Allegro - zwrot pieniędzy

Witam.

Sprzedałem na allegro nowe MP3, ale kupujący stwierdził, że nie posiada radia tak jak pisało w opisie przedmiotu. Jednak w instrukcji było napisane, że w MP3 jest radio, więc tak napisałem w opisie. Kupujący chce zwrotu pieniędzy za towar. Trochę mi to nie na rękę. Czytałem gdzieś, że nie można żądać zwrotów od osób prywatnych. Co byście zrobili w tej sytuacji :?: Proszę o szybką odpowiedź.

Ja bym na pewno nie zwrócił bo:

Proste :wink: na 99% nie może Ci nic zrobić…

Pozdrawiam.

Sprzedałeś towar niezgodny z opisem,więc nic dziwnego,że kupujący żąda zwrotu pieniędzy.Instrukcje często są pisane pod jedną serię odtwarzaczy,może przy radiu była gwiazdka,że dotyczy to jakiegoś konkretnego modelu?Możesz podać nazwę mp3?

MP3 M01 1GB firmy Mpower

Wszędzie jest napisane, że ten odtwarzacz posiada radio…

A może one jest ?

hevet ma rację. Instrukcję są uniwersalne i dotyczą z reguły całej gamy odtwarzaczy. Pewnie nie zwróciłeś uwagi na konkretne oznaczenie modelu. Upewnij się dokładnie jaki model sprzedałeś i napisz nam.

Sprzedałem model M01 1GB tak jak pisałem wyżej.

Dodane 16.06.2009 (Wt) 16:59

Może rzeczywiście było tam gdzieś napisane, że bez radia. Pozostaje mi tylko zgodzić się na zwrot pieniędzy :expressionless:

no, zgódź się

Nie masz innego wyjścia, kolesia chroni tutaj prawo: sprzedałeś przedmiot niezgodny z opisem.

To jest ustawa, która reguluje m.in. kwestie odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedawany towar:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm

Ty nie jesteś przedsiębiorstwem (osobą prawną), a osobą fizyczną.

Ja proponuję jednak zwrócić towar pod warunkiem, że kupujący poza ceną towaru zwróci też koszt wystawienia aukcji oraz wysyłki. A ty też możesz domagać się zwrotu pieniędzy od firmy, w której kupiłeś tą MP-trójkę.

chrupek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Powinieneś zwrócić pieniądze, (jeśli rzeczywiście ten MP3 nie ma radia) ale pod warunkiem, że kupujący odeśle ci zakupiony towar. Inną kwestią jest spór o koszty wysyłki w obie strony.

Zawsze może ci wystawić negatywa. Ja jednak bym odesłał.

Dzięki wszystkim za rady. Już dogadałem się z kupującym, odeśle mu pieniądze po otrzymaniu MP3 :slight_smile: