Alternatywa dla AutoCad

Hej! Chciałbym odświeżyć temat i zapytać o ZWCAD i jego funkcjonalność. Podobnie jak niektórzy użytkownicy wcześniej, chcę przejśź z AutoCada, bo zwyczajnie mnie na niego nie stać. Z jakich nakładek korzystacie, jak się sprawują, jak sam ZWCAD?

Z tych rzeczy najbardziej przydających się dla mnie i nowości, to np. fajne jesto, że jest dostęp do Google Earth. A dobre jest to dlatego, że możesz sobie sobaczyć np miejsce w którym ma stać budynek. Dużo łatwiej i bardziej odpowiedno się go projektuje. Bo nie ukrywajmy, ale warunki środowiskowe, takie jak ukształtowanie terenu są istotne. Można wrzucać pliki wektorowe w formacie pdf, a one będą w pełni edytowalne!!! Nie wiem co Ci z tych funkcjonalnych spraw wypisywać, bo możnaby wymieniać i wymieniać

O której wersji programu piszesz? Bo generalnie są chyba 3, prawda - 2015,2017 i 2018???

o 2017, ale spodziewam się aktualizacji na 2018 już niebawem, bo zdążyłem już o niej sporo poczytać

Jakieś znaczące zmiany? Takie o 180st?

Rozsądna alternatywa dla AutoCADa to wg mnie GstarCAD, który gdzieś już zresztą w dyskusji padł. Jest bardzo podobny, dlatego nie ma problemów, żeby się przerzucić. A oczywiście sporo tańszy… Jego funkcje opisane są na stronie: https://gstarcad.pl/funkcje/ więc można samemu sprawdzić. Ale i tak najlepiej wypróbować wersje demonstracyjną.

Witam Potrzebuje cos do otwierania rvt. Pytałem o to innym wątku ale moze tutaj ktoś cos pomoże? Pzdr

Opcją godna uwagi jest ZwCad 2022 stabilny i funkcjonalny, duże znaczenie dla mnie ma obsługa techniczna.