Alternatywa dla GG [obsługa nr. powyżej 17000000]

(kristoff08) #1

poszukuję alternatywy dla GG 7.0 - nie chcę wyższych wersji, bo są tragiczne; tlen także mi tego nie obsługuję a miranda nei przypadła mi do gustu. najbardziej zależy mi na obsłudze rozmów z nr. powyżej 17000000.

(Ub2134) #2

AQQ

(Kpc21) #3

Whatever http://k2t.eu/wtw/

Pidgin też chyba obsługuje

(fiesta) #4

Najnowsza beta a i owszem obsługuje:P

(system) #5

WTW. Przesiadłem się z Tlena. Odjazdowy jak dla mnie.

(Kpc21) #6

Bardzo dobry program. Błędów mu co prawda nie brakuje (np. ostatnio po wstrzymaniu komputera okno rozmowy nie chciało się rozwinąć z paska zadań), ale i tak jest dużo stabilniejszy niż AQQ (zwróćcie uwagę, że AQQ to wersja "stabilna", natomiast Whatever to beta). Brakuje mi jednak przesyłania grafik przez XMPP.

(Hitm3n) #7

Hmm... Potestuję tego Whatevera, jak dotąd miałem AQQ od paru miesięcy i jestem zadowolony. Zobaczymy jak WTF/WTW się sprawuje :slight_smile:

(Jacob) #8

Może Miranda?

(XMan) #9

Może Kadu ?

(Jakubdelik) #10

polecam Aqq sam miałem problemy z GG i przesiadłem się na AQQ +mniej zżera ramu , fajne dodatki :slight_smile:

(Kpc21) #11

Bardzo chętnie, jeśli uda ci się ją skonfigurować :slight_smile:

(roobal) #12

Obsługuje :slight_smile: Najnowsza wersja Kadu a przynajmniej wresja dla Linuksa i MacOS również obsługuje GG8 i 10 wraz z nowymi numerami i długimi opisami :slight_smile:

Pozdrawiam!

(sla17) #13

Na "czarną godzinę" mam swój config z Mirandy. Raz trzeba czas poświęcić :slight_smile:

Dziwne, mi wersja beta AQQ (2.1.0.55) nie sypie się, nie wyskakują mi jakieś niepożądane okienka itp. Hmmm?

(system) #14

WTW jest opisany na stronie producenta jako zżerający sporo ramu, ale za to szybko działający. W dzisiejszych czsaach 30 MB ramu zajęte przez komunikator to chyba nie problem... Swoją drogą, faktycznie chodzi szybko. Przez xmpp da się przesyłać obrazki jako pliki, w czym problem? Chodzi o to, że się w okienku rozmowy nie pokazują?

(Kpc21) #15

Producenta? Rotfl, przecież to pisze jedna osoba, konkretnie Kaworu :slight_smile:

Ale w ten sposób nie wyślę szybko screena (za pomocą wtyczki dodającej opcję "Wyślij zrzut ekranu").

W Pidginie jest to rozwiązane tak, że wtyczka wysyła screena na zewnętrzny serwer i wstawia do wiadomości link.

(Rlk120) #16

WTW dobry komunikator, tylko brakuje mi w nim emotikon.... :stuck_out_tongue:

(Ub2134) #17

Autor WTW ignoruje prośby użytkowników i pisze komunikator pod samego siebie - np. nie toleruje emotek, więc ich nie ma. :slight_smile: Dobrze że użytkownicy coś robią, tu masz wybór emotek http://forum.k2t.eu/emotikony/

(sla17) #18

True? Jak tak, to muszę potestować :wink:

(Kpc21) #19

Tak to już jest, kiedy program rozwija jedna osoba. W AQQ jest z tym lepiej, może Oconnel jest bardziej tolerancyjny niż Kaworu :slight_smile:

(freedom) #20

Niezależny autor to wyznacznik DOBREGO rozwoju programu. Widzicie, problemem nie jest wdrożenie każdej sensownej propozycji, problemem jest by program nie był za ciężki (AQQ) i przeładowany do bólu (Miranda).

W WTW istnieją wtyczki np. do emotikon i dźwięków, te drugie może kiedyś będą w standardzie, ale to raczej odległa przyszłość :slight_smile: