Allegro a opis niezgodny?

Witam!

Otóż zakupiłem z allegro pewną rzecz, która nie spełnia swojego zadania tak jak powinna. Dostałem paragon, więc napewno mogę tę rzecz zwrócić w iągu 10 lub 14 dniI? Ale czy mogę wymagać od sprzedawcy zwrotów kosztów transportu do mnie i ode mnie? Na paragonie jest Cena przedmiotu oraz cena transportu tego przedmiotu.

Pozdrawiam

w ciągu 10 dni możesz zrwócić towar bez podania przyczyny, koszty transportu musisz niestety pokryć z własnej kieszeni.

Czyli pewnym jest że mogę oddać w ciągu 10 dni :slight_smile: . Ale ja nie oddaję bez podania przyczyny, tylko przedmiot posiada wadę, o której sprzedawca w aukcji pisał że nie będzie miała miejsca, i ogranicza ona w bardzo dużym stopniu urzytkowanie przedmiotu. Więc nie jest to że mi się sprzęt nie podoba, z powodu koloru, tylko z ograniczeń nie wynikających z opisu aukcji, którym sprzedawca kategorycznie zaprzeczył, napisał on w treści że taki przypadek nie będzie miał miejsc podczas użytkowania. Więc dlaczego ja mam płacić za koszty wysyłki?

Jeżeli jest wadliwy masz prawo do wymiany na sprawny, sprzedający powinien ponieść koszt przesyłki, jeżeli w opisie nic nie było,że towar uszkodzony

sprzedający powinien pokryć koszt przesyłki, ale nie musi - nie ma niestety przepisu mówiącego o tym, że sprzedający musi pokryć koszt przesyłki