Allegro, uzasadnienie sprzedaży

Sprawa wygląda tak, że popadłem w finansowe tarapaty, więc postanowiłem wystawić na Allegro parę gratów, których już nie potrzebuję, a komuś mogłyby się przydać. Czy jeśli w opisie aukcji zaznaczę, że sprzedaję, ponieważ mam problemy finansowe, to czy administracja ma prawo mi taką aukcję wykasować? Kiedyś już wywalili mi aukcję, bo im opis się nie podobał, więc wolę się dla świętego spokoju upewnić.

A co mówi regulamin Allegro na ten temat?
Druga sprawa - co to za graty?

Nie wiem co na to regulamin, ale po co kupującemu wiedza o twoim stanie finansowym?

2 polubienia

Liczę, że tym sposobem szybciej uda mi się sprzedać.

Szybko sprzeda się tylko wtedy, gdy dasz atrakcyjne ceny.

6 polubień

Raczej kiepski pomysł i obróci się przeciwko Tobie. Będziesz chciał sprzedać za 100 zl, to hiena będzie targowała się do 20.

Napisz po prostu, że już ich nie używasz, są dla Ciebie zbędne i tyle. Najlepiej zrób opis rzeczy, tj. stan, parametry techniczne itp. Może właśnie tego brakowało w aukcji, którą usunieli - brak konkretów.

Sorry za brutalność, ale mnie raczej interesowałby opis kupowanej rzeczy, a nie to dlaczego ją sprzedajesz. Chyba że cena byłaby podejrzanie niska. Chociaż nieufnym raczej opis sytuacji materialnej wiele by nie pomógł.

2 polubienia

Super, dziękuję serdecznie, już wszystko wiem, wątek uważam za wyczerpany, pozdrawiam.