AllPlayer 5.1 nie wyświetla polskich czcionek - pliki txt

Witajcie,

Mam następujący problem i chociaż zazwyczaj znajduję odpowiedź na forach to tym razem nie mogę, choć szukałem.

Widzę też, że wielu innych użytkowników AllPlayera i innych programów do odtwarzania filmów ma podobne problemy.

Opis problemu:

Program AllPlayer w wersji 5.1 nie wyświetla mi polskich czcionek tylko różne znaczki (na przykład zamiast “ż” wyświetla odwrócony znak zapytania). Ponadto po automatycznym ściągnięciu pliku txt z napisami na dysk po otwarciu pliku w notatniku widzę, że już tam nie ma polskich czcionek. Kiedy ręcznie zastąpię czcionkę (edycja pliku notatnikiem) na polską to wyświetla ją prawidłowo.

Zatem wniosek:

Gdyby plik był dobrze zapisany na moim dysku, byłby prawidłowo odczytany przez AllPlayer.

Jak wspomniałem, już szukałem i próbowałem wielu rzeczy:

Internauci radzą między innymi:

  • ustawić w Ustawieniach Regionalnych język na polski , klawiaturę na polską: zrobione, język standardowy: Polski, język klawiatury Polski Programisty; brak efektu

  • zapisać plik tekstowy w innym kodowaniu (ANSI , UTF-8 , Unicode): wszystkie wypróbowane ; brak efektu

  • ustawić w programie AllPlayer inne kodowanie czcionki, zalecane zmienić UTF-8 na CP1250 - nie mam takiej opcji, jaka jest opisywana na forach! Nie mogę znaleźć ani UTF-8 ani CP1250 , mogę jedynie podążyć tędy:

Ustawienia --> Napisy --> Ustawienia czcionki --> i tu mogę wybrać w miejsce DEFAULT_CHARSET na przykład EASTEUROPE_CHARSET (tłum. czcionka wschodnioeuropejska) - to też jest podawane jako rozwiązanie, u mnie nie działa.

Niektórzy podają, że winę ponoszą kodeki - używam K-Lite Codecs Pack wersja 9.1.4 + Update do wersji z 26 lipca 2012 roku.(zawsze używałem). Nie sądzę, że kodeki są winne sytuacji.

Niektórzy podają jako rozwiązanie reinstalację AllPlayera - dopiero co zainstalowałem na nowym kompie, na innych też mam AllPlayera i tam też mam ten sam problem.

Tak jak piszę, już w pliku tekstowym na dysku polskie czcionki zastąpione są znaczkami, sądzę, że to jest problem.

Ręczne ściągnięcie pliku na dysk (standardowy download) też powoduje, że polskie czcionki znikają.

Podsumowanie:

System: Windows 7 Professional Service Pack 1 , 32 bitowy;

Odtwarzacz: AllPlayer 5.1 Język obsługi ustawiony na Polski

Kodeki: K-Lite Codecs Pack 9.1.4 + Ostatni Update do nich z 26 lipca 2012

Pomóżcie!

// ASTECH

wystarczy sprawdzić z jednym z wielu innych programów do odtwarzania i będziesz wiedział czy to wina programu, osobiście nie użwyam AllPlayera polecam VLC ma swoje własne kodeki i odtwarza wszystko, i do odtwarzanie nie używam kodec paców tylko FFdshow + Bsplayer i nigdy z niczym nie poniosłem porażki

w ustawieniach wybierz czcionkę która ma polskie znaki, np: tahoma

osobiście polecam PotPlayer ma w sobie wszystkie potrzebne kodeki zamiast tego potwora :slight_smile:

(gdybyś go instalował odinstaluj kodeki K-lite)

Zmiana czcionki może pomóc, jak nie to idź na forum supportu (http://forum.allplayer.org/) i tam dokładnie opisz problem (najlepiej załącz plik napisów do testów) bo tu to możesz pewien jedynie porad w stylu “zmień playera” lub “sprawdź w innym”.

Rozumiem że masz Win7 w wersji innej niż polska.

Kodeki tu raczej nie mają znaczenia chyba że napisy nie idą przez mechanizm ALLPlayera tylko przez kodeki (da się to poznać na screenie).

Jak napisałem warto załączyć przykładowy plik napisów oraz napisać skąd były pobrane.