Alternatywa dla "Notatki Keep"

Witajcie, przez wiele lat używam notatek Keep od Google, żeby zapisywać, różne listy, notatki i zdjęcia i móc je synchronizować pomiędzy urządzeniami. Rozwiązanie praktycznie sprawdza się cały czas w domowych warunkach. Ale czasami przydałoby się więcej funkcji w gąszczu notatek.
Co możecie zaproponować innego zamiast Keepa? (jeśli chodzi o OneNote odpada, sprawdzałem go wiele razy i nigdy nie podszedł mi ani mojej rodzinie - poza tym trzeba mieć konto microsoft.

Szczególnie użyteczna byłaby funkcja szukania z podświetleniem danego słowa lub przeniesieniem bezpośrednio do niego jak w wiadomościach sms. W Keepie można szukać, ale podświetli mi tylko notatkę, w której może być to słowo. A jeśli notatka jest bardzo długa, to chwilę zajmuje znalezienie tego danego słowa.
Dodatkowo jakby było więcej opcji pisania i edycji notatek oraz kategoryzowania.
I najważniejsze synchronizacja na Android oraz Windows

Konto MS można chyba tak shackować by do logowania używać np. loginu zakończonego na np. @interia.pl - czyli da się uniknąć kolejnej usługi pocztowej live.com / hotmail.com.

Są jakieś alternatywy poza one note?

Może Evernote?

1 polubienie

Brak w nim podświetlenia wyszukiwanych słów. Narazie testuje OneNote ale appka i mobilna wersja mają ograniczoną funkcjonalność jak aplikacja na win.

Cześć,

A testowałeś może Simple Note?

Może Thinkery? Na windowsie występuje jako apikacja webowa, a na Androidzie ma dedykowaną aplikację.