Allegro

Mam takie pytanie:

Czy takie coś jest legalne ? (bo nie chce nic robić, żeby mieć jakieś kłopoty).

Chodzi mi o to czy np. jak wystawiam z mojego komputera aukcję, i przychodzi do mnie kolega (który także ma konto na allegro) i podbija mi aukcje (loguje sie na tym samym kompie).

Czy nie sprawdzają IP kompa ??

Proszę o odpowiedź.

Może takie podbijanie aukcji jest nielegalne, ale logowanie się kilku użytkownikó w z tymsamym IP jest legalne np. jak ktoś ma sieć osiedlową, tą tam ma kilka osób te same IP.

Nie prościej napisać że masz dwa konta i chcesz sobie manipulować aukcjami żeby jak najlepiej na tym wyjść . To jest nielegalne . Jak ci to udowodnią ( wystarczy że sprawdzą dane osobowe ) to już masz po swoim koncie ( a na dodatek dochodzi kara za podanie falszywych danych osobowych przy zakładaniu drugiego konta ) :x

Oczywiście mogę się mylić ale skoro kolega ma konto na allegro to ma też komputer i internet wiec po co miał by się u Ciebie logować … :x :stuck_out_tongue:

Nie są to fałszywe dane !!

On ma swoje konto a ja mam swoje, i po prostu jestem nowym użytkownikiem, i chciałem jak najlepiej wyjść.

A dlatego mówię o logowaniu u mnie w domu, ponieważ ma komputer w naprawie i troszkę mu to potrwa.

Uwazam ze cos takiego na pewno nie jest nielegalne. Co kogo obchodzi komu udostepnieasz swoj komputer? Gdybys dal komus usiasc przy twoim kompie zeby wlamal sie do pentagonu to byloby to nielegalne, ale ze dajesz komus zalicytowac na aukcji ?? Co w tym zlego?

Samo namawianie znajomego do podbicia aukcji mozna uznac za wybieg w jakiejs mierze nieetyczny ale (nie jestem na 100% pewien, mozna sprawdzic) nie sadze zeby cos takiego bylo zapisane w regulaminie Allegro. Takie sprawy sa nie do udowodnienia.

A z tym adresem IP to jest tak ze przeciez z jednego komputera korzystaja czesto cale rodziny, znajomi itd. Ktos mialby sledzic czy oferty na aukcjach pochadza z tego samego adresu. To bylaby kompletna bzdura.

http://www.allegro.pl/help_item.php?tid … 309&zoom=N

prezydent a dział problemy jest odpowiedni dla takich pytań :?

poczyytaj opisy działów zanim założysz gdzieś temat --> przenosiny

prezydent w takim układzie po co licytuje na Allegro nie lepiej żebyście się dogadali między sobą jak chce coś od Ciebie kupić ??

licytuje po to:

:evil:

Zgodnie z fragmentem regulaminu do którego linka podał aju:

jest to niedozwolone!