Allegro aukcja

Witam wystawiłem aukcje na allegro pierwszy raz już mam 4czerwone gwiazdki, wystawiłęm odtwarzacz za 180zł i przesyłka 7zł ale nie mam konta w banku i dogadałem się z tym co kupił że wysle i zapłaci przy odbiorze czy to bezpieczne i pewne jest?

Ja wyśle mu to i jest mozliwość ze nie zapłaci no ale jak zapłaci a ja nie mam konta to listonosz mi kase przyniesie czy jak to wygląda??

Jak rozumiem wysłałeś za pobraniem…

To jest tak: wysłałeś paczke --> ona dochodzi do odbiorcy i jeżeli odbiorca zapłaci to później dostaniesz tą kasę przez pocztę (przekazem)… jeżeli natomiast obdiorca odmówi zapłaty to niestety będziesz musiał płacić za przesyłke w jedną stronę i z powrotem do Ciebie… Ale paczka zginąć nie powinna :wink:

A czy to jest bezpieczne… wydaje mi się, że tak --> na pewno jest wygodniejsze :wink:

Achna no to już wiem o co chodzi dzieki bardzo no alle jak sprzedaje MP3 w pudełku wszytsko ładnie fajnie zapakowane jak wysłać to moja pierwasza wysyłka, wiec kupić koperte bombelkową i znaczki tak bo przesyłka 7zł i mam na kopercie napisać np 187zł czy jak to zrobić.

Tego Ci niestety dokładnie nie powiem --> nigdy jeszcze nie wysyłałem takich paczek :frowning:

Ale to co znalazłem:

Za pobraniem to najlepsza forma platnosci , dla kupujacego !!

Acha no to fajnie tak zrobie tylko będe musiał chyba jakąś dużą koperte kupić czy coż na tą paczek i znaczki ok dzieki wam 7zł przesyłk.

neone : wtedy idziemy na policje i podajemy nr. konta…

mateo515 : za pobraniem to wyjdzie ci około 10 zł a nie 7… jeszcze zależy od wagi przedmiotu.

Wysyłasz (opłacasz wysyłke i mówisz że chcesz kase na adres a nie na konto), wypełniasz blankiet, płacisz i już. Przesyłka może zginąć i nic z tym nie zrobisz bo nie będziesz miał jej ubezpieczonej. Aby to zrobić musisz podać wartość przedmiotu ale wtedy cena się podnosi :stuck_out_tongue:

nie kupuj znaczka po protu zapakuj paczke do kartona poobkejaj taśmą tak rzeby podczas podróży sie czasami nie otworzyła i idź z tym na poczte tam wypełniasz papierki i płacisz siano za wysyłke i gadasz im ile mają wźiąć od gościa siana plus to co zapłaciłeś na poczcie.

mateo515 , jeśli nie posiadasz konta bankowego, a osobie, która zazwyczaj nie ma min. jednej czerwonej gwiazdki - nie powinno się wysyłać za pobraniem !!

Przecież kupujący może wysłać ci przekazem pocztowym pieniądze, które np. po tygodniu dojdą do Ciebie przyniesione przez listonosza .

I dopiero wtedy możesz wysłać mu paczkę.

Ale, gdy kupujący posiada jedną czerwoną gwiazdkę, ma przeważającą ilość komentarzy pozytywnych, możesz mu wysłać za pobraniem :slight_smile:

Mozesz podac linka do Aukcji.

Z góry dziękuję.

to chyba malo slyszales chlopie

wiesz jak to robia ?? chyba nie !!

a mianowicie gostek robi lewy dowod osobisty wynajmuje mieszkanie na ten dowod rejestruje allegro na ten adres i moze sprzedawac !!

neone : tak czytam twoje posty i nie wiem czy Ci współczuć czy płakać…

nie pouczaj innych jak sam nie wiesz dobrze… ok ?

TaOs ty chyba masz wspolczynnik inteligencji rowny krowiego łajna !!

Jeżeli chcecie się kłocić, to może nie na forum :evil: do tego służą inne miejsca, programy etc…

Ale tak do tematu to powiem, że jak staram sie coś kupować w necie to szukam opcji za pobraniem --> to jest najbezpieczniejsze dla odbiorcy…

hehe :slight_smile: i ostrzezenie !!

Radze uwarzać na słowa bo juz wiecej nic nie napiszesz :twisted: :twisted:

neone dostałeś ostrzeżenie

A nie za

:x

EOT

myslisz ze sie zmartwie ?? wkurzaja mnie tylko decyzje tych ktorzy wystawiaja ostrzezenia !!

neone : nie szukam walki bo ona do niczego nie prowadzi prucz zniszczenia, jak chcesz się wyzywać to idz do swoich kolegów na podwórko. To była decyzja moderatora nie moja… mój post był odpowiedzą na twój bo nie wiesz o czym piszesz, a piszesz głupoty. Rozumiem że może miałeś jakieś braki z dzieciństwa i rodzice cię nie wychowali tak jak powinni (chodzi mi tu o brak kultury…) ale chociaż zachowywałbyś się przyzwoicie. Nie rób oftopa bo nie warto.

…::Bieniol::… : ja też zawsze się pytam sprzedającego czy nie można za pobraniem (nawet gdy jest tylko opcja wpłata na konto :P), zawsze jest lepiej się spytać ew. zagdać osobiście bo zawsze “gęba w gębę” lepiej niż e-mailowo :smiley: Muszę przyznać że tylko w 1 przypadku na 20 nie udało mi się “wyciągnąć” od sprzedającego paczki za pobraniem, wystarczy dobrze podpytać powiedzieć że się śpieszymy itd. :slight_smile:

mateo515 : Jeszcze nie zapomnij żeby nie kupywać normalnej koperty tylko Bąbelkową ! Bo czasami się wydaje że ludzie pracujący na poczcie grają naszymi paczkami w piłkę albo snookera zamiast je delikatnie układać :stuck_out_tongue: :smiley: Choć z drugiej strony… komu by się zbierało na delikatności skoro ma 2 tyś paczek do posegregowania :smiley:

a ja dodam ze jesli chcesz żeby z nia się delikatnie obchodzili to trzeba wykupic taka opcję :slight_smile: