Allegro pytanie

mam pytanie Licytowałem jeden przedmiot, miał się skonczyć dziś o 00:09 no i patrze przed chwilą a tam nie ma tej aukcji jak wchodze na nią to sprzedawca pisze ze uszkodził mu się przedmiot prowadziłem w tej aukcji i było jeszcze 4 chetnych i się licytowaliśmy było to 50 zł a ta kamizelka bo wałśnie to był ten przedmiot kosztuje 179 zł nowa i nie wiem dlaczego to wycofał ta aukcje i teraz pytanie czy on miał prawo zakończyc bo coś mu się nie podobało np cena, czy można napisać do allegro w takiej sprawie.

Może zakończyć aukcję przed czasem.

Zakończył bo:

  • ktoś kupił poza aukcją

  • bał się, że cena nie ściągnie poziomu który chce,

  • siła wyższa, uszkodzenie wystawionego przedmiotu (mało prawdopodobne).

Jednak o możliwości zakończenia aukcji powinno się uprzedzić na samej aukcji. Wtedy jest fair.

ale nie jestem pewien czy to jest zgodne z regulaminem bo powinien ostrzec i jeżeli licytuje 4 to nie powinno się konczyć aukcji jezeli nie będzie to prawdą pisze do allegro z pytaniem bo jest to troche podejrzane a co mie to obchodzi że cena g nie zadowoliła było czeba dać minimalną więc nie mój problem

Znalazłem w regulaminie Allegro:

Oferty złożone w licytacji są wiążące dla uczestników Aukcji (Sprzedającego i Licytantów) do momentu zamknięcia Aukcji albo do odrzucenia ich przez Sprzedającego. Odrzucenie oferty może nastąpić wyłącznie przed zamknięciem Aukcji:

a. na prośbę Licytanta albo

b. z powodu braku kontaktu z Licytantem (np. z powodu niepoprawnych danych) lub

c. z powodu dużej liczby komentarzy negatywnych wystawionych Licytantowi lub

d. z innych uzasadnionych przyczyn, dla których Licytant nie budzi zaufania Sprzedającego,

e. w związku z zamknięciem Aukcji bez ustalania jej wyniku w trybie określonym w art. 6.12.

6.12.

Sprzedający może w każdym czasie zamknąć Aukcję, wówczas zwycięzców Aukcji ustala się według stanu na chwilę zamknięcia Aukcji. Jeżeli w trakcie Aukcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zamknąć Aukcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Aukcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.

No niby nie powiadomił, ale wiesz jak to już jest… życie, myślę że nic nie wywalczysz.

Cały regulamin masz tu:

http://allegro.pl/country_pages/1/0/use … .php#rule6

jeżeli zgłosisz do obsługi -to dostanie ostrzeżenie, ajeżeli będzie to powtarzał to

zawieszą mu konto…

A jak udowodnią, że towar się nie uszkodził?

Nie udowodnią, jedynie ciągle powtarzające się zachowanie może być podejrzane, ale nikt nikogo nie złapie za rękę.

ok dzięki no ale właśnie taka jest ludzka uczciwość no trudno nie będe robił zamieszania pozdrawiam