Allplayer nie uruchamia się

Rzadko używam Allplayera. Jednak kiedy ostatnio chciałam go włączyć w ogóle nie uruchomił się. Na chwilę pokazał się zarys ramki i zaraz znikł. Odinstalowałam program i ponownie go zainstalowałam i tak kilka raz - bez efektu. Z góry dzięki za pomoc

To może być problem z antywirusem. Polecam poradnik: http://forum.allplayer.org/viewtopic.php?f=27&t=1652

tammy , pomocy szukaj najpierw na oficjalnym forum ALLPlayera (link masz w poście powyżej) bo tu to ludzie ci tylko wciskają swoich własnych faworytów zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jak dla mnie Allplayer jest bardzo dobry do edycji napisów i tylko w tym celu go używam, dlatego zależy mi na jego uruchomieniu. Wydaję mi się, że coś go blokuje, ale nie wiem jak to sprawdzić (nie jestem wielką znawczynią komputerów). Spróbuję metodę z powyższego linka…

Ponieważ mój post traktujący o AppPlayerze jako maszynce do (…) został usunięty, nie będę się powtarzał. Ale proponuję, abyś (tammy) poczytała opinie innych użytkowników tego programu i wyciągnęła wnioski:

http://www.dobreprogramy.pl/ALLPlayer,P … 13217.html

Moją opinię jako potencjalnie tendencyjną możesz pominąć.

Znajdziesz tam jak mantrę powtarzane stwierdzenie, że za wadliwe działanie tego programu, ogólnie rzecz biorąc, są odpowiedzialne zabezpieczające system działające programy antywirusowe. Pytanie: Po co są programy antywirusowe?

Pozdrawiam :wink:

Tak, wiem, czytałam, ale jak wspomniałam powyżej Allplayera używam tylko i wyłącznie do edycji napisów. Nie przypominam sobie, abym miała wcześniej jakieś problemy z włączeniem allplayera, ale tym razem nie wiem co robić. Być może to jakiś program go blokuję (z antywirusów itp. mam Avast, Spybot S&D i MalwareyByte), ale nie wiem jak to sprawdzić…

AllPlayer, po tym jak go wysadziłem ze swojego komputera, jest dla mnie historią. Moje obserwacje i skargi na forum innych użytkowników utwierdziły mnie w przekonaniu, że postąpiłem właściwie. “Spybot S&D” to już przeżytek. Z opinii na forum wynika, że jest nieprzydatny, a tym samym może być szkodliwy. Więc go odinstaluj. Avast na pewno nie blokuje AllPlayera. Gdyby tak było, dałby znać. Obecnie to właśnie on i tylko on skutecznie chroni Twój komputer przed wszelkimi atakami. Więc pod żadnym pozorem nie wyłączaj go, nawet na chwilę.

Po krótkim wstępie.

Myślę, że coś niedobrego dzieje się w systemie Twojego komputera. Zachowanie AllPlayera to jeden z objawów. Innych możesz nie dostrzegać. Proponuję więc zapoznaj się z tematem “OTL - Raport obowiązkowy”, który jest tutaj:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Pobież aplikację OTL i zgodnie z instrukcją uruchom skanowanie. Zgodnie z opisanymi w instrukcji pokaż na forum logi ze skanowania: OTL.txt oraz Extras.txt.

Aplikacja OTL umożliwi specjalistom na tym forum analizę systemu pod kątem nieprawidłowości i zagrożeń. Ja im nie dorównuję. Przy nich w tej kwestii jestem tylko użytkownikiem. :frowning: Więc w nowym temacie przedstawiając logi OTL i Extras poproś o ich sprawdzenie, podając swoje obserwacje i podejrzenia. Prawdopodobnie trzeba będzie zmienić tytuł postu na bardzo konkretny. Na przykład: “Prawdopodobna infekcja, proszę o sprawdzenie logów”. Bo w temacie obecnie obowiązującym bazując na własnych obserwacjach rozwiązanie już podaliśmy w usuniętych postach, a to: “Odinstaluj i zapomnij”. :wink:

również mam problem z allplayerem, mianowicie jego aktualizacją. Ponieważ ciągle mi się pojawia komunikat, żeby zainstalować aktualizację, jak wchodzę w opcję tak to pojawia mi się przeglądarka IE i link do ściągnięcia nowej wersji programu. Oczywiście jak klikam link wyskakuje błąd, mogłabym uruchomić w innej przeglądarce, ale nie wiem jak :-(. No i chyba przez to a może z innego powodu, co chwilę Allplayer zacina się, objawia się to tym, że przestaje wyświetlać napisy a potem na nic nie reaguje więc trzeba go siłą zamknąć. Nie wiem czy zacina się z powodu braku aktualizacji czy też czegoś innego. Ktoś może powiedzieć, jak zaktualizować program czy też lepiej zacząć korzystać z nowego programu, jeśli tak to jakiego?

All player jest bardzo awaryjny i jestem przez niego po przejściach, więc odradzam go. Jeśli już, to poleciłbym lekki dla systemu: http://www.dobreprogramy.pl/UMPlayer,Pr … 23873.html Ma obsługę napisów, nie potrzebuje kodeków, bo je już ma, odtwarza wszystko.

