Allegro - zwrot pieniędzy

(Chrupek14) #1

Witam.

Sprzedałem na allegro nowe MP3, ale kupujący stwierdził, że nie posiada radia tak jak pisało w opisie przedmiotu. Jednak w instrukcji było napisane, że w MP3 jest radio, więc tak napisałem w opisie. Kupujący chce zwrotu pieniędzy za towar. Trochę mi to nie na rękę. Czytałem gdzieś, że nie można żądać zwrotów od osób prywatnych. Co byście zrobili w tej sytuacji :?: Proszę o szybką odpowiedź.

(Skr3czu) #2

Ja bym na pewno nie zwrócił bo:

Proste :wink: na 99% nie może Ci nic zrobić...

Pozdrawiam.

(Jacek Bydgoszcz) #3

Sprzedałeś towar niezgodny z opisem,więc nic dziwnego,że kupujący żąda zwrotu pieniędzy.Instrukcje często są pisane pod jedną serię odtwarzaczy,może przy radiu była gwiazdka,że dotyczy to jakiegoś konkretnego modelu?Możesz podać nazwę mp3?

(Chrupek14) #4

MP3 M01 1GB firmy Mpower

(Skr3czu) #5

Wszędzie jest napisane, że ten odtwarzacz posiada radio...

A może one jest ?

(slawex1983) #6

hevet ma rację. Instrukcję są uniwersalne i dotyczą z reguły całej gamy odtwarzaczy. Pewnie nie zwróciłeś uwagi na konkretne oznaczenie modelu. Upewnij się dokładnie jaki model sprzedałeś i napisz nam.

(Chrupek14) #7

Sprzedałem model M01 1GB tak jak pisałem wyżej.

-- Dodane 16.06.2009 (Wt) 16:59 --

Może rzeczywiście było tam gdzieś napisane, że bez radia. Pozostaje mi tylko zgodzić się na zwrot pieniędzy :expressionless:

(Ctr) #8

no, zgódź się

(system) #9

Nie masz innego wyjścia, kolesia chroni tutaj prawo: sprzedałeś przedmiot niezgodny z opisem.

(Kpc21) #10

To jest ustawa, która reguluje m.in. kwestie odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedawany towar:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm

Ty nie jesteś przedsiębiorstwem (osobą prawną), a osobą fizyczną.

Ja proponuję jednak zwrócić towar pod warunkiem, że kupujący poza ceną towaru zwróci też koszt wystawienia aukcji oraz wysyłki. A ty też możesz domagać się zwrotu pieniędzy od firmy, w której kupiłeś tą MP-trójkę.

(Agatonster) #11

chrupek ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(ak6) #12

Powinieneś zwrócić pieniądze, (jeśli rzeczywiście ten MP3 nie ma radia) ale pod warunkiem, że kupujący odeśle ci zakupiony towar. Inną kwestią jest spór o koszty wysyłki w obie strony.

(Kpc21) #13

Zawsze może ci wystawić negatywa. Ja jednak bym odesłał.

(Chrupek14) #14

Dzięki wszystkim za rady. Już dogadałem się z kupującym, odeśle mu pieniądze po otrzymaniu MP3 :slight_smile: