Allegro - wystawienie działki - pytanie


(kristoff08) #1

witam!

kumpel poprosił mnie abym na swoim koncie wystawił działkę na sprzedaż!

mowie ok spoko, ale po głębszym zastanowieniu - czy nie będę miał z tego powodu jakiś jazd, gdyz jest wystawiona z mojego konta i jak ją ktoś wylicytuje to będzie mógł dochodzić ode mnie swoich praw wynikłych z wylicytowania jej! no i druga sprawa że allegro jest to portal aukcyjny a nie ogłoszeniowy!

co o tym sadzicie - proszę o radę bo nie chce się obudzić z ręką w przysłowiowym nocniku!


(fiesta) #2

A kto zaplaci podatek ??

Przecież działka nie pójdzie za "grosze".


(Maciejboss) #3

wystaw na otodom allegro to wyszukuje i to jest ogłoszenie przecież to żadnych rozczeń nie bedzie


(kristoff08) #4

ok chodzi mi o to czy na allegro można wystawić ogłoszenie czy musi być aukcja?


(Cedar) #5
  1. Allegro to nie słup ogłoszeniowy - musi być aukcja lub aukcja z opcją "Kup Teraz"

  2. w regulaminie Allegro jest, że sprzedający musi być właścicielem sprzedawanego "przedmiotu" - ryzykujesz w najlepszym przypadku ostrzeżenie, zawieszenie konta oraz wszelkie konsekwencje prawne jeśli kumpel będzie chciał się wykręcić z transakcji. Na twoim miejscu bym się nie ładował w taki interes - jaki problem z tym aby Twój kumpel założył sobie konto na allegro lub w innym serwisie aukcyjnym (nawet tylko dla tej transakcji)?


(Robert Zgrzebnicki) #6

Na Allegro.pl zamieszczasz taką ofertę w formie aukcji w odpowiedniej kategorii (Nieruchomości -> Sprzedaż - Polska -> Grunty i działki). Weź jednak pod uwagę, że trzeba zapłacić prowizję, podatek i ponosisz konsekwencje prawne (również z powodu anulowania transakcji). Jeśli to zaufana osoba, w porządku. Ale jeśli śmierdzi Ci to z daleka, nie pakuj się w coś takiego.

cedar już wszystko wyjaśnił przede mną.