Allegro i przesyłka

(Meteo17) #1

sprzedaje telefon Nokie 6230i nie będę podawał linka nie chce robić reklamy tel w super stanie chcem za niego 600 PLN.

Zgłosił się do mnie koleś i chce kupić poza allegro, przy odbiorze za pobraniem, na co się zgodziłem ale on chce jeszcze mozliwości otworzenie paczki przy odbiorze.

Nigdy się z takim faktem nie spotkałem jak to wygląda kurier dostarcza towar on otwiera sprawdza jak się podba weźmię a jak nie to co odesle, mam dylemat co robić.

No ale na jego miejscu też bym tak zrobił teraz w tv było jakie to cyrki na allegro z telefonami robią.

(boczi) #2

Dlaczego poza Alegro. Jest to niezgodne z Regulaminem Serwisu i jeśli tak, to w takich sprawach nie będziemy tutaj dalej pomagać.

Na dodatek za pobraniem - jest to tym bardziej niebezpieczne.

Ty podajesz informację, co znajduje się w przesyłce. Jeśli gość stwierdzi, że jest niezgodne - paczki nie odbiera. Ile ma komentarzy.

(aju) #3

Niech kupi telefon na allegro i odbierze osobiście.

Pomijam już fakt iż sprzedawanie poza allegro jest zabronione tzn. on Cię znalazł na allegro, Ty wycofujesz aukcję i sprzedajesz gościowi.

Lepiej być zabezpieczonym i potwierdzić wszystko na aukcji.

(Clubbasse207) #4

heh to ja kiedyś miałem taki motyw że facet do mnie pisał zebym wysłał (bez żadnej wpłaty bez pobrania) telefon a jego syn ktory ma przejeżdzać niedługo koło mojego miasta by wpadł i mi kase dał ...

czujecie jakio wał ?

a żebym mnie nieposadzono o OT :stuck_out_tongue:

powiedz kolesiowi niech kupi na allegro od ciebie wystaw aukcje specjalnie dla niego(chodzby i za złotówkę) i niech ci wpłaci chodz koszta wysyłki

sprawdz ile ma komentarzy ... (i jakich )

sprzedając mu poza allegro raz łamiesz regulamin

a dwa gdy facet nieodbierze paczki niemasz możliwości aby wystawić mu odpowiedni komentarz na przestroge innym ...

a jeśli facet bedzie zbyt nalegał abyś sprzedał mu bez pośrednictwa allegro to niemal napewno jakiś wał bedzie :?

p.s. ubezpiecz paczke :wink:

(Meteo17) #5

No macie racje on nie ma konta na allegro, i dlatego chce poza allegro dokonać zakupu, ale ja poczekam do końca aukcji i wtedy pomysle i rozważe swoje spekulacje odnośnie tego.

No ale nawet jak by na allegro jest taka możliwośc sprawdzenie paczki a potem zapłaty??

(aju) #6

Nie radzę :x

Potem taki koleś może na siłę wmówić iż kupił ten telefon za 1zł. i ostatecznie sprawa może trafić do sądu.

Teoretycznie: za jaką kwotę wylicytujesz za taką kupisz, więc... lepiej się 2 razy zastanowić niż potem żałować.

(boczi) #7

Tak, nawet Poczta Polska zaczęła to oferować wraz z nowym rokiem. Kosztuje to 5zł.

(adam9870) #8

A może Escrow ? :slight_smile:

(Clubbasse207) #9

daj sobie z nim spokój jak mnie kiedyś jakiś facet chciał wykołować to też pisał że niema konta na allegro

konto sobie może zawsze założyć :slight_smile:

tak se pomyślałem taki typ przychpodzi po paczke ogląda ją w obecności kogoś z poczty /kuriera i jeśli ma sprawne ruchy to może podmienić fona na np zepsuty albo sama obudowa czy coś ... i potem powiedzieć że jej nieodbiera :? łapiecie :>

heh ale czarny scenariusz wymyśliłem :stuck_out_tongue:

(Morgenowsky) #10

Czyli

1) niech gość założy konto i kupi na Allegro

2) niech wpłaci najpierw kasę a Ty dopiero wyślij telefon

3) powiedz mu "żegnam"

:smiley:

(Meteo17) #11

I tak zrobiłem ktoś inny kupił już na allegro ten telefon ma dobre komentarze 3 czerwone gwiazdki, kurcze ale jaka prowizja od tego nie wiedziałem teraz muszę już prawie 40zł dla allegro zapłacić.

(boczi) #12

Trzeba czytać Regulamin. 8)

(Meteo17) #13

ps koleś co kupił odemnie to sprawdziłem inne aukcje które zakupił jest w tym pare innych telefonów moze to jakiś komis, wyśle mu za pobraniem,

Ile kosztuje ubezpieczenie itp czy jak wysłaś

(boczi) #14

Jak wysłać? Jak sobie zażyczy, jesli Ty nie masz żadnych wymagań i awersji przed np. pobraniową wysyłką. Ale jak mówisz, że jest pewny to OK.

(Wwerewolf2) #15

Ja siedze dośc dużo na allegro, gośćsie boi wpłacać kase Ci na konto żebyśgo nie wykiwał... zaproponuja takie rozwiazanie:

Niech CI przedpłaci na konto sume 20-30zł i wyśłij mu za pobraniem za cene o tą kwote mniejsza, jeśli wszystko bedzie ok to gosc weżmie a jeśłi nieweźmie to niebedziesz stratny bo za przesyłke zapłacił on.

Btw. moze to być również haczyć i ten ktos potem napisze ze sprzedałes towar poza allegro i konto bloked :slight_smile:

(Meteo17) #16

No jednak wyśle za pobraniem przy odbiorze nie wiedziałeż ze to taka prowizja idzie za to jeszcze. Dzięki za pomoc.

(Firekage) #17

Powodzenia :stuck_out_tongue: :lol:

Wysylanie za pobraniem to sposob na ewentualna strate kasy.Zalozmy ze typ sie rozmysli,nie odbierze,nie bedzie go i nie pojdzie po awizo.Ty dostaniesz sprzet ponownie minus koszty przesylki.Wysyla sie na allegro tylko po wplacie na konto z gory,albo za pobraniem jesli kupujacy ma full pozytywow.

(Dod) #18

Firekage : ale pomyśl jezeli kupujacy chce za pobraniem paczke to czemu ma nie isc po awizo ? albo nie odebrac przesylki ? Jak ma kase i chce kupic dobrego fona...

(Meteo17) #19

No sprawdziłem kolesia w ciągu ostatnich 7dni czy ile kupił 4 inne telefony i dostał pozytywy.

(aju) #20

Nie sugeruj się takimi komentarzami. W dodatku jeśli są tylko sprzed tygodnia.

Ile to się słyszało że kumple wystawiali sobie komentarze a potem naciągali kupujących / sprzedających.