Alternatywa dla Evernote - edytowanie notatek na komputerze i telefonie z Androidem

Szukam alternatywy dla Evernote, która umożliwi pisanie tych samych notatek zarówno na komputerze jak i telefonie z Androidem.
OneNote już przerabiałem, nie przypadł mi do gustu.

Google Keep? Na PC przez stronę https://keep.google.com na smartfonie przez apkę.

Też polecam Keep :+1:

Też szukam czegoś takiego. Mi np. One Note odpowiada co do formy i sposobu edycji notatek, ale zupełnie nie pasuje mi zarządzanie nimi i synchronizacja. Obecnie testuję Joplin. Nie tak wygodne w edycji, ale przy notatkach głównie tekstowych, daje radę. Natomiast tutaj panuję wreszcie nad lokalizacją danych i ich synchronizacją :wink:

Keep jest bezkonkurencyjny.

Ale można wyjąć stronę z chroma jako skrót, jako okno i w zasadzie będzie jak osobna apka wtedy.

Keep

Rzeczywiście, Google Keeep jest super. ! :smiley:
Mam tylko jedno pytanie do używających go dłużej.
Dlaczego po aktualizacji/dopisaniu czegoś do notatki, nie wskakuje ona na pierwsze miejsce na ogólnej liście notatek, tylko pozostaje w tej kolejności, w której została utworzona?

Może tak działa domyślne sortowanie, szukaj czy jest opcja sortowania po dacie modyfikacji.

Nie ma.

Jak chcemy mieć na górze, to sobie zaznaczamy pinezkę w notatce i jest przypięta.
Polecam jednak zrobić sobie etykiety, są genialne, bo dzięki nim, można przypinać po kilka do jednej notatki.
Jak mamy setki notatek, to etykiety bardzo ułatwiają wyszukiwanie informacji.

Robimy np. etykietę klucze-softu, przypinamy do notatek z kluczami.
Robimy etykietę wujek Stefan, przypinamy do kluczy np. office który instalowaliśmy wujkowi i do np. pinu jego kary internetowej,

Potem wybieramy po prostu po lewej etykietki i filtruje nam notatki tylko do tych które są potrzebne.

@wasabi1084, wiem, obczaiłem już trochę etykiety. :wink: Jednak bardzo brakuje mi tego sortowania po dacie ostatniej modyfikacji. Mam dużo notatek i często aktualizuję wiele z nich. Wskakiwanie notatki edytowanej ostatnio na pierwsze miejsce bardzo ułatwiało mi pracę.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to dodawać w notatce daty, miesiąc i dzień np.
Widziałem skrypty do sortowania, ale wszystkie wymagały dodatkowego softu, albo jakichś wtyczek do przeglądarki.

Podobno kiedyś dało się ręcznie przeciągać notatki by poprawiać sobie kolejność.

Ale jak dziennie edytuje 100, to lepszy będzie skrypt do Tampermonkey lub osobny dodatek - jedynie lipa z wykonywaniem tego z poziomu dedykowanej apki na androidzie (niby jest tampermonkey dla Chrome lub trzeba użyć płatnego AdGuard). Potem sprawdzenie czy skrypt szuka daty w treści notatki (pewnie przy 100 edycjach musiałby znaleźć i godzinę) - czyli lepszy może być co z pomocą API znajduje datę modyfikacji (jak Google jej nie ukrywa/celowo nie przechowuje).

A nie przeszkadza wam w keep brak symetrii w notatkach i wygodnego formatowania treści?

Co przez to rozumiesz? Ja np. wyświetliłem dzisiaj email z danymi dostępu antywirusa w pewnej firmie. Zrobiłem zdjęcie z którego keep wyjął mi tekst, powiedziałem czego dotyczy notatka zostało to opatrzone odpowiednią treścią i etykietą.

Jak będę szukał kiedyś, to nawet pewnie nie zajrzę, tylko zapytam i samo wyskoczy.

W sumie to można używać jakiejkolwiek innej aplikacji do notatek z synchronizacją. Np Color Note jest fajna. Tyle że na PC trzeba sobie ją odpalić pod emulatorem Androida, np BlueStacks.

Myślę, że Google Keep jest bardzo dobrym wyjściem dla kogoś, kto potrzebuje narzędzia do sporządzania notatek na szybko. Dlatego sprawy estetyczne jak brak formatowania tekstu można uznać za nieistotne.

Jedynymi wadami są ww. brak sortowania notatek i problemy z synchronizacją notatek w czasie pracy w aplikacji na Androidzie (żeby zmiany wprowadzone na telefonie były widoczne w wersji desktopowej, trzeba odświeżyć listę notatek, przeciągając ją z góry na dół).

Kwestia synchronizacji to juz zależy od sprzętu i ustawienia. Mi się synchronizuje niemal w locie. Jeśli potrzeba formatowania itp. to się korzysta z dokumentów google i tylko link umieszcza w keep z opisem.

@wasabi1084, mam włączoną w telefonie synchronizację z kontem Google i Google Keep. Ale zmiany wprowadzone przez tel pojawiają się na desktopie dopiero po odświeżeniu listy notatek albo gdy uruchomię aplikację na tel jeszcze raz.

U mnie zmiany pojawiają się dosłownie sekundy po wprowadzeniu.

Może masz ustawioną synchronizację tylko z WIFI, albo prawa dostępu dla aplikacji tylko jak jest uruchomiona.
Wtedy zrozumiałe, że nie może synchronizować w tle.