Allegro - wysyłka przedmiotów

Siema

Założyłem sobie konto na Allegro niedawno i chciałbym wystawić pierwszy przedmiot - płyte z muzyką…

I tu pojawia się moje pytanie, koperta bąbelkowa kwalifikuje się jako list czy paczka?

Koperty bąbelkowe A4 i te mniejsze są inaczej kwalifikowane?

Nie wiem jaką kwote zadeklarować w kosztach wysyłki a na stronie poczty polskiej nie znalazłem informacji.

Proszę o pomoc

to podejdz na poczte i się zapytaj

Czego nie znalazłeś na stronach poczty?? Wszystko tam jest. płyta to już raczej paczka. WSZYSTKO tam jest, łacznie z cennikiem… 8)

Nie znalazłem informacji, czy jeśli pójde do poczty z płytą, zapakuję ją w koperte bąbelkowa to pani w okienku uzna to za paczke, czy list.

Jeśli płyta to paczka - do 1kg z priorytetem a koszt jej wysłania wynosi wedle cennika ze strony 8 zł to niech ktoś mi po wie, jak niektórzy sprzedający osiągaja ceny za przesyłke 5 zł ? Chyba nie dokładają do tego?

płytę w kopercie można wysłać jako list polecony i jako paczkę :slight_smile:

lepiej wysłac jako list bo taniej .

o, dziękuję za rzeczową odpowiedź :slight_smile:

wkładasz płytę w kopertę bąbelkową, uprzejma pani na poczcie położy kopertę na wagę i opłata za wysyłkę, wyniesie iles tam w zależności od wagi, o ile dobrze się orientuję. ja kiedyś wysyłałam małą dość cienką książke, mniej więcej szerokości opakowania na płyty cd i tak właśnie było jak opisałam. nie musisz wysyłać tego jako paczki…

wysyłać możesz priorytetem jako list lub paczka ale w przypatku jak wybierzesz paczke masz dodatkowo potwierdzoną wysyłke w razie jak gdzieś wsiąknie :slight_smile: a list już nie bo tylko naklejasz naklejke i znaczek ;(

zawsze mozna wyslac jako polecony