Allegro- jak wycofać ofertę?


(Matt90pl) #1

Sprzedaje na Allegro kilka rzeczy na aukcji na kup teraz i kupił mi ktoś ten przedmiot ale chce odwołać jego ofertę bo nie mogę się z nim skontaktować (nie przelał pieniędzy i nie odpisuje na maile) jak mam to zrobić? Bo wchodzę w moje allegro daje w tym przedmiocie odnośnik zmień i mogę zmienić tylko opis przedmiotu albo wycofać ofertę. Jak mogę go odwołać?


(Wiktor 1996 96) #2

I masz odpowiedź na swoje pytanie


(system) #3

Masz tam coś takiego jak centrum sporów oraz zwrot prowizji. Skorzystaj z któreś opcji.


#4

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Problemy :arrow: Na luzie.


(Matt90pl) #5

źle napisałem nie ma tam takiego czegoś jak wycofaj ofertę jest tylko zakończ aukcje przed czasem a ja nie chce jej zakańczać tylk odwołać tą jedną oferte.


(Cedar) #6

Aukcja trwa czy już się zakończyła? Kup teraz czy licytacja? Jeśli jeszcze trwa to poczekaj, może się odezwie, przecież nie musi tego zrobić natychmiast. Dawno zakupił?

jeśli już się zakończyła to "Centrum sporów" lub zgłoś się po zwrot prowizji.


(Matt90pl) #7

aukcja trwa jest to kup teraz, chce odwołać jego ofertę bo mam do sprzedania tylko 6 rzeczy a on kupił jedną z nich i potem będę musiał wystawiać aukcję z jedna rzeczą, kupił to tydzień temu wysłałem juz chyba 3 maila na żadnego nie odpowiedział. da sie wycofać jego ofertę?


(Cedar) #8

Nie da się wycofać oferty "Kup teraz" nie może tego zrobić ani sprzedający ani kupujący. Zostało Ci centrum sporów lub 2 tygodnie po zakończonej aukcji wypełniasz formularz zwrotu prowizji.

Poczekaj jeszcze - może jakiś wypadek losowy, może musiał wyjechać, awaria komputera itp. Nie masz do niego numeru telefonu?


(Matt90pl) #9

telefon ma ale numer nieaktualny, jak się tak skończy aukcja i wystąpię o zwrot prowizji to czy on możne mi wtedy dać negatywa?


(Cedar) #10

Zawsze może dać negatywa, to już zależy od niego. Jednego kłamliwego nega się nie bój, zawsze możesz na niego odpowiednio odpowiedzieć, a kłamliwy negatyw dobrze skomentowany to jeszcze podniesie Twoją wiarygodność.


(andrzej928) #11

Upomnij się o zwrot prowizji za sprzedany przedmiot ( masz tam gdzieś w aukcjach sprzedanych), allegro mu wyśle stosowny e-mail - po 7 dniach otrzymasz zwrot za wstawienie i sprzedanie, jak otrzymasz zwrot prowizji to wystawiasz mu negatywa i tyle.


(Cedar) #12

Jak odzyskać prowizję od sprzedaży, gdy do transakcji nie doszło z powodu Kupującego?

http://www.allegro.pl/help_item.php?item=85

http://blog.allegro.pl/index.php/2008/0 ... ki-cacanki

Centrum rozstrzygania sporów

http://blog.allegro.pl/index.php/2008/0 ... ia-sporow/