Allegro smart - darmowy zwrot?

Chciałem zwrócić produkt zakupiony na allegro, który był dostarczony do mnie kurierem dpd. Poprzez formularz zgłosiłem zwrot i wygenerowaną etykietę nakleiłem na zapakowanej paczce. Czy w ramach zwrotu i usługi allegro smart w punkcie DPD Pickup przy nadawaniu paczki mam ponosić koszty dostawy czy nie? Zadałem pytanie sprzedającemu, ale nie odpowiada.

Zwrot w punkcie DPD Pickup jest darmowy jak masz pakiet Allegro Smart. Sama przesyłka musi ważyć do 20 kg, być nie dłuższa niż 100 cm, a suma boków musi mieć maksymalnie 250 cm. Szczegółowe informacje masz na stronie Allegro.

OK darmowy zwrot, ale czy na miejscu w punkcie DPD Pickup płacę za koszt wysyłki i później sprzedawca zwraca koszt towaru + koszt wysyłki czy przynoszę przesyłkę do DPD Pickup, zostawiam ją i nic nie płacę za koszt dostawy?

Nic już nie płacisz w punkcie, masz przecież gotową etykietę. Zostawiasz paczkę w punkcie, skanują etykietę, mogą dać Ci papierowe potwierdzenie nadania paczki lub potwierdzenie w postaci plakietki z kodem QR i na tym koniec. Zwrot kosztu zakupu następuje później, zapewne po sprawdzeniu odesłanej przesyłki przez sprzedającego.

A zwrot poprzez allegro paczkomaty inpost? Na paczce muszę naklejać adres zwrotu czy tylko nakleić 10 - cyfrowy numer zwrotu bez żadnego adresu?

Można bez jakiejkolwiek etykiety i dalej za darmo jak była jako smart 40 / 100 - apka/strona allegro wygenerowuje kod zworotu.

Najpewniej sami nakleją jakąś „małą” przy odbiorze (chyba sam kod qr/kreskowy).

Ja miałem opcję już bez darmowego zwrotu DPD Pickup bo wcześniej zwróciłem 1 produkt u tego samego sprzedawcy z paczki, w której było kilka przedmiotów. Były tylko opcje zwrotu: paczkomaty inpost za 10,99zl lub wysyłka na własny koszt - przy dpd pickup pisało, że już był zwracany produkt - to nie wiem jak to jest dokładnie.

Ostatnio zamawiałem z OLX przesyłkę nadaną z samym kodem i naklejona etykieta była z drukarki termicznej i w pełnoprawnym wymiarze (jak z wydruku).

tylko 10 cyfrowy numer. wklepujesz w w paczkomacie

Znaczy pan kierowca miał wielki blankiet?

Wtedy lepsza jest wersja kartki z małymi naklejkami jak odbiera wiele zwrotów i rozwaliliśmy etykietę sprzedawcy.

Mnie tam wisi, że nie chcą być eko i w oddziale i tak przykleją wielką nalepę z danymi analogowymi.

Przy zwrocie bez etykiety, wszystkie wcześniejsze etykiety powinny zostać usunięte z przesyłki, żeby niechcący na sortowni nie zeskanowało nieprawidłowego kodu. Prawdę mówiąć nie wiem czy dużą etykietę przykleja kurier czy dopiero sortownia, ale z logistycznego punktu widzenia powinien to ogarnąć kurier. Taka drukarka do etykiet to mała skrzynka, także parę sekund i gotowe.

Ten gościu co mu zwracam towar odpowiedział mi na zapytanie o te paczkomaty:
W allegro generuje się kod, który należy wpisać w paczkomacie i tam jest generowany list przewozowy z adresem, który należy umieścić na przesyłce.
To teraz nie wiem - z paczkomatów wyjdzie list przewozowy i mam go nakleić? Ja już umieściłem na paczce tylko 10 cyfrowy kod i dziś jadę nadać do paczkomatu.

Ehh, można gadać jak do ściany :stuck_out_tongue: Jak ten filmik nie wyjaśni jak to ogarnąć to ja już się poddaję z tłumaczeniem :smiley: