Allegro i przesyłka

sprzedaje telefon Nokie 6230i nie będę podawał linka nie chce robić reklamy tel w super stanie chcem za niego 600 PLN.

Zgłosił się do mnie koleś i chce kupić poza allegro, przy odbiorze za pobraniem, na co się zgodziłem ale on chce jeszcze mozliwości otworzenie paczki przy odbiorze.

Nigdy się z takim faktem nie spotkałem jak to wygląda kurier dostarcza towar on otwiera sprawdza jak się podba weźmię a jak nie to co odesle, mam dylemat co robić.

No ale na jego miejscu też bym tak zrobił teraz w tv było jakie to cyrki na allegro z telefonami robią.

Dlaczego poza Alegro. Jest to niezgodne z Regulaminem Serwisu i jeśli tak, to w takich sprawach nie będziemy tutaj dalej pomagać.

Na dodatek za pobraniem - jest to tym bardziej niebezpieczne.

Ty podajesz informację, co znajduje się w przesyłce. Jeśli gość stwierdzi, że jest niezgodne - paczki nie odbiera. Ile ma komentarzy.

Niech kupi telefon na allegro i odbierze osobiście.

Pomijam już fakt iż sprzedawanie poza allegro jest zabronione tzn. on Cię znalazł na allegro, Ty wycofujesz aukcję i sprzedajesz gościowi.

Lepiej być zabezpieczonym i potwierdzić wszystko na aukcji.

heh to ja kiedyś miałem taki motyw że facet do mnie pisał zebym wysłał (bez żadnej wpłaty bez pobrania) telefon a jego syn ktory ma przejeżdzać niedługo koło mojego miasta by wpadł i mi kase dał …

czujecie jakio wał ?

a żebym mnie nieposadzono o OT :stuck_out_tongue:

powiedz kolesiowi niech kupi na allegro od ciebie wystaw aukcje specjalnie dla niego(chodzby i za złotówkę) i niech ci wpłaci chodz koszta wysyłki

sprawdz ile ma komentarzy … (i jakich )

sprzedając mu poza allegro raz łamiesz regulamin

a dwa gdy facet nieodbierze paczki niemasz możliwości aby wystawić mu odpowiedni komentarz na przestroge innym …

a jeśli facet bedzie zbyt nalegał abyś sprzedał mu bez pośrednictwa allegro to niemal napewno jakiś wał bedzie :?

p.s. ubezpiecz paczke :wink:

No macie racje on nie ma konta na allegro, i dlatego chce poza allegro dokonać zakupu, ale ja poczekam do końca aukcji i wtedy pomysle i rozważe swoje spekulacje odnośnie tego.

No ale nawet jak by na allegro jest taka możliwośc sprawdzenie paczki a potem zapłaty??

Nie radzę :x

Potem taki koleś może na siłę wmówić iż kupił ten telefon za 1zł. i ostatecznie sprawa może trafić do sądu.

Teoretycznie: za jaką kwotę wylicytujesz za taką kupisz, więc… lepiej się 2 razy zastanowić niż potem żałować.

Tak, nawet Poczta Polska zaczęła to oferować wraz z nowym rokiem. Kosztuje to 5zł.

A może Escrow ? :slight_smile:

daj sobie z nim spokój jak mnie kiedyś jakiś facet chciał wykołować to też pisał że niema konta na allegro

konto sobie może zawsze założyć :slight_smile:

tak se pomyślałem taki typ przychpodzi po paczke ogląda ją w obecności kogoś z poczty /kuriera i jeśli ma sprawne ruchy to może podmienić fona na np zepsuty albo sama obudowa czy coś … i potem powiedzieć że jej nieodbiera :? łapiecie :>

heh ale czarny scenariusz wymyśliłem :stuck_out_tongue:

Czyli

  1. niech gość założy konto i kupi na Allegro

  2. niech wpłaci najpierw kasę a Ty dopiero wyślij telefon

  3. powiedz mu “żegnam”

:smiley:

I tak zrobiłem ktoś inny kupił już na allegro ten telefon ma dobre komentarze 3 czerwone gwiazdki, kurcze ale jaka prowizja od tego nie wiedziałem teraz muszę już prawie 40zł dla allegro zapłacić.

Trzeba czytać Regulamin. 8)

ps koleś co kupił odemnie to sprawdziłem inne aukcje które zakupił jest w tym pare innych telefonów moze to jakiś komis, wyśle mu za pobraniem,

Ile kosztuje ubezpieczenie itp czy jak wysłaś

http://www.poczta-polska.pl

Jak wysłać? Jak sobie zażyczy, jesli Ty nie masz żadnych wymagań i awersji przed np. pobraniową wysyłką. Ale jak mówisz, że jest pewny to OK.

Ja siedze dośc dużo na allegro, gośćsie boi wpłacać kase Ci na konto żebyśgo nie wykiwał… zaproponuja takie rozwiazanie:

Niech CI przedpłaci na konto sume 20-30zł i wyśłij mu za pobraniem za cene o tą kwote mniejsza, jeśli wszystko bedzie ok to gosc weżmie a jeśłi nieweźmie to niebedziesz stratny bo za przesyłke zapłacił on.

Btw. moze to być również haczyć i ten ktos potem napisze ze sprzedałes towar poza allegro i konto bloked :slight_smile:

No jednak wyśle za pobraniem przy odbiorze nie wiedziałeż ze to taka prowizja idzie za to jeszcze. Dzięki za pomoc.

Powodzenia :stuck_out_tongue: :lol:

Wysylanie za pobraniem to sposob na ewentualna strate kasy.Zalozmy ze typ sie rozmysli,nie odbierze,nie bedzie go i nie pojdzie po awizo.Ty dostaniesz sprzet ponownie minus koszty przesylki.Wysyla sie na allegro tylko po wplacie na konto z gory,albo za pobraniem jesli kupujacy ma full pozytywow.

Firekage : ale pomyśl jezeli kupujacy chce za pobraniem paczke to czemu ma nie isc po awizo ? albo nie odebrac przesylki ? Jak ma kase i chce kupic dobrego fona…

No sprawdziłem kolesia w ciągu ostatnich 7dni czy ile kupił 4 inne telefony i dostał pozytywy.

Nie sugeruj się takimi komentarzami. W dodatku jeśli są tylko sprzed tygodnia.

Ile to się słyszało że kumple wystawiali sobie komentarze a potem naciągali kupujących / sprzedających.