Alt + f4 jak zmienic zamykanie systemu

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Witam mam problem od jakiegoś czasy gdy Wcisnę ALT+F4 pokazuje mi sie przełącz użytkownika .
a wcześniej było zamknij.

Zrobiłem tak jak poniżej i nie działa
moze jakieś inne pomysły ?

  1. Otwórz Edytor rejestru
  2. Przejdź do następującego klucza rejestru:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
  3. Utwórz nową wartość DWORD o nazwie Start_PowerButtonAction . Ta wartość steruje domyślną akcją w klasycznym oknie dialogowym Zamknij, które jest wyświetlane po naciśnięciu klawisza skrótu + na pulpicie.Ustaw go na jedną z następującycy
    2 = set “Zamknij” jako domyślną akcję

Sprawdź czy pliki z tenforums coś zmienią, może kopiujesz z literówkami lub spacjami…?

Bardzo opcjonalnie nadpisuje ci klucz “dla wszystkich użytkowników”…, wtedy trzeba wycofać opcje “przełącz” tak dodaną:

“8. To Restore Default Action of Shut Down Windows Dialog”

Pobierałem. Nawet gotowy klucz i też nic nie dawało

Czasem po zmodyfikowaniu klucza rejestru trzeba uruchomić system ponownie aby przeładowało ustawienia.

Tylko wtedy gdy używa opcji “dla wszystkich użytkowników”.

Ale równie dobrze można zabić proces Explorer.exe by zmianę po jego ponownym uruchomieniu już zobaczyć.

Może namieszał mu coś jakiś zdalny pulpit Windows - nadpisując mocniej niż klucz “dla wszystkich użytkowników”.

Instrukcja o czymś wyrażnie mówi.
Jak i o tym że trzeba to robić z pozycji Administratora.

Zawsze możesz sprawdzić czy na koncie ograniczonym rejestr jest poza zasięgiem.

Jak nie zamyka za szybko pop-upów to na koncie ograniczonym wyskoczy:

bla bla bla, bo “odmowa dostępu na podstawie uprawnień do rejestru”.

A plik dla current user chyba nie działa tylko na koncie zepsutym lub gościa jak nie nadpisuje go w tym wypadku hierarcha kluczy “local machine” lub inny super mocny mechanizm “wytłumaczalny”.


Wtedy niby można próbować z cmd (z uprawnieniami admina uruchomionego) wymusić scalenie bez logowania się na konto admina (by nie zeżarło mu “coś” 1 GiB RAM w tle) - jak już wiemy, że to local machine unieważnia klucz current user.

Możliwe, ze rozszerzony menedżer zadań będzie będzie miał w “uruchom nowe zadanie” haczyk “z uprawnieniami administratora”.

Nic nie trzeba skopać. Wystarczy suwak UAC przesunąć na pozycje “Nie powiadamiaj nigdy”
Można tez mieć zainstalowana ochronę AV która blokuje zmiany w systemie lub jeśli uzywa sie Defendera ustawioną blokadę przed naruszeniami i zaznaczony folder gdzie sa pliki rejestru.

Może przesadził z konfiguracją defendera i się wstydzi…

czytam i czytam juz nie wiem co mam zrobic

moze ktos napisac ? po Lucku ?

Jeśli masz dwa konta to musisz sie zalogować na koncie które ma uprawnienia administratora.
Na teenforum sa dwa rodzaje plików reg. **
Pierwsze dla bieżącego użytkownika, czyli jak masz tylko jedno konto i dla wszystkich użytkowników, czyli jak kont jest więcej. To ponizej wpisów gpedit Te pliki się róznią.

Wyłącz Antywirusa. Jesli to Defender to wystarczy wyłaczyć to

Z prawokliku na pliku który ściągnąłeś, wybierz Scal.
Potem sie wyloguj i zaloguj ponownie.
U mnie to działa. Sprawdziłem przed chwila na wersji dotyczacej komputera z jednym kontem, tyle ze musiałem chwile poczekać az system zaskoczył z klawiszami. ( musiałem ze dwa razy klikać Alt + F4) ale to moze być problem z moją klawiaturą bo starawa juz jest i bywa ze klawisze nie kontaktują.

Mam 1 konto .
Wyłączyłem Antywirusa. i t Defendera i dalej nic

jakieś dalsze pomysły ?

Dwa długie:


  • Drugi - czyszczenie stanu kluczy w rejestrze:

    Jak wtedy nie “drgnie” to jeszcze coś innego blokuje rejestr lub ma większą moc od:

    Polisy:

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
    "PowerButtonAction"=dword:00000002
    

    Ten chyba nie działa ale niby by ustawił w powłoce każdemu na zamknij:

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "Start_PowerButtonAction"=dword:00000002
    

    Wtedy to bym użył pliku reg z taką zawartością (po wykluczeniu aktywnego oprogramowania do ochrony rejestru):

    Windows Registry Editor Version 5.00
    
    [HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
    "PowerButtonAction"=-
    
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
    "PowerButtonAction"=-
    
    [HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "Start_PowerButtonAction"=dword:00000002
    
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "Start_PowerButtonAction"=-
    

Naprawiłem robiąc format :slight_smile: bo nic nie działało . dziękuje za pomoc

To teraz puki masz czysty system nie zafajdany wirusem i innym badziewiem nei zapomnij sobie zrobić kopie zapasową jakimś programem.


https://paragon-software.pl/bezplatne/br-free#jak_to_dziala