Alternatywa dla MS Outlook Express z XP dla Windows 10

Poszukuję zamiennika tego klienta pocztowego, który spełniał wszystkie moje wymagania. Obecnie program “Poczta” na Windows 10 nie nadaje się do użytku pod żadnym względem. Najbardziej zależy mi na działającym wyszukiwaniu poczty oraz regułach, które porządkowałyby wiadomości do konkretnego folderu. Miłym dodatkiem byłoby, gdyby układ wiadomości przypominał ten z Outlook’a. 

Outlook? :wink:

Niestety, mam cały pakiet Office 365 i ten nowy Outlook też jest dla mnie niezjadliwy :frowning:

Thunderbird https://www.mozilla.org/pl/thunderbird/  - program darmowy, używam od lat, układ podobny do tego z OE, wyszukiwanie, reguły i filtry działają bez problemu tak jak chcesz. Do tego rewelacyjny antyspam, z bez mała 100% skutecznością.

Dzięki, ale nie ufam Mozilli. Co do antyspamu to najlepiej jakby go nie było. Ma do mnie przychodzić cała poczta.

A to dlaczego? To jest tylko wygodny i stabilny klient pocztowy o dużych możliwościach konfiguracji i oraz rozbudowy za pomocą rozszerzeń. Dziwią mnie takie bezpodstawne uprzedzenia.
 

Nawet jak jest załączony dochodzi cała poczta a spam ląduje w oddzielnym folderze i to Ty decydujesz co chcesz z nim robić. No ale zawsze antyspam możesz wyłączyć.

To może spróbuj https://www.ritlabs.com/pl/products/thebat/ The Bat, płatny ale świetny program pocztowy.

Masz tutaj cały pakiet https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17779/download-windows-essentials  w tym jest poczta i MovieMaker

Jednym słowem… szukasz Outlook Express. Zainstaluj program do wirtualizacji, tam OS obsługujcy Outlook Express i wróci Twój ulubiony klient poczty.

Wirtualizacja XP nie wchodzi w grę, dajcie spokój…

Windows Essentials z tego, co widzę posiada pocztę Live - też odpada.

The Bat! - ten program mi się podoba, widzę że był w promocji na GOTD, jeśli się znowu pojawi to na pewno zainstaluję :slight_smile:

Ogólnie to widzę, że bardzo mało jest konkretnych programów w tej dziedzinie… Jak nic się nie znajdzie to chyba jestem skazany na tego burzliwego ptaka, bo systemowy wytwór o nazwie Poczta przekracza skalę niedorzeczności… 

Ja jednak obstawiam, że zafiksowałeś się na jeden program, który lubiłeś przez lata i ciężko Ci się przestawić na co innego. Ja w tym tygodniu “grzecznościowo” jako przysługa miałem przyjemność edukować (zdalnie, przez telefon, dodatkowo osoba z ciężkim akcentem angielskim) starszą osobę, która po latach przesiadła się z XP/Outlook Express na W10 / Office 2016. Problem jeszcze był taki, że ta osoba jest niewidoma. Jedne z ciężkich wyzwań IT w mojej karierze, łatwiejsza wydaje się migracja poczty z Lotus Domino do Exchange, czy naprawa rozjechanego Active Directory :wink:

1 polubienie

Tu w sumie masz rację, gdyż sam zaliczyłem przeskok z XP do Windows 10 oraz Office 97/2003 do Office 365 i tak nawiasem mówiąc ten “nowoczesny” wygląd w ogóle do mnie nie przemawia.

Jednak z drugą częścią nie trafiłeś, bo nie przepadam za rozwiązaniami M$ :wink:

em client  stworzony jako alternatywa dla Thunderbirda. 

No dobra… Zainstalowałem tego Thunderbird’a i powiedzcie mi czy 5 crash’y w ciągu 15 minut to dobry wynik? No chyba, że 5k wiadomości przekracza możliwości tego programu… 

 

No tak, teraz to zawiesza się nawet w trybie bezczynności… Przypomniało mi się dlaczego dawno temu wywaliłem FF najdalej jak tylko się da :slight_smile:

 

Bawię się właśnie programem eM Client i muszę przyznać, że jak na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania. Dzięki za rady i polecam szczerze tego klienta!

a może sprawdź swój komputer , zainteresuj się działem : Bezpieczeństwo , ja z Thunderbirda korzystam bardzo często i działa wyśmienicie, jak na moje potrzeby

1 polubienie

Zawsze miałem problemy z produktami Mozilli, dlatego z nich nie korzystam. Jednak teraz wpływ może mieć na to ten Windows 10, wypadałoby poczekać, aż ustabilizuje się sytuacja z aktualizacjami…

Bzdury. Winni inni tylko nie Ty, tak?
Jadę na wersjach testowych Win 10 od prawie 2 lat, Firefox i Thunderbird - zero jakichkolwiek problemów z powodu tego systemu,
Przez wiele lat użytkowania programów Mozilli z Firefoksem bywało różnie przez te ich eksperymenty, ale to były mniejsze lub większe problemy “globalne” nie tylko u mnie, natomiast z Thunderbirdem u siebie na Win XP, 7 i 10 nie miałem i nie mam jakichkolwiek problemów (to samo u wielu moich znajomych używających tego programu)
Jestem przekonany, że u siebie masz najwyższy czas na zrobienie gruntownych porządków w systemie.

Naprawdę nie wiem, co u mnie mogłoby być nie tak. System ma dopiero kilka miesięcy, poza najpopularniejszymi programami ja tu nic nie mam: Chrome, VLC, Office 365, Origin, PuTTY… i to wszystko. Sam Thunderbird z tego, co widzę to zeżre ponad 50% RAM i się powiesi.

Witam,
Też używam FF od długiego czasu i idzie bezproblemowo.
Polecam