Allegro Paczkomaty InPost

Może ktoś wyjaśni o co chodzi z tymi paczkomatami? Zamawiam normalnie przesyłkę z opcją płatności dla paczkomatów i ta przesyłka przychodzi do tych szafek:)  - i co dalej - mam skądś kombinować jakiś klucz czy w inny sposób to wygląda? Skąd mam wiedzieć w której szufladce będzie zamówiona rzecz? O jakich porach można odebrać taką paczkę? Sorry może ktoś mnie wyśmieje za takie pytania:)

W sensie, że zamówiłeś pobraniową, czy jest już opłacona? Jak jest opłacona to po prostu idziesz do paczkomatu, wpisujesz swój nr tel, wpisujesz kod jaki wcześniej dostałeś i odpowiednia szafeczka się otwiera sama. Zamawianie za pobraniem do  paczkomatu ma sens tylko w paczkomatach, gdzie jest zainstalowany terminal płątności kartą. Nigdy tak nie zamawiałem, ale pewnie poza wpisaniem nr tel i kodu musisz po prostu jeszcze zapłacić kartą. 

Ręce opadają, brak podstawowej samodzielności.
https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki
https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy/jak-odebrac-przesylke-w-paczkomacie

Możesz opłacić wcześniej przed odbiorem przelewem online z bramki płatniczej. Niekoniecznie w paczkomacie.

Dostaniesz wtedy kod do otworzenia “sejfu”.

Ważny jest poprawny nr telefonu bądź adres email.

Z tego co się orientuję, przy pobraniowej jest tak, że płaci się w punkcie przy którym znajduje się paczkomat (np. stacja benzynowa). Większość sprzedawców nie udostępnia jednak w ogóle przesyłki pobraniowej przy paczkomatach. Chyba też nie każdy paczkomat obsługuje tę funkcjonalność.