Autorzy AllPlayera zalecają znieczulić zabezpieczenia systemu przed instalacją ich wyrobu. Stąd moje pytanie: Co takiego jest wpychane do systemu wraz z AllPlayerem zważywszy na to, że ten szybko ulega uszkodzeniu po pierwszej udanej aktualizacji zabezpieczeń systemu i nie da się go podnieść? Moje pytanie jest jednocześnie odpowiedzią na post od “malinka1987”.

Po pierwsze Avast znany jest z tego że blokuje programy (w tym ALLPlayera) bez żadnego komunikatu o tym.

Z tego co wiem trzeba w nim dodać ALLa w 2 miejscach do reguł zezwoleń.

Po drugie z ALLem nie jest w wpychane do systemu nic co by mogło mu zaszkodzić.

Insynuacje że skoro autor zaleca dodać instalkę do wyjątków antywira to musi coś przemycać jest absurdem, wielu producentów oprogramowania robi takie zalecenia (między innymi producent AC3 Filter pisze tak na stronie pobierania) i nikt jakoś ich nie oskarża o przemycanie czegokolwiek.

Kolega altunyo dużo pisze oskarżeń pod kątem ALLPlayera ale nie ma żadnych dowodów, choć przyznam mu rację że warto zrobić skan OTL bo teraz bardzo łatwo złapać wirusa (wystarczy podpiąć pendriva lub telefon do zarażonego kompa a potem do swojego).

malinka1987 , wygląda na to że masz jakiś błąd w systemie uniemożliwiający poprawne działanie Internet Explorera (ALLPlayer wykorzystuje w niektórych funkcjach silnik IE).

Najświeższą wersję zawsze znajdziesz na http://www.allplayer.org oraz na portalach z legalnym oprogramowaniem o uznanej pozycji takich jak DP.

Przestrzegam przed pobieraniem ALLa lub innego softu z nieznanych źródeł lub ze źródeł z pirackim softem - tak właśnie łapie się wirusy i uszkadza system.

Osobiście zawsze staram się ściągać oprogramowanie bezpośrednio ze strony producenta.

Na zaczepki nie odpowiadam.

Znieczulanie zabezpieczeń systemu to proszenie się o kłopoty. Z opinii na DB wynika, że AllPlayer stał się programem o słabej reputacji. Z opisów nim doświadczonych: Pobranie i instalacja jest za darmo. Za używanie- pośrednio- ale trzeba płacić. Stwarza problemy. Padają ostre słowa ze strony zawiedzionych. Znamienne jest stwierdzenie jednego użytkownika: (cierpliwy Jan, 01.12.2012, 21:30) „w pogoni za zyskiem zniszczono super program.” Stąd jedyna rada dla mających problem z tym programem: Odinstaluj i zapomnij.

Miałbyś rację gdyby nie jeden istotny szczegół: nikt nie każe znieczulać antywira (przez znieczulenie rozumiem wyłączenie lub obniżenie poziomu zabezpieczeń) co faktycznie byłoby proszeniem się o kłopoty tylko dodać instalator do wyjątków aby antywirus nie usuną instalowanych plików (to jest przyczyną większości problemów) i samego pliku ALLPlayera aby miał dostęp do sieci w celu świadczenia usługi liveupdate oraz odtwarzania strumieni sieciowych.

Jeśli ktoś nie wierzy i uważa że ALL wprowadza jakieś niebezpieczne zmiany lub w jakikolwiek inny sposób jest niebezpieczny to zachęcam do wykonania testów narzędziami do zaawansowanej analizy zachowania programu i narzędziami do analizy danych przesyłanych przez internet i dostarczenia dowodów (nie wierze aby takie istniały).

W przeciwnym wypadku proszę kolegów którzy nie zamierzają pomóc o wstrzymanie się od wysuwania takich insynuacji i wciskania konkurencyjnych programów - to nieetyczne.

Przyjrzyj się uważnie kolego tym komentarzom a zobaczysz że 90% negatywnych jest pisane przez niezarejestrowanych anonimów (większość z nich widać że jest pisana przez tych samych ludzi tylko różnymi nickami) którzy nie przytaczają żadnych sensownych argumentów lub powtarzaj ciągle te same kompletne bzdury i którzy nigdy nie szukali pomocy w rozwiązaniu problemu ani u źródła czyli u producenta (jest do dyspozycji forum programu i mail supportu) ani nawet na forum dobrych programów.

Już dawno był na tym forum poruszony ten temat że komentarze niezalogowanych nie są właściwie moderowane i przy niektórych programach i newsach są tylko polem do “flamewar” i nieuczciwej walki z konkurencją.

Kwestię zasadności korzystania z AllPlayera uważam już za zakończoną. Od tego momentu proszę skupić się tylko i wyłącznie na rozwiązaniu problemu , z którym boryka się autor wątku (przypominam, że rozwiązaniem problemu nie jest skorzystanie z zastępczego programu).