Allegro 2 konta na jednym adresie zamieszkania

Witam, mam problem miałem kiedys konto na allegro i zostało ono zablokowane już nie pamietam dlaczego było to z 4 lata temu. I teraz chciałbym założyć konto na nazwisko mojego ojca, ale na adres ten co było moje wcześniejsze konto. Czy zablokują to konto które założe?

Ja mam 2 konta na allegro na 1 adres a dokładnie 1 konto brachola a 1 moje :smiley:

no tak tylko moje zostalo zablokowane i nie wiem czy nie maja jakiejś “czarnej listy” z adresami zablokowanych albo coś

Być może jest, zależy jeszcze za co zostało zablokowane, bo z tego co piszesz, to wynika, że zablokowano je dożywotnio.

Założyć drugie konto możesz na tatę, nie ma w tym problemu (ja mam na tatę i na mamę, nikt nic nie pluł :))

Nie, możesz śmiało zarejestrować ojca, jednak jeśli chcesz założyć konto na siebie, to musisz napisać do allegro. Konto nie zostanie zbanowane, mimo że będzie ten sam adres. Chodzi o dane personalne, że Ty nabroiłeś nie oznacza że np. Twój ojciec nabroi.

pozdrawiam.

No właśnie.

I to, że Ty masz/miałeś konto nie oznacza, że twój ojciec nie może mieć :wink:

Ja przed 18stką posługiwałem się kontem na ojca, po 18stych urodzinach zrobiłem nowe tylko, że na moje imię. Adres ten sam. I tak od paru lat już. Nigdy nie miałem żadnych upomnień, ostrzeżeń i tym podobnych.

pisałem napisali mi "przykro nam pańska współpraca z serwisem allegro.pl została zakończona " czy coś takiego. Założyłem na ojca potwierdziłem za pomocą przelewu bankowego, dostałem email ze 3 dni sprawdzą dane jak się będą zgadzać to potwierdzą konto. TYLKO przypomniałem sobie że konto bankowe mam na swoje imie i nazwisko ;\ co teraz?

Edit:

napisałem teraz do nich co jak imie się nie zgadza. Gorzej jak zobaczą moje imie i nazwisko i sprawdzą ;]

Jeden adres - jedno konto

Z pytaniami bardziej szczegółowymi to proponuje kontakt z allegro

to jakim prawem on ma?

czytalem regulamin mozna nawet miec wiecej niz jedno na jedna osobe byle by nie podbijały cen w jednej aukcji itp.

Proponuję koledze poczytać regulamin allegro. To jest absolutna bzdura. Ile członków liczy gospodarstwo tyle może być kont na jeden adres; (licząc osoby, które mogą prawnie użytkować z allegro); ( co nie oznacza, że wszystkie mogą być na 1 osobę).

Minimalny wiek dla konta junior to chyba 15 - ale proponuję to sprawdzić.

13 lat. I zakupy do max. 500 zł, sprzedaż chyba też jest ograniczona.

Prawda jest taka, że konto może już teraz założyć praktycznie każdy.

A co do tego, że nazwisko jest inne, to jest właśnie mankament, bo sam chciałem tak zrobić aktywując konto mamie ^^ bo nie było opcji jej banku a mój był, ale przyczepili się właśnie o dane. Wybierz lepiej list z kodem aktywacyjnym, przyjdzie po 3-4 dniach i będzie pewność, że się nie przyczepią.

Od 13 roku życia mam konto na allegro, założone na moje dane, nikt się nigdy do niczego nie przyczepił, ale też żadnych akcji nie mialem.