Alior vs ING

(Sebo47) #1

Pomóżcie mi w wyborze. Mam nieregularne przychody, chcę mieć wszystkie bankomaty bezpłatne i w ogóle żeby opłaty były małe i oczywiście żeby była możliwość PayPass. Co polecacie? Jak macie jakieś propozycje to piszcie.

(system) #2

Getin Online :slight_smile:

Darmowa karta, darmowe wszystkie bankomaty, darmowe prowadzenie, darmo przelewy itd. http://getinonline.pl/

Odradzam ING i Aliora, wybrałeś najgorzej jak się da :slight_smile:

(skrzek) #3

Getin???

a jak nie wydasz kartą 400zł to ściągną Ci 10zł za obsługę karty...

w ING ściągają 7zł jak miesięcznie nie wydasz 100zł kartą - jest różnica???

(PaPuX) #4

W mBanku nie ściągają nic ale nie wszystkie bankomaty są darmowe.

(Danielm86) #5

wiem, ze takie banki ż. mają fajne nazwy, ale może jakiś polski bank? PKO BP, Bank Spółdzielczy, Bank Pocztowy? :roll:

(jarekm26) #6

Dobrze jest wybrać taki bank, w którym miejscu zamieszkania

mamy dostęp do macierzystego wpłatomatu, wypłatomatu itp...

Dzięki temu korzystanie z konta jest łatwe i przyjemne,

dlatego wolę ING, od jakiegoś tam wirtualnego mbanku...

(PaPuX) #7

Wirtualny??

A mKioski, mOdzialy?? To co to niby jest??

(jarekm26) #8

Dobra chłopie ja nie wiem co to jest mSrutu mTutu, w mojej

okolicy nie ma nic związanego z mbankiem, dlatego

piszę żeby wybierać bank, który ma jakią filie z pełną obsługą...

Uważam że ING jest bardziej rozpowszechnionym bankiem na terenie polski

w porównaniu akurat do mBanku, szczególnie w mniejszych miastach...

(Sebo47) #9

Ja mam dostęp do prawie wszystkich banków - wszystkich ich na otwierali w tamtym roku ...

(Kpc21) #10

Mi się wydaje, że najbardziej rozpowszechniony jest Spółdzielczy (to są banki lokalne, ale zrzeszone w 3 grupy, które mają między sobą podpisane umowy). Gdzie by nie pojechać, Spółdzielczy jest. Banków u mnie ostatnio też sporo się naotwierało (wcześniej był tylko Pekao SA, PKO BP i Spółdzielczy), ale ING nie ma.

Myślę, że to zależy od tego, gdzie kto mieszka.

-- Dodane 24.02.2011 (Cz) 22:58 --

Mi się wydaje, że najbardziej rozpowszechniony jest Spółdzielczy (to są banki lokalne, ale zrzeszone w 3 grupy, które mają między sobą podpisane umowy). Gdzie by nie pojechać, Spółdzielczy jest. Banków u mnie ostatnio też sporo się naotwierało (wcześniej był tylko Pekao SA, PKO BP i Spółdzielczy), ale ING nie ma.

Myślę, że to zależy od tego, gdzie kto mieszka.

(Danielm86) #11

Kpc21 , i utrzymanie konta to 2 zł.

(Kpc21) #12

Spółdzielczy podałem tylko jako przykład, że ING raczej nie jest najpowszechniejszym bankiem.

(Sebo47) #13

No dobra, mamy remis w ankiecie... Robimy tak - od teraz bierzemy pod uwagę ing, alior, wz wbk, pko i tyle. I z tego co najbardziej polecacie ?

(marcin82) #14

ING :stuck_out_tongue:

(system) #15

Wybierasz konto bez prezentu w Getinie i jest ono całkowicie darmowe.

Getin Online jest całkowicie polski :slight_smile: czego nie można powiedzieć o Aliorze czy ING.

Jeśli bierzesz jeszcze pod uwagę BZ WBK to mogę je polecić. Miałem tam konto 3 lata i nigdy nie narzekałem, obsługa na 6+.

(gr5) #16

+1

Używam od roku i nigdy za nic nie płaciłem.

(zgredzio) #17

W mBanku płaci się 5 złotych za możliwość dostępu do wszystkich bankomatów bezpłatnych. W ING płaci się 7 zł za utrzymanie karty, ale opłata znika, gdy w ciągu miesiąca zapłaci się przynajmniej 100 zł kartą. Jeśli ktoś robi trochę zakupów i może w danym sklepie płacić kartą, to chyba powinien bez problemu 100 zł wydać.

(Klinge) #18

Mam ING odkąd tylko pamiętam. 7złoty za kartę jak nie wydasz stówki bezgotówkowo. Reszta za free. fantastyczny serwis online, przejrzysty i przyjazny nowicjuszom. Wszystkie wnioski, przelewy robisz online za darmo. 10złoty kosztuje karta z twoim obrazkiem, gdybyś potrzebował mieć fote z dziewczyna na karcie.

20złoty kosztuje wirtualna visa, tzn ze płacisz ją a'la karta kredytowa :slight_smile: obsługa banalna bo przelewasz wewnętrznym przelewem na kartę a potem już płacisz, trzeba pamiętać o kursie dolara i euro jeśli w nich płacisz online.

:slight_smile: wpłatomaty i bankomaty za free. wpłacanie w oddziałach płatne ALE! miła Pani z ING powiedziała ze można to łatwo obejść.

wystarczy powiedzieć ze wpłaca się kasę na konto OKO - takie subkonto oszczędnościowe - tak w pakiecie masz 2 konta - rozliczeniowe i oszczędnościowe do tego możesz mieć kartę wirtualna i masz juz 3 :wink:

Polecam!

Jeśli 2złote nie robi Ci różnicy ING>Alior