Alternatywa dla autoruns

jest jakaś alternatywa dla programu Autoruns ? Najlepiej bez instalowania.

Autoruns portable?

On tworzy najwyżej jeden klucz w rejestrze o tym, że twórca nie ponosi odpowiedzialności za twoje nieprzemyślane działania i chyba też jak on coś źle zaprogramował - eula wtedy już się nie pokazuje przy uruchamianiu.

Autorun organizer portable paf https://portable.info.pl/autorun-organizer-portable/
To pobieranie z portable.info ale ten drugi link do pobtania stąd: https://www.upload.ee/files/9296028/AutorunOrganizerPortable_3.05_Multilingual.paf.exe.html
Instalator wyodrębnia do folderu. Czysty program na virus total i do tego po polsku.
Mam:

1 polubienie

System Explorer w dodatkowych opcjach można włączyć podgląd rozruchu…
Winpatrol Plus - nie rozwijany od dłuższego czasu ale nadal gości na komputerach bo potrafi zrobić swoje HIDS jak sie patrzy :slight_smile:
Comodo Cleaning Essentials - alternatywa dla System Explorer też w opcjach można było edytować autostart.

Winpartol plus - serwery im zdechły. Stare opcje działają, ale bez wsparcia - mam dożywotnią licencję, ale producent od dwóch lat jakby complete death.
CCE, to skaner antywirus - od trzech lat zapomniany.
System explorer też od paru lat nieaktualny.

I tak Ciebie szanuję za to, że nie wspomniałeś o szkodliwych glary, iobit, czy jakieś wise.

Przecież napisałem że nie rozwijany od dłuższego czasu…ale działa soft dalej jedynie to nie ma serwerowej bazy porównawczej czy plik szkodliwy ale od tego to lepiej multi skanera użyć jak masz wątpliwości…

Mimo soft dalej działa sprawnie i robi co do niego należy soro funkcji trzeba ręcznie włączyć i ustawić bo ma sporo ciekawych monitorów choć więszkość osó ogranicza sie tylko do 1-2 funkcji czyli monitor autostaru i to jest nie wykorzystany potencjał :slight_smile:

-bump-

A no i jeszcze AnVir Task Manager można godnie polecić :slight_smile:

Przecież używam - korzystam i parę razy nie wpuścił badziewia do rejestru. Pokazuje tajne lokalizacje autostartu, ale nie wszystkie uruchomione funkcje, prawie tyle, co ccleaner.
MWSnap480

Klucze i Wartości w Rejestrze.

Czegoś brakuje Autoruns, że szukasz zamiennika? Co chcesz uzyskać takim zamiennikiem?

1 polubienie

A co ma za znaczenie aktywny rozwój w przypadku programów, które nie wymagają aktualizacji jakiś sygnatur…a takim jest np. czeski System Explorer? To niezły program i wciąż oferuje sporo przydatnych funkcji które nie wymagają przecież połączeń z serwerami producenta, bo pokazują stan lokalnego systemu i działających w nim procesów czy usług… kiedyś nawet oferował strażnika procesów działającego w tle.
Jako bardziej rozbudowany zamiennik Autoruns można spokojnie zaproponować Anvir Task Manager, który ma też darmową wersję i polską lokalizację, jest w wersji portable czyli bez instalacji
https://www.anvir.com/download.htm

Do ręcznej modyfikacji wystarczy System Explorer… jak chcesz mieć ochronę auto startuw czasie rzeczywistym i inne komponenty systemowe oraz przeglądarke to winpatrol