Allegro i uszkodzony towar

Witam,

Kupiłem na Allegro nową książkę skuszony atrakcyjną ceną. Książka dotarła do mnie niesolidnie zapakowana przez co była dość znacznie uszkodzona. Jako że jest to książka informatyczna które jak wiadomo nie są tanie postanowiłem złożyć reklamację i zaproponowano mi że wymienią ją na nową. Odesłałem książkę, zapłaciłem za jej przesyłkę i po tygodniu przysłali mi nową książkę, która również była uszkodzona z racji niesolidnego pakowania (choć sprzedawca twierdzi że to wina poczty). Ponownie złożyłem reklamację i zaznaczyłem że nie zapłacę ponownie za przesyłkę gdyż to ich wina. Sprzedawca reklamację przyjął ale stwierdził że nie zapłaci za przesyłkę i że to ja będą musiał ponownie za nią zapłacić … Jak walczyć z takim sprzedawcą ? kto powinien ponownie zapłacić za przesyłkę ?

Sytuacja irytująca gdyż książkę kupiłem taniej niż w księgarni a po doliczeniu tych wszystkich przesyłek wychodzi dużo drożej i trzeba czekać tygodniami …

Nie odbierać już więcej przesyłek i skorzystać z innego sprzedawcy. Ewentualnie poprosić (za dopłatą) o wysłanie firmą kurierską.

Za przesyłkę przy reklamacji niezgodności z umową płaci sprzedawca -> ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie kodeksu cywilnego.

Skoro na aukcji było napisane że książka jest nowa (ja przez to rozumie nieuszkodzona) a przyszła uszkodzona to można to uznać za niezgodność z umową ?

Oczywiście.

Niezgodność z umową jest zawsze kiedy towar jest wadliwy, nie nadaje się do celu do którego jest normalnie używany (np. odkurzacz nie ciągnie, książce brakuje stron) lub nie zgadza się z reklamami, ofertami itp. (uważaj na wszelkie gwiazdki, drobne maczki itp. bo mimo tego że są one dużo mniejsze od głównej treści reklamy, są one tak samo ważne).

ja bym tam napisał do tego sprzedawcy jeszcze raz GRZECZNIE ze niech zapłaci za przesyłkę bo jak nie to sprawa zostanie zgłoszona do allegro (towar nie zgodny z opisem). Zwykle takie postraszenie skutkuje:)

Jak on jest super sprzedawcą to tym bardziej:)