Allegro-karty graficzne z artefaktami

więc tak pytam a te pytania mam ze dwa 

1- Takie niektóre karty ‘‘mosiężne’’ mają ogromne chłodzenie a są sprzedawane za  jakieś 30zł więc w czy tylko do tej karty graficznej pasuje to chłodzenie ?

2-piekarnik :smiley: o tym chyba każdy słyszał , ale podobno można ciekawie z tymi kartami graficznymi zrobić tak by je ‘upiec’ i będą działały :smiley:

odpowiedzcie proszę :slight_smile:

Ad. 1 Karty graficzne posiadają dwa typy chłodzenia pasywne i aktywne. Pasywne to takie, o którym piszesz czyli sam radiator (i nie jest on mosiężny tylko zazwyczaj z jakiegoś aluminium czy czegoś podobnego), a aktywne to radiator z wentylatorem. I teraz w zależności od temperatur jakie może uzyskać karta podczas intensywnej pracy montuje się odpowiedni rodzaj chłodzenia. Czasami wystarczy tylko radiator, a czasami musi być dołączony jeszcze wentylator.

 

Czy sam radiator będzie pasował do innej karty i czy będzie ona działać? To już zależy od karty. Czy rozstaw śrubek będzie odpowiedni i czy karcie wystarczy chłodzenie pasywne.

 

Ad. 2 Co do pieczenia karty jest to zabieg doraźny i nie zawsze musi zadziałać. Jednym się uda innym już nie. Poczytaj poradniki na ten temat w nich będziesz miał dokładnie wszystko opisane.

 

Aha i jak dobrze pamiętam to DjLeo na blogu opisywał „pieczenie” karty.

Sam piekłem kartę, rozwiązanie działa ale… niezbyt długo.