Allegro brak kontaktu ze sprzedającym

Mam pytanie ile czasu ma sprzedający ma odpowiedz.

Nie musi wcale pisać :stuck_out_tongue:

Jaką odpowiedź ? Względem czego ??

Nie ma czegoś takiego jak limit czasu :!:

Ma jedynie czas na wysyłkę 2 tygodnie po tym czasie możesz zgłosić do allegro że nie otrzymałeś paczki wtedy koleś będzie ścigany (oczywiście jak wpłaciłeś już mu pieniądze na konto)

Jeżeli to porządny sprzedający odpowie na każde zapytanie,jeżeli nie to???

mnie się jeszcze nie zdarzyło abym nie odtrzymał odpowiedzi.

Czyli może np. odpowiedzieć po roku

Też aktualnie mam taki problem - kupiłem gre i chce odebrać ja osobiście. Wysłałem już 3 emaile i 2 razy pisałem na gg - i nic. zero kontaktu. mineło już 9 dni od kupna. co ja mam w takim razie zrobić. bo np. za tydzień to ja już nie będę chciał tej gry :!: :?:

Zadzwoń ;]

kkorniak proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień - na Forum używamy polskich znaków w pisowni

boczi a jak coś kupiłem i nie zapaciłem i nie odbiore tego bo stwierdze że mi to nie potrzebne to będę miał z tego powodu jakieś nieprzyjemności :?:

Będziesz musiał oddać Allergo.pl prowizję :mrgreen:

Tylko jeśli sprzedający się upomnie do allegro o jej zwrot.

To po co kupowałeś?

Możesz dostać negatywa, allegro może po kilku takich wybrykach zablokować Ci konto…

W najgorszym przypadku sprzedający może Cię podać do sądu za niewywiązanie się z umowy (ale to zazwyczaj kupujący pozywa) :stuck_out_tongue:

aju no wiesz ja potrzebowalem ta rzecz odrazu dlatego kupilem ja w swoim miescie. ale nie bylo kontaktu ponad tydzien. i teraz jak sie sprzedajacy odezwal to stwierdzielm ze mi to juz nie jest potrzebne. dlatego sie zrobila taka sytuacja. gdyby sie wczesniej odezwal to wszystko byloby ok.

Taką samą sytuacje mam.

Hmmm a dzwoniłeś do niego?

Radzę to wszystko załatwić delikatnie, a nie na zasadzie “nie odzywałeś się to już nie kupię”

A jak dzwonie do kolesia który przed aukcją potwierdził że odbior osobisty jest możliwy a po zakończeniu aukcji nie odpowiada na maile i jego telefon jest wiecznie poza zasięgiem to wtedy co?

Przepraszam że odkopuję temat ale myślę że jest on aktualny dla wielu kupujących .

Wiem że sprzedający żyje bo aktualizuje swoje aukcje , można wydedukować że czeka na sprzęt który zamowiłem lecz kontakt powinien utrzymać.

Jeśli do 2-ch dni nie otrzymam odpowiedzi to napiszę wam co zrobiłem i napisze nicka tego pana . W sytuacji kiedy zabezpieczamy sie poprzez wysyłanie maili za pośrednictwem allegro - można spac spokojnie . Gorzej jeśli faktycznie ktoś potrzebuje zakupiony przedmiot na teraz! :expressionless: W końcu po to się kupuje z opcją =odbiór osobisty=.

Pozdrawiam