Allegro-Kup Teraz

Witam.Zakupiłem pewną aukcję na aukro.cz(allegro czeskie) 5.08. (byłem na wczasach) ,jednak rozmyśliłem się.Czy Sprzedający ma prawo żądać wysokiej rekompensaty (dostałem od niego maila z pogróżkami, że będe musiał zapłacic 500czk (ok.80zł) kary,i że weźmie sobie prawnika, który ma mu pomóc wygrac ta sprawę i za niego też będe musiał zapłacić (chyba sobie robi jaja ze mnie :))Jak to jest w prawie? Nie piszcie czegoś takiego,że w aukro.cz może być inaczej bo to jest allegro i praktycznie wszystko jest to samo.Potrzebuje linku do tego,czy będzie mnie to kosztowało.Niemiły ten Sprzedawca :smiley:

Z tego co mi wiadomo sprzedawca może wystąpić o zwrot prowizji. Najlepiej wyślij zapytanie do Allegro

Na pewno mniej niemiły niż kupujący. To Ty złamałeś regulamin.

dobre sobie, prawnika o 80 zł :smiley:

Jak nie dojdzie do transakcji, on występuje o zwrot prowizji która musi zapłacić serwisowi jako sprzedający gdy ktoś u niego kupuje.

Jakby mi napisał maila z takim tekstem, napisał bym “good luck have fun cya in court” :smiley:

michcior , biorąc udział w licytacji lub klikając “kup teraz” zawierasz wiążącą umowę cywilno prawną która zobowiązuje ciebie do zapłacenia a sprzedawcę do dostarczenia zakupionego towaru.

Jeśli po tym się wycofasz to sprzedawca wysyła do Allegro prośbę o zwrot prowizji a Allegro do ciebie wysyła maila przypominającego o obowiązku zakupu, jeśli to cię nie zmotywuje to zwracają sprzedawcy naliczoną prowizję a przyznają ostrzeżenie (kilka takich ostrzeżeń i blokują ci konto).

Wycofując się z zakupu zrywasz umowę ale sprzedawca też postąpił bardzo nie fer, takie groźby można by już zgłosić do Allegro choć nie wiem czy potraktują to poważnie skoro sam się wycofałeś z zakupu.

Ja bym w tej sytuacji zignorował tą groźbę, w najgorszym przypadku Allegro przyzna ci jedno ostrzeżenie.

Na przyszłość zapoznaj się dokładnie z regulaminem i przeczytaj uważnie opis aukcji żeby nie było zaskoczenia.

I unikaj takiego wycofywania się z finalizacji transakcji.

No niestety :

Kupiłeś i płacisz obojętnie czy “Kup teraz” czy w licytacji.

/w tym czasie mogło być wielu chętnych do zakupu/.

Nie wygrasz :frowning:

Odwrotnie :

  • był taki przypadek że samochód za 200 tysięcy zł. został zakupiony za 1 zł.

/źle napisał sprzedawca/

Prawnik, sąd i szybko wygrana sprawa :slight_smile:

Trzeba się dobrze znać :wink: