Allegro brak kontaktu ze sprzedającym

(cargt3) #1

Mam pytanie ile czasu ma sprzedający ma odpowiedz.

(aju) #2

Nie musi wcale pisać :stuck_out_tongue:

(fiesta) #3

Jaką odpowiedź ? Względem czego ??

Nie ma czegoś takiego jak limit czasu :!:

(PaPuX) #4

Ma jedynie czas na wysyłkę 2 tygodnie po tym czasie możesz zgłosić do allegro że nie otrzymałeś paczki wtedy koleś będzie ścigany (oczywiście jak wpłaciłeś już mu pieniądze na konto)

(model12) #5

Jeżeli to porządny sprzedający odpowie na każde zapytanie,jeżeli nie to????

mnie się jeszcze nie zdarzyło abym nie odtrzymał odpowiedzi.

(cargt3) #6

Czyli może np. odpowiedzieć po roku

(Kkorniak) #7

Też aktualnie mam taki problem - kupiłem gre i chce odebrać ja osobiście. Wysłałem już 3 emaile i 2 razy pisałem na gg - i nic. zero kontaktu. mineło już 9 dni od kupna. co ja mam w takim razie zrobić. bo np. za tydzień to ja już nie będę chciał tej gry :!: :?:

(boczi) #8

Zadzwoń ;]

kkorniak proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień - na Forum używamy polskich znaków w pisowni

(Kkorniak) #9

boczi a jak coś kupiłem i nie zapaciłem i nie odbiore tego bo stwierdze że mi to nie potrzebne to będę miał z tego powodu jakieś nieprzyjemności :?:

(Adax) #10

Będziesz musiał oddać Allergo.pl prowizję :mrgreen:

(aju) #11

Tylko jeśli sprzedający się upomnie do allegro o jej zwrot.

To po co kupowałeś?

Możesz dostać negatywa, allegro może po kilku takich wybrykach zablokować Ci konto...

W najgorszym przypadku sprzedający może Cię podać do sądu za niewywiązanie się z umowy (ale to zazwyczaj kupujący pozywa) :stuck_out_tongue:

(Kkorniak) #12

aju no wiesz ja potrzebowalem ta rzecz odrazu dlatego kupilem ja w swoim miescie. ale nie bylo kontaktu ponad tydzien. i teraz jak sie sprzedajacy odezwal to stwierdzielm ze mi to juz nie jest potrzebne. dlatego sie zrobila taka sytuacja. gdyby sie wczesniej odezwal to wszystko byloby ok.

(cargt3) #13

Taką samą sytuacje mam.

(aju) #14

Hmmm a dzwoniłeś do niego?

Radzę to wszystko załatwić delikatnie, a nie na zasadzie "nie odzywałeś się to już nie kupię"

(Tobacco24) #15

A jak dzwonie do kolesia który przed aukcją potwierdził że odbior osobisty jest możliwy a po zakończeniu aukcji nie odpowiada na maile i jego telefon jest wiecznie poza zasięgiem to wtedy co?

Przepraszam że odkopuję temat ale myślę że jest on aktualny dla wielu kupujących .

Wiem że sprzedający żyje bo aktualizuje swoje aukcje , można wydedukować że czeka na sprzęt który zamowiłem lecz kontakt powinien utrzymać.

Jeśli do 2-ch dni nie otrzymam odpowiedzi to napiszę wam co zrobiłem i napisze nicka tego pana . W sytuacji kiedy zabezpieczamy sie poprzez wysyłanie maili za pośrednictwem allegro - można spac spokojnie . Gorzej jeśli faktycznie ktoś potrzebuje zakupiony przedmiot na teraz! :expressionless: W końcu po to się kupuje z opcją =odbiór osobisty=.

Pozdrawiam