Allegro vs. OLX ?

Ja tylko na allegro sprzedaję. Na olx to jest zawsze takie niepewne, nie wiesz czy faktycznie ktoś to odbierze itp.

Jak nie wiesz czy odbierze? Nie wiesz czy przejdzie do Ciebie odebrać towar? na OLX sie raczej nie wysyła tylko odbiera osobiście

Jemu chodzi o to że nigdy nie masz pewności czy zainteresowana osoba weźmie towar. Na allegore jest tak że jak ktoś zakupi to musi brać (potem najwyżej zwróci).

czyli chodzi o sytuacje że ktoś tylko dzwoni, pyta o towar, a sprzedający potem czeka i czeka i nie wie czy się doczeka?

Tak.

Rozumiem że ta sytuacja dotyczy wszystkich kategorii na OLX?

A nie jest specyficzna dla np. Motoryzacji?
Czy elektroniki?

Pytam bo sami wiecie, że np. motoryzacja (kupowanie używanego auta) na Allegro to rządzi sie Z PRAKTYKI trochę innymi prawami

Jakimi innymi prawami? To są jakieś (niepisane?) inne prawa w tej kategorii?

na OLX nie masz pewności co do zapłaty lub zwrotu gotówki ,lepsze jest Allegro + zwrot towaru 14 dni

Tak, chociaż nie cała motoryzacja, a np samochody, motocykle, czy kłady - poczytaj zasady :wink: Jedną z nich jest np. że trafiają tam tylko ogłoszenia, których celem nie jest zawarcie umowy pomiędzy użytkownikami, a jedynie prezentacja oferty.

Jak poprzednicy wspominali - firma ta sama, ale na korzyść OLX przemawia brak prowizji i oferty za darmo. Aczkolwiek sam bym chyba drogo elektroniki nie kupował (niewyobrażalne jest dla mnie testowanie karty graficznej w centrum miasta) :stuck_out_tongue:

Jako osoba, która często kupuje przez Internet powiem Ci, że teraz już częściej korzystam z Olx niż z Allegro. Na allegro raczej wstępuje porównać ceny albo czasem obejrzeć więcej zdjęć produktu i przeczytać dokładniejszy opis :slight_smile:

Dobrym zabezpieczeniem OLX przed nie odebraniem paczki pobraniowej jest wzięcie zaliczki na nią.
Zwykle ludzie chętnie to robią, bo nie boją się stracić np. 20zł

Ale i tak OLX jest do ogłoszeń lokalnych z odbiorem osobistym.

Ja sprzedaje na OLX. Z dopiskiem „Mogę wystawić aukcje na allegro lub ebay za dopłatą np. 7zł. I jak ktoś chce to wystawiam.

@Piotr47…według regulaminu na Allegro nie można mieć tej samej aukcji na innym portalu…

Pewnie zamyka aukcje że nikt nie kupił na OLX-ie.

Allegro jest bezpieczniejsze nawet jak ktoś zostanie oszukany to allegro pomaga rozwiązać sprawe
olx to typowa tablica ogłoszeń

1 polubienie

Nie rozumiem twojego ubóstwiania olx. Jako dodatkowa forma sprzedaży jest ok, jednak do możliwości jakie daje allegro się nie umywa. Szczególnie chodzi o skalę handlu. Sprzedaż nie wiem 6 albo 12 produktów w ciągu jednego dnia i nawet nikt się z tobą nie kontaktuje. Dostajesz kasę, wysyłasz i koniec tematu. Za to na OLX każda sprzedaż wiąże się z wiadomościami, rozmowami spotkaniem albo kombinowaniem. Nie mówię, ze jest to złe bo nie raz korzystałem olx. Jednak uważam, że trzon to allegro - a olx dodatkowo. Oczywiście należałoby wziąć pod uwagę marże i kilka innych kwestii.

Bo olx to tablica ogłoszeń - od kaprysu wystawiającego zależy czy Ci coś sprzeda odda.
A Allegore to targ :slight_smile:

1 polubienie