Alt + s

Witam! Problem banalny, ale cholernie wkurzający. Kombinacja klawiszy ALT + s nie daje mi “ś”, widocznie do tego manewru przypissny jest jakiś skrót. Czy ktoś wie jak to wyłączyć?

Cześć.Czy taki problem jest też na drugim Alcie?Bo są dwa.

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 18:43

Rozwiązanie problemu jest może niezbyt wygodne, ale natychmiastowe!

Zamiast ALTa naciśnij tyldę (taki wężyk: ~ ten plawisz jest w lewym górnym rogu klawiatury pod klawiszem ESC, należy nacisnąć SHIFT+ten klawisz) a później naciśnij odpowiedni klawisz np. a. Można powiedzieć że tylda to jakby zastępnik prawego alta, z tym, że najpierw naciskamy tyldę a potem polski znak (gdy chcesz wpisać polski znak za pomocą prawego ALTa, to trzymasz oba klawisze jednocześnie). Trik z tyldą działa chyba w każdym programie.

Jeśli nie działa trik z tyldą, to pewnie zmieniłeś układ klawiatury z polskiego na amerykański i trzeba z powrotem zmienić na polski (ludzie w USA nie mają w alfabecie ogonków, więc mając ich układ klawiatury nie możesz używac ogonków). Zamiast przedzierać się przez opcje panelu sterowania możesz bardzo łatwo zmienić układ klawiatury, naciskając następującą kombinację klawiszy: LEWY SHIFT+LEWY ALT.

Czy przypadkiem używasz TuneUp Utilities?

Nie nie używam.Kiedys miałem ale po formacie zapomniałem o nim używam Advanced Windows Care 2 3.62 Beta i Odkurzacza Pro.

Wybacz ksedoks , ale pytanie kierowałem do autora postu. Moja wina, wyraźnie tego nie zaznaczyłem. Chodzi mi o to, że w module optymalizacji pamięci jest ustawiona domyślna kombinacja klawiszy. Miałem podobny problem z polskimi znakami. Wystarczyło zmienić ustawienie w TuneUp i klawiatura działała prawidłowo.

popula to ja przepraszam.W każdym razie masz rację jeśli chodzi o ten program

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Czy przypadkiem nie masz karty firmy ATI i nie używasz ?

ATI CATALYST Control Center

jesli tak to tam są klawisze dostępu wyłącz wszystkie albo pozmieniaj na takie co nie będą ze soba kolidować