Allegro: kup teraz i aukcja

Znalazłem aukcje gdzie jest kup teraz i licytacja i ktoś wylicytował cene 2zł, a ja kupiłem ten przedmiot przez kup teraz i kiedy mogę się spodziewać listonosza?? Czy od razu jak zamówiłem to ktoś wyśle czy muszę czekać aż aukcja się skończy?? Dodam że licytowany przedmiot był 1 i jak go kupiłem to pisze, że aukcja zakończona.

Dzięki.

PS. Do modów: Niewiedziałem jak konkretnie nazwać ten topic, więc jak jest źle to proszę o poprawienie.

Jeżeli zakupiłeś na ,Kup teraz" to towar jest Twój.

Skontaktuj się jak najszybciej ze sprzedającym przez e-mail lub telefonicznie i uzgodnij formę dostawy, zapłaty, na jaki adres ma wysłać oraz resztę.

Podaj nr nr transakcji.

/ musiałbym widzieć aukcję /.

Z dostawą różnie bywa zależy to od solidności sprzedającego.

Kiedyś zamówiłem ,kości" do kompa i dopiero pszesyłka przyszła za trzy tygodnie po wielu interwencjach.

W niedzielę kupiłem inny towar również na ,Kup teraz" i dwie godziny temu już otrzymałem. :slight_smile:

Skontaktowałem się ze sprzedawcą odrazu po zamówieniu przedmiotu w poniedziałek, a dziś jest środa i odpowiedzi nie dostałem. Poczekam do jutra i może przyjdzie…

Cierpliwości i ostrożnie z opinią o sprzedającym.

Towar mógł być wysłany natychmiast ale jest jeszcze taka firma która nazywa się Poczta Polska a z nią bywa różnie. :slight_smile:

Zależy od sprzedającego- niektórzy wysyłają od razu po zaksięgowaniu wpłaconej sumy na koncie, inni robią tak, że wysyłają np. w ciągu 7 dni od momentu zaksięgowania pieniędzy na koncie. I jeśli wybierasz opcję przez wysyłkę pocztą a nie kurierem to wiadomo, że później dostaniesz ją pocztą niż kurierem.

Ja wziąłem za pobraniem, czyli po przeczytaniu maila w którym to napisałem powinni wysłać towar, a ja nawet niewiem czy oni to przeczytali bo odp nie dostałem.

Do co poczty to ja do nich nic nie mam, bo co zamówię na allegro to góra 3 dni po wysyłce paczka jest u mnie w Wawie…

PS. W pon zamówiłem słuchawki, a we wtorek już było awizo żeby odebrać, a paczka szła z okolic Wielkopolski…

Ja to robiłem tak (robiłem, bo zlikwidowałem konto na Allegro): licytowałem - “wygrywałem” aukcję, wpłacałem kasę i czekałem na towar. Nie wymieniałem żadnych maili, nie dzwoniłem itp. Dla mnie takie minimum formalności to idealny model zakupów.

OK mam dysk. Tak przy okazji do czego są takie 2 pary pinów?? Instrukcja jest do dysków ATA.

Jest to Samsung F1 640GB (HD642JJ)