Alternatywa dla GG


(Jacob) #1

Witam! Przed formatem komputera miałem zainstalowane gadu-gadu w normalnej wersji 7.7. Po formacie nie mam jakoś ochoty używać tego komunikatora - dużo reklam, działanie średnio stabilne i jedna rzecz która denerwuje mnie nade wszystko - te spamy które dostaje na swoją skrzynkę codziennie gdy włączam komputer.

Niestety teraz zorientowałem się, że trudno jest kontaktować się bez niego. I dlatego proszę o pomoc w znalezieniu komunikatora który - brałby jak najmniej transferu - gdy pobieram pliki i wyłączę gadu-gadu transfer wzrasta, nie śmiecił mi w systemie i w miarę możliwości zabezpieczał przed spamem (o ile to jest możliwe) - aha i oczywiście musi obsługiwać mój numer gg.


(adam749) #2

www.aqq.eu


(Jacob) #3

Szczerze - zainstalowałem go kiedyś i jakoś nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Pamiętam, że "coś z nim było nie tak" i jakoś nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Możesz napisać co w nim takiego fajnego?


(Marcin_S) #4

AQQ niedawno wyszedł w nowej wersji 2.0. Z Banner Killerem jest niepokonany!

Jeżeli starczą ci rozmowy tekstowe to polecam Pidgina.

Możesz także spróbować Tlena.


(Jacob) #5

Gdzieś słyszałem, że w nowym tlenie można zakładać numerki w gg... to prawda?


(system) #6

A co Myślisz o Mirandzie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +IM+0.7.12 tylko proponował bym Ci gdybyś Chciał nie tą wersję tylko już skonfigurowaną i po polsku nic nie musisz robić zresztą Zobacz Sam http://miranda.komunikatory.pl/viewpage.php?page_id=1 a na temat wtyczek :::

dzięki obsłudze różnorodnych wtyczek tworzonych przez społeczność obsługuje największą ilość protokołów. Wśród nich możemy znaleźć takie sieci jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, Yahoo! Messenger, MSN, IRC, AOL Instant Messenger, ICQ, Jabber czy Skype. Funkcjonalność Mirandy nie kończy się tylko i wyłącznie na prowadzeniu rozmów tekstowych. Dzięki różnego rodzaju dodatkom może z powodzeniem służyć jako czytnik kanałów RSS, wyświetlacz prognozy pogody dla wybranych miast, program do wysyłania SMS-ów do wszystkich polskich sieci komórkowych, notyfikator pocztowy i znacznie więcej. Aktualnie ilość oferowanych wtyczek, skórek, stli okna rozmowy do programu jest ogromna i cały czas systematycznie rośnie.


(Jacob) #7

Od Pidginie nie słyszałem, może ktoś więcej o nim powiedzieć? I co dobrego ma w sobie Miranda bo kilka moich znajomych ją używa, ale gdy pytam dlaczego słyszę odpowiedź "Fajna jest"


(Krakers87) #8

Równiez polecam AQQ, z którego korzystam od dłuzszego czasu


(VPN) #9

Wiele się zmieniło. Powstała nawet pomoc techniczna w formie czatu Jabbera na serwerze aqq.eu. Zapraszam, pokój AQQ Pomoc.


(Krzysztof Lasak) #10

AQQ jest straszną kobyłą włącza się stanowczo za długo i pożera masę zasobów systemowych, też polecam mirandę


(VPN) #11

Już niedługo, trwa optymalizacja AQQ. A pożeraczem RAMu jest nie AQQ, ale Flash Player w reklamach.


(sosen86) #12

też polecam mirandę. na początku może przerazić duża liczba możliwych konfiguracji ale jak już sobie wszystko pod siebie poustawiasz to nigdy jej nie zmienisz na nic innego. spróbuj pokorzystaj trochę a sam się przekonasz


(Jacob) #13

Ale ja potrzebuję czegoś prostego do pisania ze znajomymi. W Aqqu przeraziła mnie chyba właśnie ta mnogość funkcji. A z tego co czytam to z Mirandą jest jeszcze gorzej.


(system) #14

i strasznie wciąga poza tym nie ma problemu z gg,Tlen.pl Jabber , w jednym komunikatorze możesz mieć wszystko ma początku wydaje się trudna stąd proponuję Ci wersję już skonfigurowaną

Ciężko się z Pedrakan , nie zgodzić , miałem AQQ gg tlena, tak naprawdę to do zobaczenia samemu co i jak przed zrobieniem formata sprawdziłem wiele komunikatorów i wybrałem Mirandę ,zresztą żeby nie było trudno to jest tam Miranda gotowa do działania i w wersji portable czyli przenośnej. Wystarczy wpisać swoje dane do połączenia z sieciami komunikacyjnymi.

Miałem to samo napisać ale nie zdążyłem.. w jednej ze skórek http://miranda.komunikatory.pl/photogal ... photo_id=1


(Sawyer47) #15

Możesz spróbować Pidgina → http://www.pidgin.im/

Tu krótki opis i zrzut ekranu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... dgin+2.5.2


(ahonen97) #16

Zainstaluj sobie spika jest prosty w obsłudze


(sosen86) #17

bierz skonfigurowaną mirandę i będziesz zadowolony a w miarę jej poznawania będziesz sobie mógł ją modyfikować sobie lub coś dodawać.


(system) #18

tam są dwie wersje Miranda IM mini i Miranda IM big http://miranda.komunikatory.pl/viewpage.php?page_id=1


(wolfram.) #19

Jak kolega wyżej napisał super alternatywą jest Miranda.

Oto fotka jak wygląda zaraz po zainstalowaniu. W sumie to nic prawie nie trzeba zmieniać.

10de427c84c2052dm.jpg

Prawdą jest również że dosłownie każdy jej element można dostosować do własnych potrzeb.