Alternatywa dla Ghost-a, Acronisa

Witam!

Szukam programu - najlepiej bezpłatnego - który byłby alternatywą dla Ghost-a i Acronisa. Potrzebuję dobrego programu do wykonania obrazów dysku i ewentualnego przywrócenia systemu bez ponownej reinstalacji.

Trudność polega na tym, że potrzebuję aby program obsługiwał system operacyjny WIN 2003 Serwer.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to bardzo dziękuję. Potrzebuję tego programu do obsługi pracowni szkolnej, bo okazało się, że “złota kolekcja” instalacyjna Microsoftu jest “do bani” i mogę sobie instalować wielokroć, a i tak nie zadziała. Natomiast gwarancja nie obejmuje usterek programowych…

Pozdrawiam! !!

Sam przez długi czas używałem Acronis True Image, ale znalazłem darmową alternatywę. Jest to dystrybucja Linuksa o nazwie Parted Magic

Jest to bardzo lekka dystrybucja bazująca na środowisku graficznym LXDE. Jest tam m.in. bardzo wygodny programik do montowania/odmontowywania partycji, do partycjonowania dysków oraz konsolowa aplikacja do robienia kopii partycji. Pomimo, iż działa ona pod konsolą jest prosta. Podczas robienia kopii partycji NTFS wyskakuje informacja, że ten system plików w jest w fazie beta, ale i tak działa bardzo dobrze. Obrazy są mniejsze niż te wykonane wymienionymi przez ciebie programami.

Jedyny mankament jaki zauważyłem w porównaniu do produktu Acronisa to taki, że nie można “wrzucić” dwóch partycji do jednego obrazu.

Oficjalna strona -> http://partedmagic.com/

Paragon Drive Backup Express.

Witam!

Dziękuję za pomoc. Problemem jest jednak pobranie programu Parted Magic. przynajmniej na stronie podanej w linku nie mogę się takiej możliwości dopatrzeć, choć może coś przeoczyłem?

Jeśli zaś chodzi o Paragon Drive Backup Ekspress to opis informując o obsługiwanych systemach operacyjnych nie wyszczególnia sytemu 2003 Serwer, więc nie bardzo się zapewne nada?

Pozdrawiam! !!

Part image is not a ghost, program robi kopię dysku, obsługuje większość systemów plików. Nie ma problemów ze sporządzeniem kopii każdego windowsa.

Witam ponownie!

Dopatrzyłem się możliwości pobrania programu Partet Magic. Jest to jednak wersja trial-owa. Czego zatem dotyczą ograniczenia: czasu działania, funkcjonalności, czy ilości uruchomień?

Pozdrawiam! !!

Jaka wersja trialowa? Od kiedy to linux jest w wersji trial? ;|

Tu masz linki:

http://sourceforge.net/project/showfile … _id=663828

Jak chcesz program bootujący z płyty to ściągasz plik pmagic-3.7.iso.zip , nagrywasz obraz na płytę i odpalasz to z płyty.

Paragon Drive Backup Ekspress umożliwia utworzenie płyty ratunkowej,z której można uruchomić program bez instalowania go w systemie.Można sobie tworzyć i przywracać obrazy dowolnej partycji czy całego dysku.Tu zainstalowany system nie ma znaczenia.