"All boot options are tried press f4 key to recover with factory image" i restart

Cześć wszystkim. Bios umar. (chyba)
Laptop Samsung np270e5e. Kupiłem do niego SSDka i nie chciał złapać botowania z pendrivea, więc zgodnie z tym, co piszą w googlach zacząłem grzebać w Biosie. M.in przy UEFi. Na początku było tak, że przy podłączonym ssd i pendrivie, pojawiało się click F2 to setup i F4 to recovery, po czym pojawiało się “all boot options are tried press f4 key to recover with factory image” i jak kliknęło się cokolwiek, wbijał do biosa. Teraz po tych moich cudownych zmianach jest tak, że pojawia się to samo, ale jak się kliknie F2, F4, f10, F12, Del, czy cokolwiek, to się robi restart i tak w koło.  Trochę inaczej jest, jak podepnę stary dysk. Wtedy po kliknięciu f4 wbija do recovery, ale tam nie ma żadnych zaawwansowanych, gdzie można by zmusić biosa po restarcie. Jest tylko opcja hard recovery z czyszczeniem danych. Już je nawet w desperacji poświęciłem i wywala, że recovery poszło dobrze i żeby restartować, po czym po restarcie wraca do punktu wyjścia. 
Próbowałem już tego nawet: https://www.youtube.com/watch?v=460uX-cJ-bk   też nic…

Pomocy

Sklonowałeś OS czy inne partycje z hdd na ssd? Jeśli nie to nie wiem po co próbujesz uruchomić recovery, którego w takim wypadku nawet nie ma, zamiast ustawić bootowanie z pendrive i po prostu wgrać system.

Recovery uruchamiałem z podłączonego starego HDD. Jak wyżej napisałem, uruchomić bootowanie na moim laptopie wiązało się ze zmianą kilku opcji w biosie. Coś z uefi, jakiś save boot i inne takie. Więc zacząłem grzebać. Narobiłem tyle, że teraz już ani nie mogę dostać się do biosu, ani nie bootuje mi pendrivea. A kliknięcie czegokolwiek w momencie, kiedy wyświetlane jest “click F2 to setup i F4 to recovery” kończy się restartem. I tak w koło.

 

 

Na twoim miejscu przywróciłbym bios do ustawień fabrycznych. Jeśli nie można zrobić tego z zamontowanym dyskiem to odłącz go i wtedy powinno udać się bez kłopotu wejść do ustawień bios. Jeśli ustawienie bootowania przerasta twoje możliwości to wrzuć zdjęcia z bios, na początek ostatniej zakładki i pomożemy ustawić go poprawnie aby pendrive ruszył.

Co do recovery to ma szansę działać o ile partycja z hdd nie jest skasowana. Jeśli ssd będzie pusty to na pewno nic się nie uruchomi po kliknięciu F4.

Przy wypiętym dysku to samo - nie mogę wejść do biosa w ogóle. Każda próba wciśnięcia F2, czy jakiegokolwiek innego klawisza kończy się restartem kompa. Próbowałem go zresetować też spięciem zworek, jak wyżej na filmiku, ale nic to nie dało.

W tym modelu masz napęd DVD więc możesz spróbować jeszcze w ten sposób: na DVD nagrywasz instalke Windows 10 https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO  i uruchamiasz laptopa bez dysku ale z płytą w napędzie. Jeśli będziesz miał szczęście i płyta ruszy to z poziomu opcji naprawy systemu będzie możliwość wejścia do bios (ustawienia układu pokładowego uefi).

Ok, spróbuję, jak będę w domu. Oby pomogło :slight_smile:

No wiec tak. Płyta się zbotoowala, ale nigdzie nie ma słowa o biosie, czy uefi. Próbowałem zrobić instalacje, ale wywala, że partycje sa typu GPT i nie można. Zapewne wyłączyłem w BIOSIE to Uefi, tylko co teraz. Edit. Usunięcie partycji i tworzenie od nowa nie pomaga. 

Wchodzisz w opcję naprawy, klikasz napraw zamiast instaluj. Potem jak w kroku 5-7 http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12761-jak-wejsc-do-bios-u-w-windows-8.html?start=1

 

    u mnie jest tak… 

Przepraszam, że mocno po czasie. Pomogła instalacja z płytki, można zamknąć :slight_smile:

Jeszcze takiego dziadostwa nie widziałem. Żeby nie można było odpalić biosu. Zadziałał pomysł z 10tką ale to nie jest order dla Samsunga