Allegro, szablon rozjeżdża się pod IE

Na twoim miejscu zacząłbym od tego:

http://validator.w3.org/

i poprawieniu wszystkich błędów.

Jestem niemal pewny, że w momencie kiedy domkniesz wszystkie tagi prawidłowo, i poprawisz kod aby był zgodny ze standardami, to problem z IE zniknie.

problem w tym że pokazuje że kod jest za duży :confused:

Pewnie bede musiał sprawdzać linię po linii, ale dlaczego z pliku kod wyswietla sie prawidłowo a na allegro nie??

Za duży? Podajesz plik albo wklejasz zawartość pliku (ostatnia zakładka).

przeglądarki w różny sposób interpretują to co jest napisane w html, i w przypadku błędów semantycznych próbują uratować jak potrafią (IE nie bardzo potrafi).Iiteraz czytając cały kod, strona allegro + kod z pliku traktuje całość jak jeden dokument i naprawiając jakiś fragment zmienia sytuację w całym dokumencie - co może spowodować jakiś rozjechania się kodu.

Poprawiając kod nie dajesz możliwości innego interpretowania niż dokładanie tak jak jest napisany.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, rozmieściłem komórki procentowo, bo zależało nam na czasie i nie sądziłem że allegro może zmodyfikować wyświetlanie mojego kodu :confused:

Heh… nie zauwazyłem że mozna zrobić upload plików, dzięki, popatrze i pogrzebie po godzinach w domu najwyżej jeśli ktoś nie zauważy jakiegoś banalnego błędu albo braku jakieś definicji

Dodane 07.05.2012 (Pn) 11:26

Nie mogę sobie z tym poradzić, próbuję ustawiać wartości, zmieniać fizycznie rozmiary grafiki i nic. Nie bardzo mam czas grzebać głęboko, bo terminy cisną, wie ktoś jak zdefiniować rozmiar żeby się w tabeli nie rozjeżdzał? kiedy zamiast grafiki wstawie kolorowe tło to wszystko jest ok :confused: Problem polega na tym że allegro coś definiuje, bo sam plik html w IE chodzi dobrze… Bardzo proszę, jeśli ktoś ma wolny czas o podpowiedź…