Allegro - ja tam troszkę sprzedaję, troszkę kupuję, ale po tym? Nikt nie zrobił nic lepszego w PL

I okazało się parę zł i chęci i robimy kino na poziomie światowym.ALE
No właśmnie to ALE bo co?

No tak, filmiki Allegro są zrobione sympatycznie. Aż się prosi o coś dłuższego.

Po to żebyś za darmo rozreklamował markę Allegro w internecie wrzucając link do filmiku :slight_smile:

Tyle, że marka jest już rozpoznawalna na tyle mocno, że w naszym kraju w zasadzie niema potrzeby reklamy. Myślę, że raczej chodzi o swego rodzaju ocieplenie wizerunku firmy. Powiązanie marki z patriotyzmem itp. Nie mam nic przeciwko, bo filmiki są zrobione sprawnie i na tyle ciekawie, że wzbogacają dorobek kulturowy.

To nawet nie o to chodzi.
Gdzie są ci goście co kręcą takie numery?
A kino polskie leży.
Powyjeżdżali >?
Helikopter w ogniu, tez Polak kręcił.
Mamy dobrą szkołę i wszyscy potem spiedalają.

Platige Image, zdobywają wiele nagród od wielu lat (ich pierwsze mocne uderzenie to Katedra - https://www.platige.com/pl/project/fabula-pl/katedra/ , nominacja do Oskara w 2003 roku).

Katedra, to już stara sprawa, ale piękne.
Taki Beksiński w 3D

Mało ludzi kojarzy, widzę, że kumaty :slight_smile:

No np. robili sobie wieśka dla Netflixa.

I to jest kanał. Dopiero dowiadujesz się w końcowych napisach.
A tak naprawdę Ci ludzie żądzą filmem/serialem.
Bezimienni bohaterowie.

W produkcjach Allegro klimatu dodaje w pełni polska muzyka i dialogi wypowiadane przez aktorów (a nie polski dubbing aktorów z innych krajów). Jednym słowem wszystko robione kompleksowo a nie dostosowywane po produkcji. Ja bym chciał więcej takich filmów. Ten z Twardowskim świetny :).

Sądzę, że pełnometrażowe filmy utrzymane w tej konwencji, lub nawet serial, świetnie by się sprzedały.

Mnie rozjebało to:


Do kobiety trzeba się pafatygować.
I to jest tłumaczenie:)

Szkoda że projekt “Legendy Polskie” zastał zaniechany. Robili świetne filmy, a “Twardowsky” nadawałby się na film pełnometrażowy.