Allegro 2 konta na jednym adresie zamieszkania

(kubuleniekk) #1

Witam, mam problem miałem kiedys konto na allegro i zostało ono zablokowane już nie pamietam dlaczego było to z 4 lata temu. I teraz chciałbym założyć konto na nazwisko mojego ojca, ale na adres ten co było moje wcześniejsze konto. Czy zablokują to konto które założe?

(Wiktor 1996 96) #2

Ja mam 2 konta na allegro na 1 adres a dokładnie 1 konto brachola a 1 moje :smiley:

(kubuleniekk) #3

no tak tylko moje zostalo zablokowane i nie wiem czy nie maja jakiejś "czarnej listy" z adresami zablokowanych albo coś

(Hitm3n) #4

Być może jest, zależy jeszcze za co zostało zablokowane, bo z tego co piszesz, to wynika, że zablokowano je dożywotnio.

Założyć drugie konto możesz na tatę, nie ma w tym problemu (ja mam na tatę i na mamę, nikt nic nie pluł :))

(toones) #5

Nie, możesz śmiało zarejestrować ojca, jednak jeśli chcesz założyć konto na siebie, to musisz napisać do allegro. Konto nie zostanie zbanowane, mimo że będzie ten sam adres. Chodzi o dane personalne, że Ty nabroiłeś nie oznacza że np. Twój ojciec nabroi.

pozdrawiam.

(Don Elte) #6

No właśnie.

I to, że Ty masz/miałeś konto nie oznacza, że twój ojciec nie może mieć :wink:

Ja przed 18stką posługiwałem się kontem na ojca, po 18stych urodzinach zrobiłem nowe tylko, że na moje imię. Adres ten sam. I tak od paru lat już. Nigdy nie miałem żadnych upomnień, ostrzeżeń i tym podobnych.

(kubuleniekk) #7

pisałem napisali mi "przykro nam pańska współpraca z serwisem allegro.pl została zakończona " czy coś takiego. Założyłem na ojca potwierdziłem za pomocą przelewu bankowego, dostałem email ze 3 dni sprawdzą dane jak się będą zgadzać to potwierdzą konto. TYLKO przypomniałem sobie że konto bankowe mam na swoje imie i nazwisko ;\ co teraz?

Edit:

napisałem teraz do nich co jak imie się nie zgadza. Gorzej jak zobaczą moje imie i nazwisko i sprawdzą ;]

(Błażej) #8

Jeden adres - jedno konto

Z pytaniami bardziej szczegółowymi to proponuje kontakt z allegro

(kubuleniekk) #9

to jakim prawem on ma?

czytalem regulamin mozna nawet miec wiecej niz jedno na jedna osobe byle by nie podbijały cen w jednej aukcji itp.

(toones) #10

Proponuję koledze poczytać regulamin allegro. To jest absolutna bzdura. Ile członków liczy gospodarstwo tyle może być kont na jeden adres; (licząc osoby, które mogą prawnie użytkować z allegro); ( co nie oznacza, że wszystkie mogą być na 1 osobę).

Minimalny wiek dla konta junior to chyba 15 - ale proponuję to sprawdzić.

(Hitm3n) #11

13 lat. I zakupy do max. 500 zł, sprzedaż chyba też jest ograniczona.

Prawda jest taka, że konto może już teraz założyć praktycznie każdy.

A co do tego, że nazwisko jest inne, to jest właśnie mankament, bo sam chciałem tak zrobić aktywując konto mamie ^^ bo nie było opcji jej banku a mój był, ale przyczepili się właśnie o dane. Wybierz lepiej list z kodem aktywacyjnym, przyjdzie po 3-4 dniach i będzie pewność, że się nie przyczepią.

(lukasz_n) #12

Od 13 roku życia mam konto na allegro, założone na moje dane, nikt się nigdy do niczego nie przyczepił, ale też żadnych akcji nie mialem.