powinien bez problemu 100 zł wydać.

Mam ING odkąd tylko pamiętam. 7złoty za kartę jak nie wydasz stówki bezgotówkowo. Reszta za free. fantastyczny serwis online, przejrzysty i przyjazny nowicjuszom. Wszystkie wnioski, przelewy robisz online za darmo. 10złoty kosztuje karta z twoim obrazkiem, gdybyś potrzebował mieć fote z dziewczyna na karcie.

20złoty kosztuje wirtualna visa, tzn ze płacisz ją a’la karta kredytowa :slight_smile: obsługa banalna bo przelewasz wewnętrznym przelewem na kartę a potem już płacisz, trzeba pamiętać o kursie dolara i euro jeśli w nich płacisz online.

:slight_smile: wpłatomaty i bankomaty za free. wpłacanie w oddziałach płatne ALE! miła Pani z ING powiedziała ze można to łatwo obejść.

wystarczy powiedzieć ze wpłaca się kasę na konto OKO - takie subkonto oszczędnościowe - tak w pakiecie masz 2 konta - rozliczeniowe i oszczędnościowe do tego możesz mieć kartę wirtualna i masz juz 3 :wink:

Polecam!

Jeśli 2złote nie robi Ci różnicy ING>Alior