Allegro - kupujący nie zapłacił za towar?

(Juche) #1

Wystawiłem towar na Allegro, ktoś go kupił, ja od kilku dni próbuję się doszukać informacji o wpłacie od kupującego i cały czas mam wrażenie, że robię coś źle. Patrzyłem jak do tej pory w karcie płatności przedmiotu oraz w dziale Allegro Finanse – i tu i tu pusto, a w sobotę mija tydzień od zakończenia aukcji. Powiedzcie, czy to ja źle szukam, czy po prostu gościu nie zapłacił za przedmiot? Gdzie szukać informacji o wpłacie?

(Madafaker) #2

U kupującego?
W historii aukcji, czy nie została wybrana opcja przesyłki za pobraniem?
W swoim koncie w banku, w przypadku wykonania przez kupującego zapłaty tradycyjnym przelewem?

(WODZU) #3

Np. na swoim koncie w banku.

(Juche) #4

Nie dawałem takiej opcji - tylko przedpłata. W banku też cisza, a widzę, że użytkownik nie logował się na Allegro od 7. marca, więc raczej nie mógł wpłacić…

(freshmeat) #5

W momencie kiedy kupujący płaci przez płatności Allegro (czy jak to się tam zwie), dostajesz maila z informacją o tym, że zapłacił.
Nie bardzo też rozumiem, dlaczego zamiast pójść zapytać o to kupującego, zakładasz temat na forum.

(januszek) #6
  1. Najpierw dostajesz maila “Zakończenie licytacji - nr:…
  2. Potem dostajesz maila “Allegro Finanse - Kupujący […] wybrał sposób zapłaty i dostawy w ofercie (…)” i w tym mailu masz napisane jaką formę płatności kupujący wybrał oraz adres dostawy.
  3. Jeżeli płatność jest przez PayU to dostajesz maila “Nowa wpłata od Kupującego […]”.

(WODZU) #7

Czyli kupił, ale zapomniał/nie wiedział, że trzeba zapłacić :wink:

(Juche) #8

Na to wygląda. Wysłałem właśnie klientowi maila “czekam na zapłatę” no i czekam… Aczkolwiek mam jakieś dziwne przeczucie, że do transakcji po prostu nie dojdzie :stuck_out_tongue:

(pocolog) #9

Regulamin Allegro

7.6.
Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar w ciągu 7 dni, chyba że strony umowy ustaliły inaczej.

(januszek) #10

https://allegro.pl/pomoc/faq/co-zrobic-gdy-kupujacy-nie-finalizuje-transakcji-GD53VB1OXua

(darekuja) #11

napisz e-maila do kupującego z pytaniem kiedy zapłaci za towar bo już minął tydzień

(pocolog) #12

Z tym że tydzień minie za 2 dni. Nie siejcie paniki. Też mi się zdarzyła obsuwa z płatnością na allegro i nikt z tego powodu takiej dramy nie robił.

(Juche) #13

Dobra, już wiem wszystko, można zamknąć niniejszy wątek :wink:

(januszek) #14

Bez przesady, nie można zamykać ludzi bo się o tydzień spóźnili z płatnością :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Juche) #15

LOL A to powiedział, że ja chcę kupującego zamykać? :smiley: Doprecyzowałem w razie gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości.