Allegro, przesyłka pobraniowa co z kosztem wysyłki?

Witam, sprawa jest prawdopodobnie bardzo prosta, ale że nigdy jeszcze nic nie kupowałem na Allegro jeśli chodzi o przesyłkę pobraniową, to postanowiłem to skonsultować :smiley: Jak wygląda koszt przesyłki w tym przypadku? Przykład - zakupiłem rzecz X za 700zł. Koszt wysyłki to 35zł. Czy muszę wysłać kupującemu te 35zł i przy odbiorze płacę tylko te 700zł? Czy też może tak, że jak już przedmiot przyjdzie zapłacę wtedy i za tą rzecz i za przesyłkę razem? Całość jest wręcz idiotyczna, ale brak doświadczenia zmusza mnie do doinformowania się :smiley:

Witaj

Wygląda to tak ze przy odbiorze płacisz i koszt przedmiotu oraz koszt przesyłki.

Płacisz przy odbiorze 735 zł wtedy po prostu :stuck_out_tongue:

Jest tak jak napisali koledzy ale dodam jeszcze do tego że przesyłka pobraniowa jest droższa od zwykłej co oczywiście przekłada się na doliczanie przez sprzedawce wyższej kwoty na koszty przesyłki.

Poza tym nie każdy sprzedawca tak chętnie wysyła za pobraniem (niektórzy jak ja wale; niektórzy tylko jeśli ktoś ma odpowiednią ilość pozytywów) bo istnieje wtedy niebezpieczeństwo że kupujący nagle się rozmyśli i nie odbierze przesyłki a sprzedawca tylko niepotrzebnie stracił kasę żeby ją nadać.

A jeśli myślisz że nie zostaniesz oszukany jak weźmiesz przesyłkę pobraniową bo będziesz mógł sprawdzić zawartość (niektórzy naprawdę tak myślą) to niestety jesteś w błędzie bo i tak najpierw musisz zapłacić a potem dostajesz ją do ręki.

Tak czy inaczej przesyłka pobraniowa jest raczej nieopłacalna zarówno dla sprzedającego jak i dla kupującego więc lepiej z tej formy nie korzystać chyba że już naprawdę nie ma innej możliwości.

OK, dzięki wszystkim :slight_smile:

@scripter1

Ogólnie nie korzystam z wysyłek pobraniowych, jednak teraz jest wystąpił mały wyjątek - paczka idzie na inny adres niż mój, a i przedmiot kosztuje troszkę kaski, przez co stwierdziłem, że ta forma będzie najwygodniejsza. Dziękuję za pomoc, closed.