Allegro a opis niezgodny?

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Otóż zakupiłem z allegro pewną rzecz, która nie spełnia swojego zadania tak jak powinna. Dostałem paragon, więc napewno mogę tę rzecz zwrócić w iągu 10 lub 14 dniI? Ale czy mogę wymagać od sprzedawcy zwrotów kosztów transportu do mnie i ode mnie? Na paragonie jest Cena przedmiotu oraz cena transportu tego przedmiotu.

Pozdrawiam

(Grzegorz Ch) #2

w ciągu 10 dni możesz zrwócić towar bez podania przyczyny, koszty transportu musisz niestety pokryć z własnej kieszeni.

(Marcin E Pc) #3

Czyli pewnym jest że mogę oddać w ciągu 10 dni :slight_smile: . Ale ja nie oddaję bez podania przyczyny, tylko przedmiot posiada wadę, o której sprzedawca w aukcji pisał że nie będzie miała miejsca, i ogranicza ona w bardzo dużym stopniu urzytkowanie przedmiotu. Więc nie jest to że mi się sprzęt nie podoba, z powodu koloru, tylko z ograniczeń nie wynikających z opisu aukcji, którym sprzedawca kategorycznie zaprzeczył, napisał on w treści że taki przypadek nie będzie miał miejsc podczas użytkowania. Więc dlaczego ja mam płacić za koszty wysyłki?

(Maciej Maluk) #4

Jeżeli jest wadliwy masz prawo do wymiany na sprawny, sprzedający powinien ponieść koszt przesyłki, jeżeli w opisie nic nie było,że towar uszkodzony

(Resorte) #5

sprzedający powinien pokryć koszt przesyłki, ale nie musi - nie ma niestety przepisu mówiącego o tym, że sprzedający musi pokryć koszt przesyłki