Alternatywa dla Office 2007?

Witam,

Jaka jest najlepsza alternatywa dla Office 2007 :?:

OpenOfficeT7, OpenOffice.ux.pl, czy OpenOffice.org :?:

A w ogóle jakie są róźnice między tymi OpenOfficeT7, OpenOffice.ux.pl, czy OpenOffice.org :?:

Polecam OpenOffice.org. Używałem na Linuxie i przypadł mi do gustu.

hmm a może jednak warto się pokusić o pakiet microsoft w skład którego wchodzi m.in Word, Excel, PowerPoint, OneNote.- cena 199 zł :slight_smile:

Obniżka cen na pewno zadowoli co niektóre osoby.

Wystarczy poczytać opisy programów na Vortalu oraz artykuł:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=104

i wszystko stanie sie jasne :slight_smile:

ja uzywalem troche open office jednak nie przypadl mi do gustu. Zreszta dyskusja szersza byla w watku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

W zeszłym tygodniu zamówiłem Office 2007 i dzisiaj doszła do mnie paczka :slight_smile:

Pakiet testowałem już wcześniej i przypadł mi do gustu - wiele funkcji, obsługa prosta a nowe menu jest bardzo przejrzyste- nigdy już nie zamienie Microsoft Office na jakiś inny - po prostu nie ma lepszego pakietu. :slight_smile:

No, ale Office 2007, nie odczytuje .odt(openoffice), a w Polsce dużo osób używa właśnie tego OpenOffice :?

no dokładnie, ms office nie obsługuje .odf i jest to moim zdaniem go dyskwalifikuje. A jesli wprowadza pełną obsługę tego formatu to pakiet ten tez w zasadzie stanie sie zbędny i pewnie trwale i jeszcze bardziej potanieje ;p

hmm, no tak tylko jeżeli ktoś nawet używa Open Office’a to i tak najczęściej wybieranym formatem zapisu jest *.doc bo po prostu wiecej programów jest w stanie ten rodzaj pliku otworzyć.

To Open Office zaczal robic program, który miałby być konkurencją dla Microsoftu i dlatego otwiera *.doc *.xls itp - z problemami nadal zresztą.

Produkty Microsoftu zapewne będą otwierać wszelkie otwarte formaty, ale nie spieszylbym sie z teoria, ze zostana wyparte przez darmowy soft- Office 2007 caly czas jest lepszy od najnowszego OO i tak zapewne bedzie w przyszlosci.

Zdecydowanie OpenOffice.ux.pl

czemu tak sądzisz :?:

miejmy nadzieje ze będa chociaz nie jest to takie w 100% pewne.

Jezeli chodzi o to który pakiet jest lepszy to nawet jeśli OO nie ma części funkcji to i tak te funkcje które posiada sa dla normalnych ucytkowników w pełni wystarczające (dowodem na to są migracje na open office administracji publicnych wielu regionów na zachodzie). Dodatkowo open office nadal sie rozwija, a ilość potrzebnych i uzytecznych funkcji w pakiecie biurowym jest ograniczona, wiec za jakis czas nie bedzie dla uzytkowników zadnej róznicy.

Uważam tez ze wysłyłanie oraz wymaganie od innych dokumentów w formacie ms office wtedy gdy nie jest to NAPRAWDE konieczne jest conajmniej niegrzeczne, bo wiąze sie z załozeniem ze inni także uzywają drogiego oprogramowania monopolisty (i niekiedy zmusza ludzi do jego uzywania).

wiesz do otwierania dokumentów w formacie Office’a nie trzeba mieć Office’a.

Microsoft udostepnia darmowy soft do tego- doc reader sie to nazywa czy jakos tak.

A jeżeli ktos chce być kw 100% uniwersalny to zawsze moze wyeksportowac dokument do pdf’a :slight_smile:

łazi ten doc reader na linuksie?

.doc mozna oglądac takze na OO, ale nie zawsze wygląda tak jak autor sobie zamierzył. Microsoft to cwana firma i ukrywając specyfikacje .doc chce nakłonic jak najwuecej ludzi do korzystania z jej oprogramowania, a tak na prawde nie ma takiej koniecznosci. Tym bardziej ze jej produkty wcale nie sa takei rewelacyjne.

a pdf to raczej ro innych celów słuzy nic .doc czy .odt, czasem trzeba miec mozliwosc pełnej edycji.

a na koniec posta troche opensorsowej propagandy ;p

http://www.gnu.org/philosophy/sylvester … se.pl.html

http://www.gnu.org/philosophy/no-word-a … ts.pl.html

Mylisz się wystarczy zainstalować NET Framework 2.0 (jeśli ktoś jeszcze nie ma) oraz http://downloads.sourceforge.net/odf-co … or=surfnet

i bez problemu można odczytywać jak i zapisywać pliki w formacie .odt

Dla plików .ods i Impress wtyczka jest w przygotowaniu

Acha, o tym to ja nie wiedziałem :?

też o tym nie wiedziałem - dobra rzecz, będzie można komuś wysłać paczkęw kilku formatach :slight_smile: dla wybrednych :slight_smile: Teraz to Office 2007 jest w pełni uniwersalny jeżeli chodzi o formaty :slight_smile:

OpenOffice.org

Knopix, może jakieś uzasadnienie tego :shock:

199…to może kupicie dla mnie, ale na firmę poproszę. Microsoft to poprostu piiiii… chce na mnie wymusić kasę. Ale ja już jestem stary i na ich pic jestem odporny, stęd pomysł żeby może kogoś młodszego lub mniej rozgarniętego (czytaj uczniowie i nauczyciele) a ostatnio wszyscy ale jedynie w domu. Bo wiadomo Jak się ktoś przyzwyczai to może nawet nie pomyśli o niczym w stylu Oo. Unia oficjalnie zaleca używania oprogramownia open, bo to przecież pieniązki. Miliony pieniązków. I w moim przekonaniu naprawdę nie musimy ich wkładać bilowi w d… Jak mu brakuje na życie, trudno ludzi i tak jest za dużo. Ja sobie będę używał Oo, a jęśli ktoś nie będzie mógł przeczytać dokumentu bez .doc to może niech też sobie Oo zainstaluje. :slight_smile: